VDO A8 km saatinden anlayanlardan yardım.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
VDO A8 km saatim var. Öylesine bir kurcalayayım derken iyice ayarlarını karıştırdım.Şimdi normal ayarlarına dönemiyorum. Arkadaşlar bu modeli iyi bilen varsa ve zahmet olmayacaksa sağını solunu, ayarını detaylı bir şekilde anlatabilirmi.? ( hele hele videolu anlatım yapan olursa söz veririm iyi bir yemek ısmarlarım. )

(link)

Scudo

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Set düğmesine basılı tutarsanız ayarlar bölümüne girersiniz(saat,lastik ebatı vs...)
Km'yi sıfırlamak istiyorsanız 2 düğmeyi basılı tutunuz(TRP turlarda).
Ayarlara girdikten sonra mode düğmesiyle istediğiniz saat ayarını yada lastik ebadını seçebilirsiniz) Ayarı bitirdikten sonra Set düğmesine basılı tutun işlemi tamamlayıp ana ekrana dönecektir.

Benim km sayacı VDO A4 ama işlemler aynıdır.

Tepki
71
Bende alacağım yerde sigma bc1009 kalmadığı için, birazda satıcının önerisiyle bunu aldın (a8) şu an kargoda, iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum, vdo için iyi bir firma diyorlar alman firmasıymış,ama forumda pek adı geçmiyor.Can kardeş,sen kullanıyorsun bilirsin, nasıl bir marka, sigmayı çok aratırmı?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@İbrahim Özhan DOKUMACI

BMW Mercedes gibi aracların tachometrelerini üretene Alman VDO nun imalidir(alıntı).Bende sıgma kalmadığı için a4 aldım,keşke bir üstü olan A8 olanını alsaymışım.Tek sorun ana ekrandaki anlık hesaplamalar siz düğmeye basmadan değişmiyor.Ama sağlam bir ürün,tekrar km sayacı alacak olsam Vdo alırdım.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Yaklaşık 7 ay önce VDO A8+ (Wireless) özellikli olanı almıştım (800 km) oldu kullanalı geçen hafta sonu tura çıktığımda çalışmadı. Wireless haberleşme aparatının pilini değiştirdim buna rağmen çalışmadı daha tam olarak kurcalayamadım ama kısa bir sürede böyle bir sorun ile karşılaşmam beni hayal kırıklığına uğrattı.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kerim BEŞER

Merhaba,

Benim de geçen sene aldığım Z1'im 2 afta önceki turda bir anda resetlemeye ve kapanmaya başladı. Pili bitmiştir deyip arkadaştan pil aldım ama arada yine bağlantı koptu uyarısı verdi. Piller iyi olmayabilir diye düşündüm. Şimdi yeniden pil alıp deneyeceğim. Bu tura kadar hiçbir sorun yoktu ama bu sefer böyle bir sorun oldu.

Eğer siz de bir çözüm bulursanız bilgi verirseniz sevinirim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Merhaba,

Wireless aparatının pilini tekrar değiştirdim fakat herhangi bi etki olmadı arada bir düzelme gibi bir durum dahi yok ana makinanın pili zayıf olabilir diye düşünüyorum yazıları sanki biraz zayıf gibi onu henüz denemedim... Sonuçta Alman malı bu kadar narin olmamalı.. Hiç olmassa Sigmanın 1009 sts modelinde olduğu gibi wireless aparatına bir ışık koysaydılar sorunun nerden kaynaklandığını daha rahat çözebilirdik.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.