uygun sele boyu nasıl olmalıdır

Tepki
0
arkadaşlar çok uzun yıllar sonra kısıtlı bütcem oldugu için ümit cruser mtb bisiklet aldım ancak selesi vede sele borusu uygunsuz sele borusu 24.5 mm 20 santim sizce bir bisikleti sürerken oturur vaziyette pedala bastıgımızda pedal en alt kısımda iken bacagın acıklığı nekadar acıklıkda olmalıdır ve24.5 mm 30 cm yhada 35 cm sele borusu bulabilirmiyim...

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
(link)

Linkte, 2. mesajda sele ayarları anlatılıyor.

30-35 cm bulunabiliyor mu onu bilmiyorum yalnız.

MertSayın

Daimi Üye
Tepki
198
40cm'e kadar sele borusu bulunabiliyor bildiğim kadarıyla. Ancak sele borunuzun çapı yaygın kullanılan bir çap değil; o yüzden kadronuza uygun sele borusu bulmanız biraz zor.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Bunu anlamanın iki yolu var. 1ncisi seleye oturduğunda, ayakkabıların ayağında tabi, topuğunla pedala bastığında ve pedal en alt konumda iken dizinde kırılma olmayacak.
2nci yöntem ise, bence daha sağlıklı olan, yine ayakkabıların ayağında iken normal pedal basma pozisyonunda, spd kullanıyorsan kilitleyerek, aynakolu sele borusuna paralel tutarak, dizinde hiç kırılma olmadan ayak tabanın yer ile tam paralel olmalı. Tabi bunun için bir arkadaşın yardımına ihtiyaç olacaktır.