V-Fren önerisi

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar bisikletimi alalı 2 ay oldu ve jantlarımın siyah olan boyası artık sökülmeye başladı frenlerim "Shimano 422 " fren pabuçlarım çok sert oldular.Her v fren boyle yaparmı bu arada fren pabuçlarınımı değiştireyim napıyım yazarsanız sevinirim öğrenci bütcemlede elimden geldığınce masraf yaparım bisikletime.Frenlerı teknik iniş yaparkende kullnamak ıstıyorum.TEŞEKKÜRLER!!

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Fren pabucu olarak Baradine tavsiye ederim. Uzun süre seni götürür, performansı da güzeldi. Hatta bulabilirsen eski seri olanından al derim. (Eski seri olanlar 3 renklidir)
"Fren pabuçlarım çok sert oldu." derken neyi kastettiğini anlayamadım. Eğer fren kolları çekmek de eskisine göre daha fazla zorlanıyorsan, o fren kablolarının içindeki tellerin yağının azalmasından olur.
Diğer bir konu da teknik inişler olsun arazideki diğer inişler olsun ya da herhangi bir iniş olsun :) en rahat ettireni hidrolik disk frendir.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
@Önder Tarım

fren pabuçları derken kasteddığım janta dokunan fren pabuçları taş gibi arada bir kaç parçası koptu.Hidrolik disk i herkes söylüyor ama şimdilik 400 lira gibi bir para kenara ayıramıyacam.Baradinenın hangı modeli ona göre yazarsanız kendımıde ona göre ayarlıyabilirim.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
(link)
dostum senınle aynı soruyu soran dıger arkadasa anlattık lınktekı kısımların tamamını okursan orada baradınenın hangısı oldugunuda lınk vererek soyledım bırde buraya yazıp kalabalık yapmayalım bence oradakı bılgıler yeterlı olur

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@biker_boys
reca ederım faydası olduysa ne mutlu bana :)