Vakİt Ayirma! Mutlaka okunmalı!

Volkan Bilirli

Forum Bağımlısı
Tepki
550
Öncelikle paylaşımın Forumda olmadığına dair kısa bir araştırma yaptım var ise özür!
"BABA OĞUL,BABA KIZ,ANNE OĞUL,ANNE KIZ.....
HİÇ FARK YOK...DİKKATLE OKUYUN...

Adam, akşam geç bir saatte işinden döndüğünde beş yaşındaki oğlunu, kapıda kendisini beklerken bulur. Çok yorgun ve perişandır.
Çocuk heyecanla sorar:

- Baba, bir soru sorabilir miyim?
- Tabii ki sor bakalım ama kolay olsun.
- Bir saate kaç lira kazanıyorsun?

Baba, çok sinirlenir ve oğluna kızar.

- Seni ilgilendirmeyen işlerle ne diye uğraşıyorsun? Kaçsa kaç, sana ne?

Oğlan tekrar sorar:

- Sadece bilmek istiyorum, babacım. N'olur söyle, bir saatte kaç para kazanıyorsun?

- Peki o zaman. Madem çok merak ediyorsun, söylüyorum. Saatte 50 lira kazanıyorum. Mutlu oldun mu şimdi?

Çocuk birden çok üzülür, bu cevapla küçük belki de büyük hayalleri yıkılmış gibidir. Hemen kendini toparlayıp babasına sorar:

- Baba, bana 25 lira borç verebilir misin?
Baba yine sinirlenir ve şöyle der:

- Eğer saçma sapan bir şey ya da ! oyuncak almak için bu parayı istiyorsan derhal odana git bakalım ve düşün.

Baban bütün gün sen, o saçma sapan, ne olduğu belirsiz şeyi al diye para kazanmıyor. Böyle düşündüğün için yazıklar olsun sana!

Küçük oğlan sessizce odasına gider ve yavaşça kapısını kapatır. Baba ise daha da çıldırmış olarak kendikendine söylenir.

Sırf para alabilmek için bana böyle sorular sormaya nasıl cüret eder, diye düşünür.Bir, bir buçuk saat geçmiştir ki baba artık sakinleşmiştir ve mantıklı olarak düşünmeye başlar. Belki degerçekten alması gereken çok önemli bir ihtiyacı vardır diye hayıflanır. Bugüne kadar oğlunun kendisinden hiç para istemediğini hatırlar.

Doğru oğlunun odasına gi der. Kapıyı açar ve oğluna sorar:

- Uyudun mu oğlum?

- Hayır, diye cevap verir oğlan.

Baba devam eder...

- Çok yorgundum, o yüzden sana karşı biraz haksızlık ettiğimi düşündüm ve işte al, istediğin 25 lira.
Çocuk, sevinçle yatağında zıplar. Parayı alırken babasına sarılıp 'sağol babacım, yaşasın' der ve heyecanla yastığının altındaki buruşuk paraları çıkarıp, saymaya başlar. Baba, oğlunun zaten parası olduğunu fark edince yeniden sinirlenir. Çocuk tek tek paraları sayarken, baba hiddetle sorar:
- Madem paran vardı neden benden istedin?

- Çünkü yeterince param yoktu da ondan. Ama şimdi tamam. İstediğimi satın alabilirim artık. Yaşasın!

Ve çocuk babasının şaşkın bakışları üzerinde, devam eder:
- Babacım, şimdi 50 liram var ve senin bir saatini satın almak istiyorum. Yarın eve erken gel ki birlikte yemek yiyip harika zaman geçirelim.Baba çökmüştür, oğluna sarılır ve onun kendisini affetmesini ister.

Sözüm çok çalışanlara... Zaman büyük bir hızla akıp gidiyor ve biz, bizi sevenlere ve sevdiklerimize dokunamadan konuşamadan, koklayamadan, bir şeyleri paylaşamadan, gözümüzün,gönlümüzün arasından kayıp gitmesine izin veriyoruz.

Sürekli, hiç bitmeyen bir işimiz var. Eğer yarın başımıza bir şey gelirse, çalıştığımız şirket, yerimize birkaç saatte bile yeni birini bulabilir.

Ya geride bıraktığımız sevdiklerimiz, bizi sevenler? Onlar bu boşluğu nasıl dolduracak?

Yeni yıldan başlayarak değil hemen şimdi, bir saatlik kazancınızı sevdiklerinizle paylaşmaya ne dersiniz? Eminim karşılığı, paha biçilmez olacak."

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Paylamınız için çok tşkler..Çok güzel bir örnekleme olmuş kişi sevdiği insanlara her daim vakit ayırmalı gerçekten :in:

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Yazı çok güzel.. Geçtiğimiz günlerde de Sadana'nın ''O'na bir daha sarılın'' topik başlıklı yazısı dönmüştü bu kış forumda.. Bende tası tarağı bırakarak 15 tatili memleketimde geçirmiştim..;)

Fuat KURT

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
KTM
Paylaşımınız için teşekkürler...
Bu yazıyı okuduktan sonra ben de işlerimi ön plana çıkarıp oğlumu ihmal ettiğimi fark ettim...
Bundan sonra daha dikkali olacağım...
Tekrar teşekkürler...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
klavyenız dert gormesin ...

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
ah benim babamda bu yazıyı okusa keşke

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
İnsan sevdiğine bir an önce sevdiğini anlatması veya göstermesi gerekiyor yarın dememeli yarın çok geç olabilir(oluyorda).