Uzun inişlerde fren kolu yumuşaması

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dramorey tarafından paylaşıldı.

1. dramorey

dramorey Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhabalar,
    Bisikletimde hidrolik disk fren kullanıyorum. Normalde fren kolu gayet sıkı iken uzun inişlerde ön frenimin kolu iyice yumuşuyor. Bunun sebebi ne olabilir? Arka frenimde bu sorunu yaşamıyorum sadece ön frenimde oluyor. Sanırım ısındığı için oluyor. Çünkü bir süre sonra eski haline geliyor.
    Nasıl bir önlem alabilirim?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

@dramorey

Bir miktar mineral yağ ilave edip havasını alırsanız sorun kalmayacaktır.

dramorey

dramorey Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Normalde gayet sıkı olduğu için mineral yağ azalması ve hava yapmasına ihtimal vermemiştim. Dediklerinizi yaparak deneyeyim.
    Teşekkür ederim.

4. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Bisikletkolik

Seviye:
    Isındığı için daha az tutar siz daha çok sıkarsınız soğukken okadar sıksanız takla atacak kadar sıkarsınız ama iyi performans göstermiyor ise büyük ihtimal ısınmasından. Üzerindeki balatalar eskiyince biraz daha iyisini arayın ama tabi disklerde önemli.

dramorey bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

sporcu içeceği.jpg
Bir çoğumuz hafta içi kısa, hafta sonu 100+ km yol yapıyoruz. Bisiklet ile ilgili her şeye dikkat ediyoruz ama kendimiz hariç. İşte uzun yol alıp laktak seviyesini (hamlama) yüksek tutmak ve...
1430320894945-vt4jk72hwooj-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2016-8-24_10-58-20.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...