V fren vs 29"

Tepki
88
İsim
NW
Bisiklet
Salcano
Salcano astro 29v modelini beğenerek bir bisikletçiye gittim. Fakat adam beni ng350ye ikna etmeye çalıştı. Hidroliğin iyi oldugunu ama uzun yollarda bozulursa-disk yamulursa tamirinin zor olacağını söyledim. Adam da v frenin 26" bisikletlerde guzel calistigini fakat 29"lerde zayif kaldigini soyledi.

Sizce bu bir satış taktiği miydi yoksa doğru mu? Ben hala tercihimi astro29v den yana kullanmak istiyorum. Continental lastikler de öyle çok güzel lastikler değilmiş, öyle dedi. Kendi övdügü bisikletin üstünde salcanonun kendi marka lastikleri vardı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
adamın dediği doğru çünkü uzun jantta ani fren durumunda kırlıma riski var v fren en pratiği bi de salcanonun giriş seviyesi bisikletlerini tavsiye etmem dağ bisikletinde kron xc150 iyidir bende fitness bisikleti olmasına rağmen arkadaşta da xc150 olmasına rağmen beraber tura çıkıyoruz ve çok arkamda kaldığını görmedim

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Tepki
88
İsim
NW
Bisiklet
Salcano
@mossogtx peki pabuç olarak ne önerirsin? fiyatı önemli değil. bir çok çeşit var ama aralarındaki farkı pek anlayamadım.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
3 yıldır Continental markasının tek bir modelini kullanıyorum.. bir gün bile pişman olmadım..
aynı markanın diğer modelleri aynı kalitede midir bilemem.. imzamdaki lastiğe her türlü kefil olurum

• Beğen
Tepkiler: yollarbenibekler