Ve Başlıyoruz...Raleigh Revenio Endurance Campy

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Evet arkadaşlar, bir süredir dağ bisikletleri ile uğraşmaktan toplamaya vakit ayıramadığım Raleigh Endurance yol bisikletimi, bugün Osman Bey sayesinde maruz kaldığım aşırı dozda motivasyon ile acilen toplama işine giriştim. Öncelikle ilgili konuyu takip etmeyenlerin kaçırmaması için:

(link)

Osman Bey'i takip etmenin heyecanından kopabildiyseniz konuya dönelim. :rolleyes:

Elimde uzun süredir bulunan ve rengine aşık olduğum için bir türlü bırakamadığım Raleigh Revenio kadro üzerine, Campagnolo karbon grupset, Fulcrum jant seti ve fotoğrafta görebileceğiniz diğer birçok sıfır ya da kullanmadığım parçanın montajını yapmaya bugün itibarıyla başlıyorum. Yaptığım listeye göre parçaları bir araya getirdim. Şu an için aksesuarlar dışında bir eksiğim görünmüyor. Ön hazırlık ve bileşenlerin fotoğraflarını yüklemekle başlıyorum. Konunun devamında tam parça listesi ve toplama aşamalarını elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım.

Merak ettikleriniz, önerileriniz ya da eleştirileriniz olursa konu içerisinde paylaşın lütfen! :harika:

Bittiğinde nasıl görüneceğini ve ağırlığının ne olacağını ben de merak ediyorum. Çok iddialı olmamakla birlikte 8 kg civarında bir değer bekliyorum. Biliyorum çok hafif olmayacak ama öyle bir hedefim de yok zaten. Şimdilik bu kadar yazı yeter. :)

https://i.hizliresim.com/9olJZr.jpg
https://i.hizliresim.com/g8R3Mb.jpg
https://i.hizliresim.com/PkzLJ7.jpg

:kahve:

Scudo

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@9magiko hocam alet çantası bunun aynısı mı? değilse nerden aldığınızı öğrenebilir miyim

(link)

• Beğen
Tepkiler: 9magiko

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şu Osman beyin olayı bitsin uzun uzun bakasım var fotoğraflara, çeyiz gibi serilmiş, göz kamaştırıcı, kolay gele şimdiden :harika:

S

Spook

Misafir
Görünüş olarak çok güzel gözüküyor. Yol bisikletine Kırmızı ve siyah renkleri çok yakıştırıyorum. Güzel sürüşleriniz olsun.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@9magiko Vayyy...Çok guzeelll.... :harika::cool:
Şimdiden hayırlı sürüşler :) Kadroyu nereden aldınız acabaaa???

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@ekren gökhan @Spook Teşekkürler. ;)

@Emre Yönlüer Sağolun. Kadroyu ayrıca almadım, önceki bisikletlerimden birinin kadrosu. İngiltere'den almıştım (Wiggle) üstündekileri ayrıca sattım şimdi kadroyu tekrar topluyorum.

@ÖmerMurat Evet biraz görüntü netleşsin diye bu şekilde toplamaya başladım. Sıra geldi grupsete.

Arada bazı detay fotoğraflar da çekiyorum püf noktaları ile ilgili, onları en son derleyip paylaşacağım.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Onur YCL

Şu şekilde bir gereksinim listesi yapmıştım almadan önce (önem sırasıyla):

- kaliteli rulmanları ve iyi akıcılığı olan,
- dayanıklı ve güvenilir,
- geniş profilli (deneme amaçlı),
- kolay bakım yapılabilir, parçası temin edilebilir (çok fazla markaya özel alet-edevat-parça gerektirmeyecek),
- görsel uyum sağlayacak,
- ve belli bir bütçe dahilinde alınabilecek (maks. 1000 TL)

Fulcrum Racing 5 denemiş biri olarak markayla ilgili izlenimlerim gayet iyiydi, alternatif olarak Campagnolo Zonda ve Mavic Cosmic Elite'ı değerlendirdim. Mavic dayanıklılık yönünden elendi (şahsi tecrübelerim sebebiyle), Zonda ise forumda çok sevilmesine rağmen görünüşünü ben beğenmiyorum, ayrıca biraz daha maliyetli ve örüm şeklinin oluşturabileceği zayıf noktalar bende endişe yaratıyor. Okuduğum tüm incelemelerde de Racing Quattro çok övüldüğü için tercihimi bu yönde kullandım. Bakalım nasıl olduğunu göreceğiz.

Yanlış anlaşılmamak için, bu araştırma ve değerlendirmelerin tarafımca ve amatörce yapıldığını belirtmek isterim. Bahsi geçen diğer markalar, modeller ya da başka alternatifler konusunda benden çok daha uzman kişiler var forumda. :harika:

@SerkanH bey kızacak gecikti diye ama :) Campagnolo göbek ve ruble için biraz farklı aletler gerektiğinden ister istemez bir bekleme oldu. Neyse ki hallettim ve son durum şu şekilde:

https://i.hizliresim.com/d39bvV.jpg

Artık ilk fırsatta kablolama işlerini bitirip, ayarları yapacağım. Pek yakında yollarda.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
raleigh ve campy görünce biri hayallerimi mi topluyor sandım yok değilmiş klasik kadro sandım :D

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Sinan A. :) Umarım yakında o da olur, şimdilik bununla idare edelim.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Sinan A. Sevinirim umarım sen daha önce yaparsın, forumda ve sokakta güzel bisikletleri gördükçe mutlu oluyorum. :harika: