uzun yola çıkan kişilere deli denilmesi

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
arkadaşlarlan konuşuyorum diyorumki ben adanaya gideceğim diyorki malmısın oğlum manyakmısın kafayımı yedin diyorumki diğer adamlar türkiyenin bir ucundan diğer ucuna gidiyorlar sonra diyorki onlar ap ayrı bir mal benim kafam atıyor sinirleniyorum kime uzun yol desem hepsi bana deli diyor ben yinede yılmadan uzun yola çıkacağım arkadaş aynştaynada deli diyorlardı edisonada yapamazsın diyorlardı ama hepside başardı denildiği gibi hiç bir şey imkansız değildir (güzel sözmüş imza yapayım :D :D :D :D :D )

Scudo
Tepki
9
ben Alanya dan adana ya geldim bana öyle dediler:)paranmı yoktu ?diyorlar deli misin? diyorlar bunlar hep olacaktır zaten.bisiklete yaptığın masrafa motor alırsın yok şunu alırsın bunu alırsın anlamıyorlarki işte.ben uzun yol yaptım pişman değilim yaşamak lazım:)

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Söylentilere aldırmayın, kafaya takıp sinir de yapmayın. Bize de çok şeyler söylediler vakti zamanında, ama hayallerimizin peşinden gittik tabii ki.

İstanbul'dan Adana'ya gideceksiniz sanırım. Abim ile yapmayı hayal ettiğimiz bir turdu bizim için de, nitekim 2010 senesinde bunu gerçekleştirmiş ve başarmıştık.

Okumak isterseniz (link) tıklayabilirsiniz, belki güzergah konusunda size yardımcı olabilir ;)

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
mehmet gidilir kardeşim güzel bi organizasyonla gidilir fakat:
senin şuan bisikletin yok
bisiklet almak istiyorsun bütcen 600 tl
kondisyonun yok :) daha önce hic böyle birşey yapmadın
günde 10 lira harcamayı hedefliyorsun.
şöyle güzel bi bisiklet alıp 6 7 ay spor yapıp bacakları güclendirmek gerek.
en az 2 3 milyarlık bütçe lazım bisiklet alet edevat için full +full çıkmazsan inan perişan olursun. ki yolda hastalanırsın zaten :))))

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@ramenes

Yok mu sahiden? :)

O zaman abicim, ilk etapta bisikletini almalı, kendini geliştirmeli, hız kontrolünü ve gücünü gün içerisine yayabilmeyi öğrendikten sonra böyle bir tura çıkmalısın. Aksi taktirde;

@ramenes

Aman dikkat ;)

• Beğen
Tepkiler: Ramazan Gürel

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Mehmet deli misin :D

Alp Efe Atılgan

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Sedona
Ben adana dan antalya ya gitmeyi düşünüyorum.Arkadaşlar topluca bana deli demeye başladılar.Herkes gidemessin diyor.Bahse girdik.2-3 hafta sonra tura başlayacağım.Kanıt için antalya ya gidip birine buranın neresi olduğunu soracakmışım ve oda antalya diyecekmiş ve bunu birkaç kişiye söylecekmişim(telefonla videoya alacağım).Geri evime geldiğimde sanırım hepsi kaybolacak :cool:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
adam ingiltereden çıkıyor çine gidiyor oradan japonyaya bu adam ile tanıştım altındaki bisiklet m-48 tankı kadar ağır idi , en az 20 kilo nedenmi, o kadar yola dayanacakta ondan, ...dile kolay londra-japonya arası kaç km ....adamın ufku geniş bu millettte ufuk mufuk kalmamış ufuğu olmayan insanlar ne der yav delimisin ama başaranlarada vay be helal olsun ya da bak bak enayiye bisiklet ile gitmiş der ,göçbeyli köyünün sakinleri beni kanıksadı ağbi genemi geldin onca yoldan diyerek ,şaşırıyorlar onca yolu nasıl gidiyorsun diye adam ne bilsin spd yi ne bilsin karbon kadronun yolun şiddetini emdiğini..

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
İnsanlar kendi cesaret edemedikleri şeyleri delilik olarak görüyorlar, hatta belki cesaret edemeyişlerinin sebebi budur. Her ne kadar saygısızca bir ifade de olsa, insanların halinden anlamak ve güler yüzle karşılamak gerekiyor.

Ben uzun yol gitmediğim için bu işin ne kadar keyifli olduğunu bilmiyorum. Yola bir anlık gaz ile değil; istikrarlı kondisyon çalışması, yeterli yol bilgisi alınması ve gerekli ekipmanın hazırlanmasından sonra çıkılması gerektiğini düşünüyorum.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@ramenes

bütçeyi 1 milyara yükseltirim kondisyon dersen şuan elimde çift amartisölü 26'' dağ bisikleti var günde 150-200 km yapıyorum geceleri bile bisiklet sürüyorum kondisyondan yana bir sıkıntım yok sadece bisikletten yana sıkıntım var :D

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmet ertuğrul duyan
Mehmet profilinde yazdığı gibi 18 yaşında mısın gerçekten ben bunu merak ediyorum. Bütçeni ister 1000 liraya yükselt ister 2000 liraya. İstersen altında dünyanın en iyi bisikleti olsun bazı şeyler öyle ha diyince olmaz. Daha önce yazdım ki ramenes'te çok güzel belirtmiş. Bisikleti aldın diyelim, bunun heybesi var, matı var, çadırı var, tulumu var, yama seti var, alyen takımı var, yedek iç lastiği var, pompası var.. Bunlardan başka kondisyonu var, kişisel olgunluğu var. Yani var oğlu var... Tek başına 1000 km'nin altına girebileceğine inanıyor musun? Sırt çantasıyla çıkıcam, günde 200-250 km gidicem ve günlük sadece 10 TL harcıcam diyorsun. Yeri gelecek konaklama için bile bir gecede 10 TL'den fazla vereceğin günler olacak. Yol hali bu belli olmuyor. Kaldı ki dediğim gibi günde 200-250 km yapman zaten imkansız, hadi diyelim 1-2 gün yaptın 3. günde pilin biter.Ha diyorsun ben çift amortisörlü bisikletle günde 150-200 km yol yapıyorum, kusura bakma ama ben buna da inanmıyorum açıkçası, saatte 20 km ortalama ile bisiklet sürdüğünü varsayarsak şehiriçinde 10 saat durmadan bisiklet kullanman demek 200 km'lik yol. Evet hiçbir şey imkansız değildir ama bazı şeyleri başarmak içinde bazı basamakları çıkman gerekir. Sen birden 10 basamak çıkmak istiyorsun, birer birer çıkmayı denesen senin için çok daha iyi olacak. Yoksa Mehmet deli misin laflarını daha çok duyarsın.

Ayrıca açtığın konulara bakıyorum birbiriyle alakalı 3 konuyu 3 farklı yere açıyorsun. Kısa film çekicem diyorsun kafanda bir proje var fakat ne konuda çekeyim diye insanlara soruyorsun. Tur yapıcam diyorsun ama ben bununda sonunun bahsettiğin şekilde geleceğine inanmıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mehmet dostum..
sen şimdi çift amortisör ile 150-200 km yi kaç saatte alıyorsun bana onu bi yaz ayrıca bana şunu yaz bisiklette ağırlık ne bisikletin kaç kilo sen kaç kilosun ,son 23 nisan kartepe etabını burada iki kişi yaptık erkan ve ben ben tam 15 saatte 215 km yi devirdim ama sele üstü 13.5 saat oldu ve 45 dakika feribot saati ve geriye kalanda kısa mola anlayışları toplamıdır
evet tempolu 86 km in üstüne kısa mola anlayışları ile 14 km lik eğimi 9 olan rampalar devrildi üstelik stabilize yol idi...sonra aynı yerden inildi...eskortumuzda yoktu partner yardımıda ,tek kişi başardık bunu erkan ile ..benim bisiklet tam bir hibrit karbon 28 jant arka mekanik disk fren ön v-break fren mtb gidon ağırlık 10 kilo 350 gram ..benim ağırlığım ise 70 kilo boy 1.76 .....bir çok 200 km ler devrildi bu karbon ile ve 3 ay sonra 50.000 km ye dayanacak bu kadro inşallah çatlamaz ..ayrıca burada ferhat ağbin gibi yöneticiler var o daha yeni gitti 345 km yi yol bisikleti ile devirdi zamana karşı 14. 5 saatte onunda anlatacağı çok şey vardır sana ,

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@Tamer KAMIŞLI

yaşım tam olarak 17 daha hiç uzun yola çıkmadığımdan dolayı kesin bir şey diyemiyorum saçmaladığım içinde sizlerden özür dilerim şuanda elimde 1 milyar bütçe var işte çalışıyorum 1,1.5 ay sonra bütçeyi 500 tl daha arttırırım o 500 tlde diğer malzemeler için gider 1000 tlyede bisiklet alırım bide istanbula gitmeyi düşünüyordum bütçem 200 demiştim onun içinde 400 tlye çıkardım dahada arttıracağım bu arada dediğim gibi daha önce uzun yola çıkmadığım için saçmalıyorum onun dışında kondisyon çok iyi

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmet ertuğrul duyan

Eğer ki kondisyonuna inanıyorsan turu yaya yaya bitirirsin zaten. Fakat bu mutlaka doğru planlama ve doğru ekipman ile olmalı. Bu zamana kadar kalbini kıracak birşey söylemişsem kusura bakma kardeşim fakat söylediklerin çokta mantıklı şeyler değildi ve sende farkına varmışsın. Eğer ki 17 yaşındaysan, yolda karşılaşacağın herhangi bir sorunda hukuki bir durum olursa başın ağrıyabilir reşit olmamandan dolayı. Aile onaylı bir belge bulundurmanda fayda var. Daha önce Mehmet Tavacı isimli arkadaşımız Siirt-İstanbul turu yapmıştı bu konuda ondan yardım isteyebilirsin. Konu linkini de aşağıda veriyorum. Eğer ki yardım isteyeceğin herhangi bir konu olursa çekinmeden özel mesaj atabilirsin, görüşmek üzere...

(link)