uzun yolda mtb mi yol bisikletimi?

isparta32

Aktif Üye
Tepki
12
arkadaşlar uzun yol giderken ( 30 - 40 km ) yol bisikletimi iyi olur yoksa mtb mi?

Scudo

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
kullanacağınız zemine göre değişir . Eğer dümdüz bir yol ise yol - taşlıklı , engebeli bir yol ise mtb.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
30-40km için kullanacaksanız eğer zemin düz de olsa yol da olsa mtb derim çünkü yol bisikleti mtb ye göre daha masraflıdır.Ayrıca sadece yol değil canınız arazide gezmek istediği zaman da istediğiniz opsiyonu size sunacaktır.Fakat sadece asfaltta kullanacağım ve ileride daha da uzun mesafelere gitmeyi planlıyorum derseniz o zaman size tavsiyem yol bisikleti olacaktır!

isparta32

Aktif Üye
Tepki
12
gideceğim yol 30 gidiş 30 geliş =60. ve asfalt. ileride daha uzun yollara gideceğim 200 - 300 km ama uzun yolda yol bisikleti rahatsızlık vermez mi öne eğilerek sürüyoruz?

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
200-300km gezi amaçlı yapılacaksa o zaman city bike'a yöneleceksiniz fakat spor ve antreman amaçlı yapılacaksa yol bisikletinden şaşmayacaksınız. Makinenin öne eğik olması aerodinamik açıdan çok önemlidir fakat açıları doğru ayarlanmış bir yol bisikleti çok rahatsız edici olamaz.Ama yol bisikletine sevdalanmışsanız eğer totonun nasır tutmasına alışmanız lazım biz hepimiz alıştık!Başka türlüde olmuyo zaten!

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Aşağıdaki linkte bahsedilen Hibrit(Melez) bisikletler yada city bike denen (şehir bisikleti) bisikletleri önerebilirim.
(link)

Seçim çok önemli. Kolay gelsin.

isparta32

Aktif Üye
Tepki
12
@cannonfire

:D:D:D hocam benim mtb de bile toto acıyo çok sürünce yol bisikletinde kim bilir nolur ya mtb den şaşmıcam herhalde

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Acımaması için formül = Kaliteli bir pedli tayt + gidilecek mesafeye kondüsyonlu olma
60km/gün için bisikletin türü çok da fark etmez iken (yol bisikleti / kabak lastikli mtb / şehir bisikleti) 150-200km/gün için 28" tekerlekli bisikletleri öneririm.İster yol, ister şehir bisikleti olsun.
Yol bisikleti olursa daha spor biniş pozisyonu ile o mesafeleri daha kısa sürede katedersiniz, vardığınız noktada nispeten biraz bel ağrısı olabilir, şehir bisikletiyle de daha uzun sürede varırsınız fakat daha konforlu olur.
Tercih ve öncelik sizin.

celil

Aktif Üye
Tepki
35
@isparta32

ben mtb kullanıyorum ama yol bisikleti daha iyi olur

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Yol bisikletini ilk aldığım gün Ceyhun Kardeşimle yaptığım tur
toplam mesafe 200km
toplam bisiklet üstünde geçen süre 7 saat 10 dakika

kırmızı gidiş
mavi dönüş
http://img338.imageshack.us/img338/3141/rotaaa2.png

Yol güzelse YOL bisikleti
Masraf yapmak istemiyorsanız Dişsiz lastik
bana hybrit bisiklet de olur araziye çok fazla girmiyorum diyorsanız da yol ile mtb arası hybrid

;)
Ercan

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
spor ve antrenmen agırlıklıysa yol bisikleti yoksa hybrid derim ben. ama diğer arkadasların dediği gibi slick lastik ile MTB de olabilir ama 28" lık jantın ve büyük aynakolun avantajını kaybedersiniz ozaman.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine aynı konu :)

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben valla mtb derim çünkü yol bisikleti ile pek aram yok Ercan abinin bisikleti denedim bi acayip oldum :) en iyisi ben bildiğim şekilde mtb ;).

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
http://www.hawaii.edu/lruby/art400/THINKER.GIF
yol bısıkletı mı mtb mı?benı kahırdan oldurecek bu soru ya

• Beğen
Tepkiler: kabuscobar