Uzun turlar hakkında soru soracaktım...

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar,uzun yol tecrübesi olanl arkadaşlara bir kaç sorum olacak;

Ramazan ayından sonra Eskişehir-İznik Gölü turu yapmayı düşünüyorum;

1)Acabaa 1 günde gidebilir miyim? (Şu ana kadar günde 60km yi geçmedim)

2)Uzun yol için gidon çantası alsam işe yarar mı? Bisikletin dengesini bozar mı çanta? ve Gidon da başka şeyler için yer kalır mı?

3)Uzun yol için tayt önerebilir misiniz??

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
emre bey
eskişehir -iznik arası kaç km ona bakmak lazım goggle mapsten haritayı çıkarmak gerekir mesafe ne kadar günde 60 km 'yi geçmedi iseniz iznik nasıl olacak 100 artısı var ise bi de dönüşü var bunun ,bi günde yerine konaklamalı düşünün hiç kondüsyonunuz yok ise
ayrıca bisikletinizin teknik özellikleri nedir spd pedal varmı ve mtb 'mi mtb ise dişli ise size vakit kaybettirir
ya city bike olacak 28 jant ya da yol bisikleti.gidon çantası ağırlık olarak dönebilir bunun yerine bel çanta orta boy
ben sürekli bel çanta takarım ve bisikletimde su matara vardır ,sele borusuna bağlı çanta vardır burada alyan takımı iç lastik ve tekeri janttan çıkarmak için aparatlar olur ,bel çantada pompa vardır yiyecek olarak sadece bisiklet formanın arkasında 4 adet energel enerji sıvı içeceği vardır ,uzun yollarda bana artıları oldu bunların ,

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Kudret Kurtcebe

pardon yazmayı unutmuşum yol yaklaşık 155km,tatile 3-4 gün kalmak için gideceğim güzel bir otel buldum(İznik Otel) :)

Bisiklet 28 jant(700*38) Trek Dual Sport 8.4

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

evet 160 km hesapladı tabi dönüşte var eder 320 km bu da bi günde zor ancak kondüsyon edinir iseniz 320 km 'yi 1 günde alırsınız, forumdan ferhat köse dostum yöneticidir ,kendisi eskişehirlidir ve ortalaması oldukça yüksektir onun antreman sistemi size yardımcı olabilir .

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Ben önce günübirlik Bozüyük - Bilecik falan yapıp geleyim en iyisi. Onu başarırsam İznik'e de giderim herhalde.... :in:

• Beğen
Tepkiler: Silivrili

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
145 ve 160 km lik iki rota var ikisini de tek gunde gidebilirsin.Ayni gun donmeyecegin icin problem olmaz ben iki yil once inegol uzeri gidip oglen yemek yiyip aksam bilecik uzeri dondum ama donus 40.derece ustu ve jant teli problemlerinden 275 nci km de bozuyukde otobuse binip donmustum.tavsiye dersen manzara olarak inegol uzeri rota guzel ama asfalt kalitesi cok kotu son 50-60 km yol bisikletine uygun degildi.bilecik ustu de asagi yukari ayni ama manzarasi o kadar iyi degil her iki rotada da yaklasik 120-130 km gittikten sonra saglam 10 km tirmanisin olacak ve gole cok guzel ama virajli inisin olacak.actigim konularda iki uc yil oncesine gidersen anlatimi gorursun.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Ferhat Köse

Çok teşekkür ederim önerileriniz için,yalnız şu 10 km tırmanış çok mu dik acabaa?? Çünkü ben Kızılinler yokuşunu bile zor çıkıyorum onun kadar dik ise benim için çok zor olur herhalde... :(

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Emre Yönlüer

Kizilinler yokus degil oyle soyleyeyim ben size :) kizilinler yokusu dediginiz yer 1 km civari yuzde 7'yi.gecmeyen sehire 12 km mesafede bulunan bir egim o egimi zor cikiyorum diyen bir arkadasin 120 km cevirdikten sonra bu yaz sicaginda iznik rampasina tirmanmasi demek cok sey bekleniyor demektir muhtemelen buyuk kismini yuruyerek cikarsin oda yaklasik.2 saatini alir ona gore hesap et derim.0-1 km arasindaki egimleri hatta dik rampalari cikmak ile 5 km den uzun rampalari cikmak cok farklidir.kizilinler yokusu dedigin yeri gunluk antremanda on tekrar inip ciktigin zaman iznige git derim yada yurumeyi otostop cekmeyi veya ucretli vasitaya binmeyi goze alarak planlamani yap bence.

Ayda bir kac defa da hekimdaga (trt vericisi olan yer) cikmani tavsiye ederim yaklasik 8 km guzel tirmanistir 600 metre irtifa alirsin 7 km sinde gayet yeterli antremandir.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Emre başlangıçta hızlı ve umutlu çıkacaksın ve 100kilometre sonra çok yorulduğunu ve hatta bittiğini farkedeceksin, malesef bacaklar eskisi gibi olmayacak ve son kilometreler asık bir surat, bitsede kurtulsam psikolojisi ve bir pişmanlık ifadesi yaşanabilir :)

Bence çok zorlar.

• Beğen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Oguz_
Önce 1-2 ay alıştırma yapayım o zaman(yokuş alıştırması) [emoji3]

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
uzun turlarda rüzgar varsa çok sıkıntı çıkıyor eziyet oluyor bitiriyor insanı güzergahınız inişte olsa rüzgar olunca yokuş yukarı tırmanmaktan beter oluyor
ek olarak ekliyim dedim oyle konuyu okuyunca son turumda şahit oldum :)

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Bu rotayı İznik'ten Eskişehir'e doğru yapmıştım. Osmaneli, Bilecik üzerinden. Bilecik yolunda Gülümbe rampası yüklü bisikletle iflahımı kesmişti :) Otelde kalmayı planlıyorsanız az sayıda malzemeyle zorlanmadan bir günde gidilecek bir rota. Fakat yokuş çıkmakta büyük zorluk yaşıyorsanız bu yol sizi zorlayabilir. İki alternatifiniz var: Ya çalışmaya devam edip gelecek yaz bu yola çıkacaksınız ya da yolu bir kaç günde kat etmeyi planlayıp günlük 50 - 60 km civarı sürüp İznik'e gideceksiniz. Baktınız işler çok kötü otobüse binip dönersiniz en fazla. Tevekkeltü taallallah deyip çıkın bence.

• Beğen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Behram Belek

Aynen ben çok yüklemeyi düşünmüyorum benim için önemli olan yiyecek ve giyecek :) Tamir aletlerini herzaman taşıyorum zaten şehir içinde bile....
Yiyecek olarak çok güzel Hindi etli sandviç yapıyorum(hindi füme ve ya hindi salam) ondan 5-6 tane yeter herhalde :cool:

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
İsterseniz Sandviç tarifini veririm :)