V fren - hidrolik fren

odun

Üye
Tepki
1
Öncelikle selamun aleykum benim aklıma takılan soru Aynı marka aynı tur aynı bisiklet sadece bir fark var V fren ve hidrolik fren aralarında 250 TL fark var V frenmi alıyım sizce hidrolik daha pahalı obur bütün özellikleri aynı sizce sadece hidrolik için 250 TL fazladan verilirmi yada V frenmi alayim yardımcı olsaniz sevinirim :)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
arada 250 fark varsa hd fren düşük seviyede dir. ilerki zamanlarda sana bunlar masraf olarak geri dönecektir. ama kullanım kolaylığından mahrum kalacaksın.
hd nin kolaylığını tadmak istersen o fark verilir.
ama v freninde bakımı ve tamiri kolay.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugüne kadar hep v-fren kullandım hiç sorun yaşamadım. Hd için kullanım kolaylığı falan filan hikayesi v-freni kötü yapmaz.
Hiç kimse 15 kiloluk bisiklette yokuş aşağı yüklü veya yüksüz inerken bir parmak kuvvetiyle o frenlerin tutmasını istemez. V-fren dengeli ve hissederek fren yapmayı sağlar. İyi ayar yapılmış v-fren tepkimesi çok iyidir. İster ani tutar ister geç tutar ayara bağlı.
Bu güne kadar çok kez ani fren ihtiyacım da oldu. Ön arka fren kombinasyonunu düzgün yaptıktan sonra takla da atılmaz, bisikletten de uçulmaz. Ha v-fren deyip geçmemek lazım ani ön frende o da takla attırır çok rahat. Benim görüşüm kısaca bu şekilde. Herkesin kendine göre haklı yönü vardır. Senelerdir kullanıyorum ve memnunum. Karar sizin.

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

baby_face_

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
Benim aldığım markanın da iki aynı modeli vardı ve dediğiniz gibi v fren ile hidrolik disk frenli modeli arasında 275 tl fiyat farkı vardı buna ilaveten hidrolik disk frenli model aluminyum kadroya sahip ve daha hafifti.

odun

Üye
Tepki
1
V fren hidrolige gore daha hafif olduğu için daha seri olabiliyormus

baby_face_

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
@odun
Benim dediğimde HD disk olan model daha hafif.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uzun süredir HD fren kullanıyorum. şunu söyleye bilirim ki eğer alcağınız bisiklet de giriş seviyesi düşük kompanet kalitesine sahip bir HD fren seti kullanıyorlarsa ileride sorun yaşama ihtimaliniz var.

yukarıdaki uyarımı da göze alarak
yağmur çamur toz toprak dinlemem dağda bayırda giderim diyor isen HD firen. yoksa V den şaşma.

odun

Üye
Tepki
1
Salcano ng 350 alicam da acaba onda hangisini almayalim

baby_face_

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
@isamorgil
Anladığım kadarıyla bu konuda bilgi sahibisiniz. Sahip olduğum bisikletin Fren seti: Shimano BRM355 Hidrolik Disk. Bu model dediğiniz düşük sınıftamı yoksa iş görür mü?

poet

Daimi Üye
Tepki
167
üstadlar bu carraroda kullanılan alongha v fren nasıldır? tektro dan daha mı kalitesiz?

odun

Üye
Tepki
1
Tektro 837 alüminyum V fren sistemi nasıl bir fren bilginiz varmı acaba?

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baby_face_

Shimano BRM355 altus oluyordu sanırım. şöyle yapalım

shimano sıralaması ( en iyiden kötüye doğru)
1 xtr >2 deore xt >3 slx >4 deore >5 alivio >6 acera >7 altus >8 tourney

yukarıda ürünlerin sıralaması var sizin frenin yeri ortada :) . iş görürmü demişdin tabiiki görür.

• Beğen
Tepkiler: baby_face_

baby_face_

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
@isamorgil
Sıralamadaki yeri içler acısı neyse en azından sonuncu değil [emoji23] teşekkür ederim.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
2 freni de kullanan birisi olarak İyi bir hidrolik frenin yerinin bence V fren asla tutamaz. Kullandığım Hidrolik fren Shimano BR M 575 modeli olup, 30.000 kilometrede sadece 1 sefer yağ değiştirdim. Henüz rotorum dahi erimedi.
Bence hidrolik frenin en büyük avantajı jantta oluşan bir yamulmada sizi yarı yolda bırakmaması ve yağışlı hava da ki iyi performansı.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

odun

Üye
Tepki
1
Tektro 837 alüminyum V fren sistemi iyimidir degilmidir?

OĞUZ.UZ

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Diğer
v frenler, tamam bir hd gibi çok güçlü frenlemezler fakat gerçekten iyi sistemler, ben hidrolik frenden v frene döndüm, yok yağı azalırmı, yok yağ koyarken hava yaparmı, yok efendim balatalar bittimi acaba, türlü türlü sorulardan kurtuldum, hem daha hafif bir sisten, hem her bisikletçide parçaları var, v fren, eğerki devamlı dağ bayır çamur gezmiyorsanız, gayet yeterlidir.