Uyluk iç kısımda yanıcı tarzda ağrı ( Adduktor Tendinit)

Barzef

Üye
Kayıt
22 Mayıs 2016
Başlık
2
Mesaj
26
Tepki
20
Yaş
39
Şehir
Antalya
İsim
İbrahim barış çağlar
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar

1,5 ay kadar önce kilitli pedal aldım ve ilk denemelerimden sonra çok fazla olmamakla beraber bir miktar bacaklarımı zorlamışım sanırım, sonrasında her iki uyluk bölgesi iç kısımlarda yoğun yanma tarzında acı başladı ( adduktor kaslarda) sol bacakta diz altı arka kas grubuna da (calf bölgesi) yayıldı. 1 ay hiç bisiklete binmedim, geçenlerde tekrar bindim ( kilitli pedal yok) normal bir sürüş yaptım fakat aynı şekilde nüks etti. MR sonucum normal ortopedist arkadaş ( ben de doktorum) Adduktor tendinit tanısı koydu. 3 hafta bisiklet yok, sıcak uygulama, ağrı kesici kas gevşetici, ve tens dediğimiz elektrik ile uyarı tedavisi başladım, germe egzersizleri önerdi.

Şaşırdığım nokta cidden fazla zorlamadan bu durumun böyle şiddetli meydana gelmesi. Hafif koşu yapabiliyorum, yüzüyorum birşey olmuyor fakat bisiklete binince tekrar başlıyor. sele boyum tam ayarlıydı biraz düşürdüm.

Benzer durum yaşamış olanlar var mı, seyri ve iyileşeme süresi nasıl oldu merak ediyorum. Deneyimi olan paylaşırsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

not : aslında bisiklette de yeniyim toplam 2-3 aydır bisikletim var (mtb), kilitli pedal ile ilgili acele ettim sanırım.
 
Yukarı Alt