Uzun YOL LASTİĞİ Seçimi

Tepki
29
ARKADAŞLAR ben İdeal freeder Disc 2011 Kullanıyorum :cool: . Bisikletimin lastikleri '' Kenda Sport-Cruising 26*1.95, A/V tubes '' Lastiklerimden çok memnunum .Sırf patlaması için Kötü bozuk dikenli yollara giriyorum ama patlamıyor :( ..Yakında uzun yola çıkmayı düşünüyorum .ancak Bu lastik Çok dişli olduğu için uzun yolda yoracağını düşünüyorum ve Uzun yol lastiği arıyorum. Bu yol lastiğinin Patlama konusunda iyi olmasını istiyorum.yani Patlamamasını istiyorum.bu özelliklere Uygun Önerebileceğiniz Ne çeşit lastikler vardır .?

Scudo
Tepki
29
Evt linke baktım .Lastikler güzel ama BEn pek anlamıyorum lastikten .Acaba ne tür Bişe almalıyım.

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
(link)

continental touring plus deneyin. ben memnunum, hem asfalt kullanimina uygun, hem de patlamiyor. tabi sivri civiyi zorlayarak sokmayi denerseniz o baska.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@umur erdinc

Aynı model lastikleri kullanıyorum. Tavsiye ederim.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
galiba bisiklet 26 jant bu lastikler güzel
(link)
ama birax ağırlar çok ağır dersen ve bi çift lastik için fiyat belirlersen(iç lastikte değişebilir bisikletindeki iç lastiklerin boyutu kaç) daha iyi olur.

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
schwalbe marathon plus yada schwalbe green guard. bende green guard var aldığımdan beri hiç patlamadı 700-800 km oldu , ben heryere giriyorum mtb yarışına bile katıldım şehirler arası gittim hiç patlamadı.Geçen lastiğin patladığını rüyamda gördüm , yani diyeceğim bu lastiğin patladığını anca rüyanda görürsün :D Lastikler biraz ağırdır ve fiyatta pahalıdır , diğer alternatif maxxiss overdrive olabilir daha hafif ve dha ucuz, diğeri de continental toruing plus da iyi onu da duydum hatta gördüm kolay kolay patlamıyor.

(link)

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
nisan başı toroslardan konya antalya turu için continetal toruning kullanacağim bir sıkıntı olacağını dusunmuyorum. ama en iyisi yola gerekli malzemeleri ilıp çıkmak.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
continental touring plus 700x37 lastiklerle geçen yıl 5000 km civarı yol gittim. Bir kez dahi patlamadı. Yalnız arka lastiğin yanaklarında çatlaklar oluştu. Forumda bir arkadaştada aynı sorun oluşmuş garantiden değiştirmişler.

(link)

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Schwalbe maraton Plus Tour 26x2 Dış lastiklerini tavsiye ederim.2 mtb bisikletimde takılı,Yol bisikletimde 700x23 schwalbe lugano takılı.Mtb bisikletimle Yazın kaz dağlarında kışın istanbul çevresinde 1 senedir kullanıyorum,Diken,cam parcası,patlatamıyor sadece çivi,tel, patlatıyor arkadaşımda aynı lastiklerden kullanıyor onun lastiğini 1 defa çivi deldi ve patladı.schwalbe maraton plus tour lastikleri normal dış lastiklerden biraz ağır fakat zor patlıyor,yağışta,tutucu,asfalt ve arazide rahat kullanılıyor.Fiatı pahalı 53 euro tanesi fakat bence değer Sıkıntı yaratmayan uzun ömürlü bir dış lastik:)

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
587
Bisiklet
Cannondale
Continental touring plus 26X 1,75 geçen hafta Pazartesi Ankara'da iken aldım.
Delta Bisiklette maxis detonator bakmıştım, ancak maxis satmıyorlar, öneri üzerine - zaten tanıdığım- bu lastiği aldım.Ele gelişi, üerindeki desenler çok güven verici.
900gr, 58 PSI max hava basılabiliyor.
Turlar sonrasında deneyimlerimi yazacağım.