Uygun grup set tercihi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
S.A. arkadaşlar. Bu aralar grup set almaya niyetlendim ama hangisini alacağıma karar veremedim. Gerçi 2 seçenek arasındayım. Aradaki fiyat farkına değer mi bilemiyorum. Bu 2 model arasındaki fark sadece ağırlık mıdır? Yoksa performans olarakta çok şey fark eder mi? Ayrıca grup seti kendim değiştirmek istiyorum. Bunun için gereken aletler nelerdir?

Jant göbekleri FH-RM33

Vergi + kargo dahil 765TL
(link)

Vergi + kargo dahil 1010TL
(link)

Bir de orta seviye ve HD uyumlu jant seti tavsiyesine ihtiyacım var..

Bisiklet; Kron XC500 HD 26"

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
XT seti her şekilde tavsiye ederim ve aradaki farka da değer.

Tugaycinar

Üye
Tepki
34
İsim
Tugay çınar
Bisiklet
b'Twin
Shimano XT + Mavic Crossride diyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@(link)
@(link)

Anlaşılan XT alacağım..

Peki grup set değiştirmek için nelere ihtiyacım var? Bilindik takımlar dışında? Zincir sökme/takma aleti lazım sanırım?

Mavic Crossride biraz fazla gibi. Jant seti tavsiyeleri 500TL civarında olsa iyi olur.. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tugaycinar yurtdışı fiyatını bulamadım malesef. Sahibinden'de sıfır buldum. Sizce fiyatı iyi mi?

(link)

Aliexpress'te varmış.

(link)

Seçeneklerde bolt ve centerlock var. Bana hangisi uyacak acaba?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ben arkadaslara katilmiyorum, slx ve xt nin ne gibi bir farki var aciklaya bilirlermi agirliktan baska. Bence yaklasik 300Tl fiyat farki evet fazla degil ve xt eder ama beni yanlis anlamayin ama sizin bisiklete slx kesinlikle yeter ve siz xt ve slx in arasindaki farki bence analayamasiniz. Bundan dolayi ben size 300TL nizi cebinizede tutun ve slx leri alin derim. Kalite ve dayaniklilik olarak ikiside ayni seviyede.

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
Slx ile xt arasindaki fark olmazsa ikisini ayni ad altında uretirlerdi
Tabiki de xt

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman
Evet bu iki secimde ben olsam slx alirdim. Neden ileride mesela üst seviye bir kadro almis olsan slx üst seviye kadroya takilir ve kullanilir ama deore toplama üst seviye bisiklete ben olsam takmazdim. Aralarindaki 150Tl farki hic düsünmeden ben olsam slx i alirdim.
Yani demek istedigim slx hem üst seviyeye laik hemde alt seyieye takilacak bir set. Ama benim icin deore alt seviyede kalir ve ilerlemez.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Benim Slx Ve Xt'den Anladığım Fark Şu Hocam Yazayım...Slx Kumandası Xt'den Yumuşak Xt'nin Kumanda Biraz sert bunda ki amaç xc vs. yarışlarında elin vitese çarpıp zincirin dişlilerde oynamasını engellemek olabilir diye düşünüyorum..Onun dışında arka vites geçişleri olsun ikiside aynı sessiz yumuşak. Ruble Zincir En Az 10000 km garanti ediyorum deore slx ve xt'de...Arada ki 300 400 liraya değer mi derseniz benim gibi bi bisikleti 4 5 sene kullanıyorsanız Değer:D

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Burak_Cakir
Peki siz nasil bir fark görüyorsunuz ikisinin arasinda. Belki siz profesiyonelsiniz ve ikisinin arasindaki olan gözle görülmeyecek kadar olan farki his ediyorsunuz ama diyelimki siz profesiyonel degilsiniz (Yanlis anlamayin sizi tanimiyorum ben sadece misal olarak diyorum) nasil fark ederceksiniz? Ben demiyorumki aralarinda fark yok sadece arkadasin bisikletine slx yeterli ve kendisi o farki hisedemiyecek diyorum.

Arkadasimiz profesiyonel se kesinlikle xt almasini tavsiye ederim ama profesiyonele de baska kadro olmasi gerekiyor. Yanlis anlasma olmasin arkadasin kadrosu kesinlikle kötü degil.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@can akıncılar
Can, kardesim yumsakligi tamamen zevk meselesi. Söyle bir misal vereyim, ben XTR Kullaniyorum ve esim XT kullaniyor, XT nin vites atisi dedigin gibi XTR e göre de gercekten yumsak ama ben XTR'i daha cok tercih ediyorum. Nedenide ben sert atmasini daha cok seviyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat Cömez çok iyi anladım hocam. Teşekkür ederim..

@can akıncılar ben yarışlara katılacak değilim. Sadece uzun süre kullanabileceğim güzel bir bisiklet oluşturmak istiyorum.. Tek fark buysa sadece XT yazacak diye almam. Yorumunuz için teşekkür ederim..

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İkisi de üst seviye bir set. Bu yüzden kendi hislerinize göre karar verin, iki setten de son derece memnun kalırsınız :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mfurkan SLX almaya karar verdim. Aynakol keşke simsiyah olsaymış. Kafama takılan tek şey bu. :)

@Nyusha baya bi takım lazımmış. :) Olmazsa buradaki Kron servisinde işten anlayan biri var. Ona taktırırım.. Aliexpress'te 415TL'ye Mavic Crossride buldum. Sanırım onu alacağım. Öneriniz için yine de teşekkür ederim.. :harika:

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman

Bak simdi aradaki farki daha iyi göre bilirsin iste. 300TL ucuzuna slx alarak geri kalan paraylada jant setini alirsin.
Kar etmek ve dogru secim böyle olur. :)
Sana seti ve jantlarini alinca takmanda yardimci olurum, sen canini üzme ve dogrudan sasma yeterki.:harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat Cömez hocam bir de jant seti için şu ilandakinin hangisini almam gerek(Centerlock vs..)? Daha önce çekmiş olduğum bi fotoğraf vardı. Bu fotoğraftan anlayamazsanız yarın detaylı fotoğraf çekerim..

(link)

DSC_0122.JPG