uyumlu vites seti

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında eray akyol tarafından paylaşıldı.

1. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    bahsettiğiniz uyum nedir acaba ön ile arka aktarıcı neye göre birbirine uyum sağlar ? ön aktarıcıların geneli 3 dişliden oluşmuyor mu arka aktarıcıyla arasındaki uyumda oynadığı rol nedir acaba ? birbiriyle uyumlu vites seti örnekleri verebilir misiniz ?

2. SRT

SRT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ali ayhan cıvıl ve eray akyol bunu beğendi.
    eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok faydalı oldu çok teşekkür ederim

4. musa yıldırım

musa yıldırım Üye

Seviye:
    ruble ,zincir,arka aktarıcı ve ön aktarıcı hepsi arka rubledeki dişli sayısına göre uyumlu olmalıdır. 7,8, ve 9 lu sistemlerin elemanlarıda kendine özgü özelikleri vardır. genelikle üst (9) sistemler alt sistemi çalıştırır fakat tersi olusa sorun oluşturuyor

İlginizi Çekebilir

CMUYucGVEAAxM1a.jpg
Merhaba kolay gelsin arkadaşlar. Benim 1.80 boyum var 98 kiloya kadar çıkmıştım 2-3 ay sonra 80 kiloya kadar düştüm ama havaların kötü olması nedeniyle bisikleti bi müddet ara vermek zorunda...
forearms-on-bars.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-2-6_15-35-17.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...