Uzun bir sürüş sorası bacaklardaki yorgunluk

Tepki
54
sağlık anreman bölümüne baktım ama böyle bi yazıya rastlamadım önceden açıldıysa lütfen link atın

benim sormak istediğim soru şu :

uzun ve yüksek tempolu bir sürüş sonrası eve geldiğimde bacaklarım doğal olarak çok yorulmuş ve sertleşmiş oluyo
bacaklarımı gevşetip rahatlatmak için yapabileceğim bir masaj tekniği yada sürübileceğim bir krem söylerseniz çok mutlu olurum şimdiden ilgilendiğiniz teşekkürler

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
1.Bacaklarına soğuk su tut .

2.Sonra buradaki masajları yap.
(link)

3.İdmandan 3-4 saat sonra bisikletle 15-20dk yavaş tempo gezinti yap

Tepki
25
ben-gay diye bir ilaç var onu kullanabilirsin çok güzel etkilidir fakat çok keskin bir mentol kokusu var bir yere giderken sürme ;)

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Selam,
Masaj ve krem den önce yorucu bir sürüş sonrası hemen eve girip yatayım dinleneyim diye düşünme.Biraz hafif tempoda yürü.vede yorgun bacaklarınıza yük bindirmemeye bakın yani yerden ağır yük kaldırmak basamakları 2 şer 3 er çıkmaya çalışmak gibi. Bu tür hareketler öncelikle yorgun bacaklarınıza kramp girmesine neden olabilirler.Soğuk su uygulamasını da terli bacaklarınıza yapmayın. Krem olarakta masaj yağlerı veya bebe yağları kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin.

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
@şahin karaman

Yorgunluk sonrası ilaç kullanmaya gerek yok. Ama illaki ağrım çok bir krem süreyim diye düşünürseniz soğutucu etkisi olan kremler tercih etmek gerekirki ben-gay da bu gruba girmez.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kötü bir haberle karşılaştım.Büyük ihtimalle doz aşımından ama göz atmakta fayda var.

(link)

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Antrenman sonrasında 20-30 dakika yumuşak tempoda pedal çevir, sanki antrenman öncesi ısınma yaparmış gibi. Eve döndüğünde halen rahatsız hissedersen bacaklarını biraz yukarı dik iyi gelecektir.. :in:

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben eve geliyorum.DIcak bir duş alıyorum.SOnra bacaklarıma soğuk su tutuyorum.Vücudumu kuruladıktan sonra 5er dakka üst baldırlara iç baldıra diz kapaklarıma kemiği dediğimiz kemiğe ve diz kapağımın altında kalan kaslı bölgeye(ismini unuttum :D )buz basıyorum çok iyi geliyor.

Tepki
54
hepinize ilgilendiğiniz için çok teşekkürler şuan bu mesajlardan anladığım şu eve gelmeden 20 30 dk önce dinlenme sürüşü yapıyorum eve geldiğimde bir duş alıp buzla zorladığım kaslarımı sakinleştiriyorum buraya kadar eklemek istediğiniz birşey varsa söyleyin. masajlar ise resimle anlatılsaydı çok iyi olurdu ondanda anladığım kadarını yapıcam tabi bacakları havaya dikmekse alternatif bir çözüm :D ben gay konusunda biraz tereddütte kaldım daha önce kolum incindiğinde kullanmıştım ama ağrıya iyi gelirmi bilmiyorum

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Duşunuzu aldıktan sonra sırt üstü yatıp bacaklarınızı 90 dereceye yakın olacak şekilde dayayabileceğiniz bir yere uzanın , 15- 20 dakika o pozisyonda dinlenin ve gerçekten yorucu bir sabah antremanı yaptı iseniz , akşam hafif bir rejenerasyon antremanı yapın ama gezi tadında olsun bu öbür gün rahatınızı kaçırabilecek ağrıları engelleyecektir, iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Tepki
54
@M.Burak KARADAĞ

aklınız nelere çalışıyo hee :D :D

herkese verdiği bilgiler için teşekkürler inş. bi sonraki antremanımdan sonra hepsini denicem

Newguinea

Üye
Tepki
51
Gelir gelmez mevsim meyvesi salatası veya dextroz yemek iyi geldi. (Forumdan öğrendim) Zaten yumurta yerdim. Herkes muhalefet ederdi evde. Yaşın gelmiş ne bu kadar yumurta yiyorsun diye. Onu da doğru yapıyormuşum. Benim sorunum, ertesi gün veya 2 gün sonra zorlanan kaslar sertleşip sanki kısalıyor. Normalde avuçiçimi yere bastırırken ayaklar gergin. Bilek seviyesine ancak geliyor. Bu herzaman böyle olmuyor ama bazen çok sertleşiyor. İşte o zaman 1. Haraketten başlıyorum. Zaten ilk iki haraket insanı acayip ısıtıyor. 2. Haraket ilave enerji açığa çıkarıyor. (Kundalini) Belki size de yardımı olur.
(link)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
antremandan önce ısınmak şart. kasların rahat çalışması için.ısınmadan kullanırsanız bisikleti,çok tempo olduğu için kaslar gereğinden fazla çok çalışır ve yorulur,laktik asit salgılar.buda bacakların yorgunluğuna neden olur.ama antremandan önce biraz ısınırsanız ve masaj yaparsanız laktik asit dağılır. bazen okadar çok antreman yapıyorumki,20-30 basamak merdiven bile zor çıkıyorum.aman dikkat :)