V fren mi HD mi ? Çatışmasına kapıldı deli gönlüm

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar nasılsınız?
Öncelikle aşırı yeniyim bisiklet işinde baştan belirteyim ;
Boyu bana uzun gelen bir carraro force 612 aldım bisikleti çok beğendim yağ gibi kayıyordu mubarek ;
Ama sonra kadronun büyük geldiğini sürdükçe çözdüm ( Boy 1.65 bildiğin şirin baba bedeni )
Sonra bu forumdan çok şık bir kron xc 4000 kadro aldım ( xs beden )
Neyse montajlattırdık oda okey .Şekil oldu makina :D
Bu sefer yine rahat battı hd fren yapalım dedik bi kaç bilene danıştık kafalar balon oldu :D

Bisikletimi satayım üstüne para koyup hd frenli bişi alayım diyorum fakat malum kış geldi satışlar mantar :D
( Ama yine de satın almak isteyen bi dostum olursa burdan ve bursadaysa uygun fiyata verebilirim yada üstüne para ekleyip takasda edebiliriz )
Sormak istediğim şu
Bisikletimi satamazssam hd frene geçmek için göbek , ruble , aktarııcı , yeni fren kolları artı hd fren sistemi almam lazım ki bence bu pek mantıklı görünmüyor bi ton para tutuyor beni aşar .
V frende kalmam daha mantıklı görünüyor sizce hangi marka ve modeli almalıyım ? hem uygun fiyatlı olsun hemde tabiri caiz ise " zınnnnnkkkadanak" durdursun?

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 renkli malum baradine deli danalar gibi fren performansı veriyor. kolay eriyor fakat dişler kaybolana kadar güven veriyor. sıradan pabuçlara göre muazzamdır. fren telide pürüzsüz/kaygan ve düzgün ayarlandıysa sorun kalmaz.

Şöyle bişeydir yer yüzüne düşen ilk mükemmel pabuç tanesi :harika::D ;
http://www.turuncubisiklet.com/images/urunler/Baradine955VC-646.jpg

ben şimdi şunları deniyorum. üstte ki modelden çok daha zor eriyor. bayadır kullanıyorum ki her turun başında -300m yokuş aşağı yol var frenleri baya zorluyorum yani. Fakat henüz yağmur altında ıslakta neler yaptığını görme fırsatım olmadı. kuruda 3 renkliden de iyi. oda şudur;

https://www.sporcupazari.com/image/cache/data/baradine959vc/baradine959vc-1000x1000.jpg

3 renklinin kodu 955vc, 2 renk olanın kodu 959vc' dir.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sinan A. eyvallah sinan dostum yazdıklarını keyifle okuyorum takibimdesin bilmeni isterim :) içimdeki canavara dün şunu sordum :" _ koçum derdin ne senin bi hd ye geçecen bi ton para harcayacan ne için lan ne için ?" neden hd ye geçmek istediğimi dahi bilmediğimi fark ettim rahatladım biraz. Sanırım kapitalizm beni bile sapminal mesajlarıyla yavaşça sarmaya başladı diye düşünüyorum. belki de bisikletin akıcılığı azaldı bu aralar ondan bi kıl olmuş olabilirim ,frenle alakası yok biliyorum ama fren tutan malzemeler sabit durmayıp papuçları jantlara sürtüyor ben farkında olmadan sanırım ondan bi ayar oldum çıkış aramaya başladım :D

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Adamın derdini okuyoruz ama gülmekten bişey yazamıyorumki :D :D
Üstteki arkadaşın dediği pabuçları bende kullanıyorum. Baradine lere geçince lan dedim noluyo feci şekilde hissettiriyor sağlamlığını. Birde zor eriyor hakkaten artı olarak eridikten sonra kartuşları yeniliyorsun sadece bir daha pabuçlara para vermiyorsun yanı bilgin olsun :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato
eyvallah ama benden başka takip edilecek ne adamlar forumda biz kimiz ... :islik:

bu arada frenler sallanmaz janta değmez, fren kalibrasyonu bozulmuştur bi pabuç daha yakın duruyordur janta ve yüksek ihtimal jant akordun hoptirilaylay laylaylilaylom olmuştur :D

jant ve jant göbeği bakımı yaptır sen bi ara

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.Bedir kartuş nedir? bak bilmediğim tabirlerle yormayın beni:D sentır lok mesela herkesin dilinde ama daha nedir söyleyeni duymadım :D

@Sinan A.

@Sinan A. "bu arada frenler sallanmaz janta değmez, fren kalibrasyonu bozulmuştur bi pabuç daha yakın duruyordur janta ve yüksek ihtimal jant akordun hoptirilaylay laylaylilaylom olmuştur :D
"
ABi papuçları tutan mekanizmalar dansöz okşan gbi oynuyolar belkide bi parçası düştü haberim yok :D kalibrasyon falan hak getire :D

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sinan A. peki sinan kardeş baradiine de hemfikiriz peki kullanmam gereken fren mekanizması hangi marka olmalı sizce ? bi kaç marka var ama emin olamadım . ? şu an üstündekiler taivan malı bi fren ama ben soğudum ana bacı sövebilirim biraz üstüme gelinirse :D

• Beğen
Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
HD demek kafadan toplam ağırlığına 1.5 kilo daha hamallık demektir madde biiir..ikincisi bakım hassayiyetin ve sıklığın daha bir önem kazancaktır ki dertsiz başınımı ağrıtmak kimin hoşuna gider ki..Son olarak ilk sebepten olmak üzere hiç yol bisikletlerinde hd görüyomusun ,yaanii vazgeçgitsin bu sevdadan ....V candır gerisi heyecan..

• Beğen

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Başlığı görür görmez senin olduğunu anladım abi. V fren v. =)

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@katran hd ye geçtin tabi kafan rahat :D :D Tamam v fren okeyde hangi marka en düzgün ve tutarlı çalışır? papuçu demiyorum mekanizmayı diyorum

• Beğen

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Abi hurdacıdan aldığı bisikletle dünya turu yapan adamla ilgili bir yazıyı okuyunca pek de bi önemi yok diyorum bisikletin. Mevzu kondusyon. V fren senin işini görür bence. Sen fazla heves yaptın mevzu bu =) bosuna masraf etme

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@katran :D Aynen ben zaten frene karşı biriyim çocukluğum tekere ayak basarak durmakla ,takla atmakla geçmiş eheheh :D

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur