Uzun bir süreden sonra tekrar!

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 15-16 lı yaşlarda tanışmıştım bu siteyle. Uzun bir süre okuyucu olarak kaldım. Sıkı takip ettim. O zamanki arkadaşlarım abilerimle güzel ve keyifli vakitler geçirdik. Pek çok arkadaşıma tavsiye ettim kimisi buradan fixie bisiklet sahibi oldu, kimisi MTB aldı yarışlara katıldı. Gel zaman Git zaman bende artık zamanı geldi dedim.

Öncelikle arkadaşlar 190 boyunda 130 kiloyum. 3 sene kadar basketbol oynadım, iyi kötü 1 senelik amerikan futbolu geçmişim var. Vücudum şuan ham durumda anca derli topluyum. Kontrollerim ve sağlık durumlarım kontrol altında. Sorunum yok. 2-3 hafta kadar zorlanırım ancak vücudum kendini toparlar.

1500+- bütçem var. günlük 25 km yol yapacağım. haftada 4 gün civarı bu yolu yapacağım kalan günlerde ileriye doğru belki kullanım yaparım. Amacım sağlıklı şekilde kilo vermek. Ve düzenli spor yapmak. Aklımdaki sorunlar ise "dayanıklılık"

Rockrider 500s e baktım. Bİliyorum çok güç kaybı var ama dayanıklılığı iyidir diye düşünüyorum. Eski bi stumpjumper kadro bulabilsem toplasam çok daha iyi diyorum ama bulabileceğimi sanmıyorum. Ama eğer gerçekten HT kadro 2.2-2.4 lastik kombinasyonu supra bh jantlar gerçekten kullanımda sorun yaratmazsa böyle bişey istiyorum. Cyclo-Cross modellerine de baktım ama güvenemiyorum. İlerleyen süreçte 100 kilo bandına inebilirsem yol yada fixie istiyorum. Önerilerinize gerçekten ihtiyacım var.

Scudo
Tepki
5
İsim
Efe A.
Bisiklet
Kron
Vallaha işin zor kolay gelsin haydi bakalım :)

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
Canım kardeşim aynı dertten mustaribiz;) 191 boyum ve 131kg mım:eek: 124kg iken bisiklet dükkanına gidip satıcıya dedim ki beni Salcano NG650 taşır mı dedim? Taşır dedi aldım. Sonrası masallar masallar...
İyi araştır derim.
124kg başladığım bisiklet serüvenime 131kg olarak devam ediyorum. Bisiklet üstünde maalesef görüntü bozuk görünüyor ama olsun.
Tabi ben yediğime içtiğime dikkat etmiyorum. Ne zaman bisikleti bıraksam kilo alıyorum.

NG650 yaptığım değişikler
Koltuk'u Kawazaki Rose selesi ile değiştirdim.
Ön aktarıcı 500km sonra Shımano XT ile değiştirdim (Yanlış yazmış olabilirim)
Arka teker 500km sonra tel koparmaya başladı. Salcanoya gönderdim. Ön tekere nazaran kalın tellerle yeniden örüldü. 1.200km sonra 2 tel birden kopardım. Sonra bir bisikletçiye gidip eski klasik 3.7 mikron teller ile yeniden ördürdüm:harika:. Şimdi 1.442 km deyim. Şuan için bir problem yok! Ayna koldan ses gelmeye başladı:confused:...
Yine de bisikletimi çok seviyorum:acpsnr:. Bana ne kadar küfür etse de binmeye devam edeceğim.

Umarım yararlı olur...

• Beğen
Tepkiler: Atakan Türkmen

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
@beci

Çok çok teşekkürler benim de en çok korktuğum konu benimde Jantlardı. alır almaz supra bh yada muadil bi çemberler dt swiss tellerle öldürmek şart oldu sanırım. Peki kadro yada maşa sıkıntı çıkardı mı ? ekstrem bi olay karşılaştıysanız tepkisi neydi. Çatlak yada kırılması inanılmaz tedirgin ediyor beni.

Bugün bayiden AFX 7029 modelini inceledim bianchi nin. İnanılmaz hoşuma gitti 29 jant. 150-200 metre kadar baktım. az uzaklaşınca maşaya felan bastım yüklendim. xcm gerçekten iyiydi. Zaten eski dirt jump kullanan arkadaşlar xcm kullanıyorlardı. Kadro korktuğum kadar güvenilmez değilmiş hissi uyandırdı. Tabiki bunları bu bisikleti alıcağım için yazmıyorum. Çok daha iyi ürünleri o paralara alabilirim diye diyorum.

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
Günceldir hala fikirlerinize açığım bu gün yarın bisiklet alacağım.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Atakan Türkmen hocam 130 kilo bişey değil benim tanıdığım yol bisikletine geçen 150 kilo olup evde trenirda kullanıp 6 ayda 100 kilo altına inen tanıdıklarım var. şimdi 90 kilo civarında ben 75 kiloyum benden hızlı kullanıyorlar. daha çok gençsin şimdiden vermeye başla fazla kiloları ilerde zor oluyor kilo vermesi. yavaş yavaş başlarsın gunde 25 km ile sonra haftada 2 kez 100 + kmler yapmaya başladığında rahat kilo verirsin bir kaç aya

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
@cem
@Cem Ç.

Hocam kilolarımdan şüphe yok. Verilecek o konuda netim sadece ne önerirsiniz, nasıl başlamalıyım, hangi marka hangi modellere yoğunlaşayım onu bilmiyorum. Arkadaşınız mesela hangi modelle başladı ve sorun çektimi ? kadro ve jant gerçekten çok korkutuyor beni. Drop bar ince lastik gerçekten çok istiyorum ama güvenemiyorum.

(link)
(link)
(link)

Merida speeder 200d ve Trek fx serisi de beni benden alan modeller arasında ama param ne yazıkki yetmiyor bakıyorum sağa sola 2. el ama bulamayacğaım sanırım. Bu bisikletlerde kilom sorun olur mu ? olursa dağ bisikleti modellerine yöneleceğim 29er ht modellere bakacağım.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Siz nasil bi devsiniz la :D

Ben de 1.91 90 kiloyum.

1 sene bekledim 22"(58cm) kadro tur bisikleti bulabilmek için.Su an çok memnunum

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
@Onur İlker Gündoğdu

ahaha :) 110-115 bandına insem daha bi şekilli dev olacağım da şuan harbi çok büyüğüm. Omuz momuzda var dolmuşta felan baya sıkıntı :) neyse. dediğim gibi ne önerirsin seçeneklerden ?

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Atakan Türkmen Hocam ben Merida Crossway 40v kullaniyorum memnunum dedigim gibi.

Pek teknik detaydan anlamam ama bu tarz bir bisiklet daha güvenli olur diye düsünüyorum , zayiflayinca yola geçersiniz.

Salcano City Sport 40v de var mesela.

Bir bakin isterseniz

Atakan Türkmen

Aktif Üye
Tepki
41
@Onur İlker Gündoğdu

teşekkür ederim sağolasınız tavsiyeden dolayı..