uzun yol için nasıl bir mtb olmalı?

gezgin05

Üye
Tepki
0
Selamlar. Uzun yol için en büyük mtb kadrosu nedir ? Nereden bulabilirim.?
Bu mtb de dreksyonu biraz yüksek tutup oturuşu ve sürüşü rahatlatmak için ne yapabilirim ? Bisiklette lx deore ruble aktarıcılar ve fren kullanıcam. Lastikleri hafif tutmak istiyorum. Lastik ve konik cantta önerileriniz nelerdir.?

Scudo

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Melez bisikletleri araştırırmısınız 28 " olanlar isteğiniz olabilir...

Saygılarımla...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu beklentileri en iyi karsilayacak olan bisikletler 28" trekking bisikletleri bence.

Ancak MTB icin, yarismak amaciyla tasarlanmamis bir kadroda geri egimli olmayan ("setback"siz) bir sele borusu, yuksek acili gidon bogazi ve egimli (riser) gidon tercih edilebilir. En büyük kadroyu aramayin onun yerine boyunuza uygun olan kadroyu alin, büyük kadro ayni zamanda uzun olacaktir. Dik oturus pozisyonu icin onemli bir detay bu.

Uzun yol icin dogru sele secimi ve tayt kesinlikle cok onemli, onun disinda cekis sisteminde Ruble Deore olabilir, frenlerinizi LX secin, göbeklerin kalitesini oldukca yüksek tutun, mümkünse XT olsun derim. Fazla fiyat oynamiyor aralarinda. Hatta LX ayna kol yerine Deore ayna kol alip göbeklerde XT alinabilir.

Diger yandan ekonomik olmasini istiyorsaniz jant cemberlerinde Alex'in yeni cemberlerine bakabilirsiniz, hem hafif hem de kaliteliler. Artik gecme degil kaynakli sistemle üretiliyorlar.

Uzun yolda jant teli konusu da önemli, en azindan DT'nin "competition" telleri olmali derim.

Lastikte cok hafiflik aramayin, Schwalbe Marathon serisi dünyada turcularin bir numarali tercihi olmus durumda. Alip gönül rahatligi ile ve patlak derdi olmadan kullanabilirsiniz.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Merhaba, aynı konuyla ilgili bir soru ben de
sorsam.
Scott Sub 20 aldım.Çok memnunum..Uzun yol için ne ler yapmalıyım..Sadece bisiklet yürüyen aksamla ilgili soruyorum..
Latik değişmeli mi.? Hafif kalınlaşmalı mı?Hangi lastik?
Ve başka öneriler..?
Toplam 200km lik bir parkur için.
teşekkürler yanıt için.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bence cok bir degisiklige gerek yok, oldugu gibi gayet de uzun yol cikartabilir.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
yedek lastik..? İç lastik alsam internetten.Özel bir marka var mı..? yoksa uygun ölçüde her iç lastik olur mu?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Marka cok onemli degil, tabi bilinen bir marka tercih etmek kalite acisindan iyi olacaktir. Ama onemli olan, lastiginizin uzerinde yazan olcuye uygun lastigi almak.

Levent Temiz

Daimi Üye
Tepki
96
@laciverti

göbekleri xt yapabilirsin akışı rahatlayacaktır, kalın ve dişsiz bir dış lastik de seçebilirsin konforun artar ancak dezavantajlarıda var. ben sub 20 kulanıyorum hutc pirana cyclocross lastiği kullanıyorum yarı dişli tavsiye ederim.:Skull-175