V-fren dönüşümü için

Yakup Y.

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Merhaba iyi günler herkese. Benim Salcano NG750 MD bisikletim var ve bir kaza sonucu arka disk fren balatam yamuldu. Böyle bir olayın daha yaşamak istemediğimden V-frene geçme niyetim var ama Bisiklet kadronun V-frene arka taraf uygun değil. Bu yüzden bisiklet kadrosuna arka V-fren için ufak aparatları kaynak yaptırsam iyi olur mu? sizlerden cevaplarınızı bekliyorum. Herkese kazasız ve güzel günler :)
http://i60.tinypic.com/2sanfrs.jpg
(RESİM KAZADAN ÖNCE ÇEKİLMİŞTİR.)

Scudo

Yakup Y.

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Link veya resimleri var mı ? 1-2 gündür araştırdım bulamadım

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jantınızında uyumlu olması gerek

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Benim tavsiyem kaliperin bağlandığı yeri ve kaliperi onarım yaptırmanızdır. Bisiklette yaşadığınız bu olay bence sadece talihsiz bir kaza ve solurekli olacak diye bir şey yok. Ayrıca kaynak yaptırmak suretiyle kadroya müdahale de bulunmanız kadronun direncini düşürecektir. Öncelikli olarak onarımı düşüşünmelisiniz..[emoji4]

Yakup Y.

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Fren balatası için 30-40 TL toplam 50 TL istiyorlar artık daha büyük sorunlar çıkmamasını istediğim için V-fren istemiştim :)
@Msgl
Jantın uyumu hakkında bir bilgim yok ona da bakıcam bugün sağolun :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Yakup Y

Ben yine de yaptırmanızı tavsiye ederim..[emoji2]

Yakup Y.

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Tavsiyenize uyucam serkan abi :) ama merak ettim şu aparatın ismini bilen varsa yazabilirse sevinirim :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
V fren adaptörü diye geçer

http://www.ison-distribution.com/image/complete/fkit-v-pivots.jpg?PHPSESSID=7ft4ed9sp40flp9ef4ij2af4v1

Ayrıca dediğim gibi jantınızın yanaklarının uyumlu olması gerekiyor, genelde disk frenli bisikletlerde jantları sadece disk fren uyumlu olduğundan üstünde duruyorum :)

http://image5.sahibinden.com/photos/34/20/35/172342035cap.jpg

Yakup Y.

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
@Msgl

çok sağolsun.. Geçen gün jantlara baktım V-fren payı yok gibi birşey yine de bi baktırıcam servise.. Şimdiden o adaptörlere bakmaya başlıyorum :)

harimarasi

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih
Bisiklet
Salcano
Salcano badboy 12 çocuk bisikleti aldım eski tip freni var hiç kullanılmıyor sıkınca kapalı kalıyor zaten hiç tutmuyor. Servise defalarca gittim bu fren tutmaz zaten formalite dediler. Böyle bir adaptör arıyorum v fren takmak için yardımcı olan olurm u acaba çok mutlu olurum.