v-fren bacakları yardım

Tepki
5
İsim
atilla koşan
Slm olsun herkese, bol rüzgarlı bir tatil gününde.Arkadaşlar sorunsuz frenleme için iyi bir pabuçla birlikte iyi fren ayakları olması dusuncesindeyim.Pabuç muhabbetine girmeden kaliteli oldugunu düşündüğünüz fren ayağı :markası, fiyatı, nerden aldınız, memnunmusunuz vs.2) Bisikletimde tektro bacaklar var, sadece kaliteli pabuclar takıp tektro bacaklarla devam edeyimmi (Şehirde ve turda kullanıyorum) 3) Ne kadar ekmek o kadar köfte misali daha pahalı ürün daha kaliteli ürün, burdaki kalite daha iyi frenleme.Gercekten pahalı olan bacaklar daha iyi frenlememiz için olanak sağlıyorsa bu konuda paraya kıyılır dusuncesindeyim.Millet aksesuarlardı, seleydi, çantaydı ne paralar harcıyor.Tabi yanlış anlaşılmasın herkes ihtiyaçları ve maddi gücü doğrultusunda alacak tabi kimseye bi lafımız yok, Velhasıl lafı cok uzattım asıl konumuza geri dönelim,fren ayağı önerilerinizi bekliyorum.Tşkler

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Bu freni alabilirsin. 34 dolar fiyatı var, bende aldım aynı linkten 2-3 güne elimde olur.
Satıcı HKPost ile gönderiyor, 15 günde eline geçer.
Avid Single Digit 7, oldukça popüler bir ürün.

Benim bisiklette te Tektro fren bacakları vardı, 1.5 yıl kadar öyle kullandım Baradine 3 renk pabuç ile. Ancak fren konusu önemli olduğundan, yeni model almaya karar verdim. Uzun bir araştırma sonucunda Deore vb. modelleri eledikten sonra bu ürünü aldım. Umarım memnun kalırım.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
V-Frende fren yagini neye kullanacaksiniz?

Tepki
5
İsim
atilla koşan
özgür kardaşim cvp için tşk.senin uzun tur donanımları için yazını baştan sona okudum.ince eleyip sık dokumuşsun ve çok kaliteli,güzel ürünler almışsın.yeri geldiğinde hesaplı davranmışsın yeri geldiğinde paraya kıymışsın,hepimize nasip olur inş. bu tür ürünler. senin baya bi araştırma yaptığın belli üstad, avid single digit 7 verdiğin linkte au42,99 yazıyor.yani avrupa için 42,99 mu acaba?

@Murat Cömez
v fren ayagı arıyorum.yağ derkan neyi kastettiğinizi anlamadım

özgür bir de xt felan var onlar için ne dersin.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@atilla koşan
Pardon yag okumusum benim hatam, kusura bakmayin.
XT yada XTR ayaklari Paralelogramm olan modellerinden tavsiye ederim.

Tepki
5
İsim
atilla koşan
@Murat Cömez
artık bu ayaklarda paralel baskı kalmadı yani üretmiyorlar,eskilerden vardı tabi ama şimdi yok.yinede xt ve xtr ayaklar konusunda bi fikrim yok.okuduklarıma göre yarışçı olmıyan bana xtr zaten fazla,yinede xt kullanan arkadaşlarımdan yorum bekliyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@atilla koşan

43 Avustralya doları, 34 USD, aynı miktar.
Fren konusunu araştıralı 1 ay oluyor, hatırladığım kadarıyla paralel baskı frenler çok tavsiye ediliyor ancak fiyatları benim bütçemi aşıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam artık Xt serisinde paralel baskı da yok.
Böyle olunca da Deore model alabilirdim ancak forumda araştırırken Avid'in de çok iyi olduğunu öğrendim ve Avid aldım.
Attığım linkte bulunabilecek en ucuzlardan biri o fren için.
3-4 gun beklersen, elime geçtiğinde fotoğrafta atabilirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
fren ayakları çok şey farketmiyor diye biliyorum frenleme performansının en büyük sorumlusu pabuçlar olsa gerek. daha pahalı ayaklar sadece daha hafif mi yoksa ben mi yanılıyorum?

Tepki
5
İsim
atilla koşan
@Özgür K.
foto zati verdiğin linkte var özgür sen kullanmaya başladıktan sonraki memnuniyetini yada memnuniyetsizliği paylaş bu daha önemli..

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@atilla koşan
Evet paralel olarak arti üretilmiyor ama yinede yenilerden daha iyi ve ebay gibi sitelerde bulunuyor. Ben sana kullandigim ici tavsiye ediyorum ve hala kullanyorum, retro karbon giant bisikletimde takili.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Frenler hakkında yorum yapmam 15 gün sürer çünkü yeni kaskım kargoda, o gelmeden kullanamıyorum bisikleti.

@Sinan A. , fren bacağı kalitesi arttıkça bildiğim kadarıyla esnemezlik artıyor, daha sağlıklı bir frenleme sağlıyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özgür K.

yinede işin büyük kısmının pabuca bağlı olduğu konusunda hem fikir değilmiyiz ?

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Sinan A.
Tabiki pauclarinda iyi olmasi gerekiyor ama bacaklarinda büyük funksiyonlari var. Bacaklar önemli olamasa türlü türlü bacaklar üretilmezdi. XT'den daha hafif hic ise yaramz bacaklarda var, demeki sadece hafiflik degilmis.;)

Tepki
5
İsim
atilla koşan
@Murat Cömez
üstad şimdi ebeyda baktımda bi sürü xt v fren var ama ben nasıl anlıyacagım hangisinde pararel baskı var hem yabancı dil zayıf hemide bilgimiz zayıf bu konuda sen bi yardımcı olsan bana desen bak şunu al,okmi üstad yanlız anlamadığım bişide ebayda aynı ürün değişik fiyatlarda satılıyor,aynı ürünün ekonomik olanına bakalım üstad.yardımcı olursan çok saol olmasanda canın sağ olsun üstadım

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@atilla koşan
Tamam yardimci olurum problem degil, sadece bana bütceni söyle ben arastirirm. Ebayde biliyorsun bulunca hemen alman gerekiyor. Ben alir sana yollarim, yalniz detaylarini konusmamiz gerekiyor. Merak etme fiyati ebayde neyse sana gelis fiyatida o olacak, sadece kargo üzerine eklenir.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Paralel baskı olan fren ayaklarını artık hiç mi üretmiyor firmalar yoksa sadece XT ve XTR mı üretilmiyor?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
3 Yıldır Tektro Kullanıyorum Baradıne Pabuçlarla....3 Renkli Pabuç birde siyah-kırmızı baradıne pabuç kullandım 3 renkliye göre diğeri sert ve daha iyi diğeride yaman değil hani...İşin özü Tektro İşini Görür,Shimano'da bakabilirsin adet fiyatını bilmiyorum ama 50 60 lirayı geçmez ki bunlar iyi parçalardır...