Uykusuzum Bisiklete Binsem Bir Şey Olur Mu

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Gece hiç uyumadım yaklaşık 4.5 saattir ders çalışıyorum, 2 bardak kahve içtim şu an gayet dinç hissediyorum acaba 25-30 km turlasam tansiyon sorunu vs. yaşar mıyım ?

Scudo

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Tansiyon olabilir ancak daha önemlisi tepkilerin değişeceğinden sorun çıkartabilir.
Şu anda hiç uyumadığın için vücudun alarm durumunda. Evrimimizi yırtıcılar arasında tamamladığımızdan kendisi senin çevrendeki yırtıcılar nedeniyle uyuyamadığını düşünüyor. En ufak bir ani olayda, sesde yerinden sıçramaya meyillisin şu anda. Eğer trafiğe çıkacaksan hiç deneme derim.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Furkan Çınar
Tansiyonla ilgili sorun yaşamanız sizin bünyenize bağlı. Kendinizi daha iyi bilirsiniz. Lakin ben sizin yerinizde olsam istirahat ederdim. Yoksa bisiklet sürerken çabuk yorulursunuz ve dikkatiniz dağılır. Bu halde motor kabiliyetler yavaşladığı için en ufak tehlikede kaza geçirebilirsiniz. Allah korusun.

Cevapları bile beklemeden yatın, biraz uyuyun!

• Beğen
Tepkiler: ERTĞRL

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Kahvaltını yap, biraz yürü sonra güzelce uyu. Öğleyin de turlayabilirsin 25-30 km. Yollar kaçmıyor...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
yaş 38 ken bir gece çalışmasından geldim yaz sabahı. nasıl dincim anlatamam. yani enerji patlamış içimde. dedim hazır trafikte yok avrupa, yok yok dünya, hayır hayır uzay başkenti ankarada, çıktım. ayrancıdan odtü 8km, sorun yok. anadolu bulvarına döndüm. istanbul yoluna döndüğümde dengemi yitirdim ama düşmeden toparladım. yaşadığım sıkıntıyı aktarayım, sürekli aynı postür (duruş)de bisiklet sürmekten sanırsam denge merkezim bana çaktırmadan uykuya geçmiş. sana tavsiyem eğer denemek istersen, 5km de bir bisikletten in ve el kol gibi uzuvlarını silkele ve bisiklete binmeden evvel bir miktar kan şekerini yükseltecek kayısı kurusu gibi şeyler atıştır. ve trafikte süreceksen lütfen çok dikkatle sür.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@Tahir Keskin
Bünye uykusuzluğa alışık ama en üstteki mesaj mantıklı geldi, az önce camda kediyi görünce bir an yerimden fırladım trafikte daha kötüsü olabilir. Biraz daha çalışıp yatacağım :) Size iyi sabahlar

@Halil EROĞLU

Hocam şimdi sabah güneşin ilk ışıkları, hava mis gibi tertemiz. Bir başka oluyor yani sabah sürmek :) Ama yine de risk almaya gerek yok şimdi yatmak en iyisi sanırım, başka zaman akşamdan uykumu alıp çıkarım.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Uzun turlarda uyumadan devam ettiğimiz günler olmuştu.
Tura çıkmadan önceki 1 haftada da uyku süremiz çok azdır bizim.
Tamamen kişisel durumunuz ile ilgili.
Ben ve çekirdek ailemden 3 kişi daha vampir gibiyiz.
Bazı insanlar REM döngüsünü çok çabuk tamamlayabiliyor.
Şu Da Vinci uykusu denen şeyi denemek istiyorum.

Tabi ki uykusuz bisiklet sürmek veya başka herhangi bir şey yapmak
genel olarak tavsiye edilmez.

• Beğen
Tepkiler: Özlem.A

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
İlk defa yapacaksanız tek başına yapmayın
güvenlik önlemlerini alın bence
Ayrıca canınız sıkıldığı için yapıyorsanız kısa mesafe yapın
vücudu bu kadar zorlamaya gerek yok bence

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Ali Ç.

Adam uyudu uyandı bile. :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Bir şey olmaz ben her gün uykusuz biniyorum bisiklete 22 km yol gidiyorum. Bu gün işe saat beşte başladım sabah sekizde son hiç uyumadım artı çalıştım sabah 22 km yol gideceğim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Algılama konsantrasyonunuz zayıf olur. Trafikte tehlikeli.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@selami atay
Kaza yaptığınız zaman anlarsınız birşey olur muymuş olmaz mıymış...

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
1 saat uyku ile 160 km yaptım ama molaların birinde yolun sonuna doğru çok fazla uykum geldi. Bisiklete bindikten 5-10 dakika sonra bişey kalmıyo ama uykusuzken keyifli olan şey eziyete dönüşebilir. Tavsiye etmem.

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Ben alışkınım halil bey işten eve geldim kahvaltı ve eşimle tura gittim şimdi geldim biraz nete takılıp uyuyacağım

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Şimdi arkadaşlar, dediğiniz gibi uykusuzluğa alışık olabilirsiniz, ne bileyim aranızda 3 gün uyumadan 300km yapmışı bile vardır belki. Zor koşullardan hasarsız çıkmak gurur duyulası bir şey, katılıyorum. Ama bu tip kişisel tecrübelerimizin geneli yansıttığını ve bazı biyolojik gerçeklerin önüne geçtiğini insanlara düşündürtmemekte fayda var sanki.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Nabız ve uyarılma yüksek olacaktır, kendini zorlayacak bir tur yapma sakin seviye 1-2 de gideceksen bir sorun olmaz. :)

Serkan B.

Üye
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
"uyursanız ölürsünüz" Alıntıdır..