Uzun parmak eldiven tavsiyesi

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
kisa parmak eldiven haliyle bu gunlerde kullanilmaz hale geldi.
suan 5liralik orgu eldiven takiyorum fakat gidon ve viteslerde skinti yaratiyor kayiyor.
butce dostu uzun parmak eldiven ne tavsiye edersiniz
eskisehirli olarak fazla bisiklet dukkani yok olanlardada zaten ucuk fiyatlar var.

Scudo
Tepki
18
Bisiklet
Felt
ben örgüsüz kumaş (kalınlığı 3-4 mm var ) eldivenin üzerine kısa parmaklıyı geçirip kullanıyorum iyide oluyor tavsiye ederim bir deneyin :D

• Beğen
Tepkiler: Atilla.C

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
thcibbo da var su siralar ust tarafi ruzgar ve su gecirmez eldiven.ben aldim fiyati 26 lira cok pahali sayilmaz bakabilirsiniz.

Berke3042

Üye
Tepki
0
İsim
Berke Ukuş
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba ben ilk defa eldiven alıcam rüzgardan ve soğuktan korunmak için bu eldiveni düşündüm
(link)
ayrıca small boy da bi tek bu vardı araştırdığım kadarıyla kullanan ya da nedir nasıldır bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

theflash

Üye
Tepki
32
İsim
SERHAT
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba kışın kullanmak için uzun parmak eldiven tavsiyesi istiyorum.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@theflash ben Decathlon'dan aldım, işi görüyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: theflash

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@theflash dürüst olmak gerekirse piyasadaki diğer bisiklet eldivenleri nasıl bilmiyorum. Böyle fikrim olmayan konularda Decathlon'dan alıp geçiyorum :)

Çok sıcak tutmuyor, orta ayarda diyebiliriz soğuk koruması. Ben zaten çok soğukta sürüşe çıkmadığım için 15-20 derece arası sıcaklarda elimi çok terletmedi, o açıdan tam istediğim gibi.

Parmakların ucundaki plastiğimsi kısımlar sadece dokunmatik için mi bilmiyorum. Dokunmatik için çalışıyor ama yerleşimleri çok iyi değil; tam parmak ucuyla basıp telefon kullanılmıyor, parmak ucunun az altına tepki veriyor. O açıdan beğenmedim ama çok da dert etmedim, önceliğim dokunmatik değildi çünkü. Belki elciği kavrama rahatlığı için öyle konumlandırmışlardır.

Geçenlerde kaza da yaptım ama her yerim yaralanmışken -neyse ki- elim yaralanmadı, koruma açısından değerlendiremeyeceğim. Ama asla kalın bir motorsiklet eldiveni gibi olmaz.

Dropbar bisiklete yeni geçtiğim ve gravel ile daha zorlu yol şartlarına geçince tutuş pozisyonundan dolayı kısa eldiven kullanırken parmağımda deri kalkmıştı. Onun için uzun bir eldiven alma ihtiyacı hissettim başta. Tam eldivenle sürüş biraz garip hissettiriyor aslında ama o açıdan yarım eldivene göre çok daha konforlu diyebilirim.

Benim beklentilerimi karşıladı anlamında işi görüyor dedim.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _

theflash

Üye
Tepki
32
İsim
SERHAT
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@theflash ben Decathlon'dan aldım, işi görüyor.

(link)
Kalıbı nasıl L beden almayı düşünüyorum. Normalde L kullanıyorum 8.5 9 cm avuç genişliği
@theflash dürüst olmak gerekirse piyasadaki diğer bisiklet eldivenleri nasıl bilmiyorum. Böyle fikrim olmayan konularda Decathlon'dan alıp geçiyorum :)

Çok sıcak tutmuyor, orta ayarda diyebiliriz soğuk koruması. Ben zaten çok soğukta sürüşe çıkmadığım için 15-20 derece arası sıcaklarda elimi çok terletmedi, o açıdan tam istediğim gibi.

Parmakların ucundaki plastiğimsi kısımlar sadece dokunmatik için mi bilmiyorum. Dokunmatik için çalışıyor ama yerleşimleri çok iyi değil; tam parmak ucuyla basıp telefon kullanılmıyor, parmak ucunun az altına tepki veriyor. O açıdan beğenmedim ama çok da dert etmedim, önceliğim dokunmatik değildi çünkü. Belki elciği kavrama rahatlığı için öyle konumlandırmışlardır.

Geçenlerde kaza da yaptım ama her yerim yaralanmışken -neyse ki- elim yaralanmadı, koruma açısından değerlendiremeyeceğim. Ama asla kalın bir motorsiklet eldiveni gibi olmaz.

Dropbar bisiklete yeni geçtiğim ve gravel ile daha zorlu yol şartlarına geçince tutuş pozisyonundan dolayı kısa eldiven kullanırken parmağımda deri kalkmıştı. Onun için uzun bir eldiven alma ihtiyacı hissettim başta. Tam eldivenle sürüş biraz garip hissettiriyor aslında ama o açıdan yarım eldivene göre çok daha konforlu diyebilirim.

Benim beklentilerimi karşıladı anlamında işi görüyor dedim.
Çok teşekkür ederm uzun açıklama için yoruldunuz. Anlaşılmıştır bunu alıyoruö😁

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@theflash selam, fikir vermesi açısından ben de bu modeli aldim, bu haftasonu.

(link)

Avuç içlerinde kullanılan, kaymayı önleyen plastik doku sebebiyle tercih ettim. Sitede bu kısmın resmi olmadığından, ben buraya ekliyorum.

Bir kere kullandım. Hava çok soğuk değildi ama, sıcak tutar hissi verdi. Işaret parmağı bana biraz uzun geldiği için olabilir, fren kolundaki vites değiştiriciye takıldı birkaç kere. Çok problem değil ama. Sanırım yarım eldiven sonrası, tüm uzun modellerde bu durum olabilir.

IMG_20201109_205727.jpgIMG_20201109_205716.jpg

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@theflash rica ederim. Benim ellerin boyutu sizinkiyle benzer ama parmaklar ince, genelde M tercih ediyordum. Bunda L tam oldu. Deneme şansı varsa süper olur :harika:

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _