VDO a4+ Yardım...

Tepki
14
Herkese merhaba. Kilometre saatimi bisikleti aldığımdan beri kullanıyorum (2 hafta). Dün akşam sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Sürmeyi bıraktıktan sonra bisikleti arabayla başka bir yere götürdük. Ardından kilometre saatim çalışmamaya ve öndeki mıknatıstan ses gelmeye başladı (maşaya takılı olan aparata çarpıyormuş). Tabi çalışmayınca ben hemen resetledim. Doğal olarak resetleyince bütün ayarlar gitti ki ayarlar bisikletçide yapılmıştı. Yani nasıl ayar yapıldığını bilmiyorum. Neyse ben resetledikten sonra da çalışmadı. Ardından nedenini ararken o mıknatısın gevşediğini ve sürekli kendi etrafında döndüğünü anladım. Tekrar sabitleyince çalışmaya başladı ama ayarlar gitmişti. Bisikletim 2012 model Astro 212 HD. Bu ayar konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Eğer bu bisikleti kullanan veya benim kilometre saatimden kullanan varsa ve bana yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Herkese bol pedallar.

Scudo

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kullanım kılavuzu?

Tepki
27
En başta teker çapını girmek için TRP yazan kısımda set'e basılı tutmalısınız ardından km/mil seçimini mode tuşuyla yazıp tekrar SET tuşuna basarak tekerin kalınlık ve ölçüsünü aşağıda vereceğim manuelden bulup girmelisiniz. TOT yazan kısımda SET'e basılı tutarak toplam km en son kaçta ise kaldığı yerden devam etmesi için MODE tuşu ile sayıları artırarak SET tuşu ile de haneler arasında geçiş yaparak ayarlayabilirsiniz. Saat kısmı da aynı şekilde CLK fonksiyonuna geçtiğinizde 3 sn SET tuşuna basılı tutarak ayarlama moduna getiriliyor. Tüm ayarlama modlarında ayar yaptıktan sonra gene SET tuşuna 3 sn basılı tutarak ayar modundan çıkılmış olunur.

Ayrıca içinde teker boyutlarını ve diğer bilgileri de bulabileceğiniz , ürünün kullanım klavuzu: (link)

• Beğen
Tepkiler: M.Çalışkan
Tepki
14
Manuel'e baktım ama benim lastiklerim 2'2" ve jantim 26 " buna göre tam olarak neyi tuslamam gerekiyor. 2155 yaptım fakat tam olarak doğru değil sanırım.

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Arkadaşım ben diyeyim 100 sende 1000 kere soruldu bu. Tekerin bir dönüşte aldığı yolu mm cinsinden girin saatinize.

Tepki
14
(link) şu siteye girip 26" ve 2.20" olarak girdiğimde sonuç 2107 olarak çıkıyor. Bu sebeple kafam karıştı.

Tepki
14
Şimdi metre ile ölçtüm ve hep 2107'ye yakın sonuçlar elde ettim.

Teşekkürler...