Uygun grup set tercihi

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Ben şahsen quando göbekli jant seti ve tourney grup seti derim : Neden dersen zaten bi süre içinde gençler bu setlerden sıkılıp çeyrek fiyatına satacak ve yine yeni bir setin peşine düşecekler..Konuyu açan arkadaşa lafım yok,genelde böyle oluyor durumlar. toplamda 1500 tl gibi ciddi bi para ödencek ve bu setleri alan arkadaşlar çoğu zaman ormanlık alana bile giremeden sıkılacaklar...Profesyonel sporcuya bişey demem , adam yarışlara giriyor gitsin iks tiar alsın. Ama kaldırımlarda dolananların bu paraları saymasına bir anlam veremiyorum. o paranın çeyreğini bir garibana hayır amaçlı verseler hayatta belkide en doğru işi yapmş olacaklar. sen bana laf mı söyledin bilader gel bakim şuraya sen ( kavga edesim var bu akşam senle :D :D :D )

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman

Fotoda gördügüm kadariyla jant seti centerlock ve linkdeki jant seti icin secenekler var, sen 9mm QRli 26er centerlock secmelisin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman

Fotoda gördügüm kadariyla jant seti centerlock ve linkdeki jant seti icin secenekler var, sen 9mm QRli 26er centerlock secmelisin.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato

Seninle bi kavga ederim varya aklini basindan alirim senin, sen beni biliyomu RAK SOK cu bilader. Inan ben seninle kavga etmem burada, benim huyum burada kavga etmek degil benimle kavga etmek isteyenin yanina gidip aklini basindan almak, sonrada oturup beraber cay icmek. Maksat karsimdakini zarar sokmak degilmi cayin yaninada kiymali pide iyi gider. Cumhur beyyyyyy tartisdigin kisiye dikkat et, ben digerlerine benzemem bilesin ha....:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

NOT: arkadasimiz slx alacak iste okadar, konu kapanmistir.:D:D:D:D:D:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato yok abi beni başkalarıyla karıştırma. Benim ilk bisikletim ve tek seferlik topluyorum. Bu bisikletin hakkını vereceğimi düşünüyorum. İlerde olmazsa bir de yol bisikleti alırım ama bu dağ bisikletine aynı parçaların daha üstünü bir daha almam. Neyse ben çekileyim aradan, kavga çıkacak.. :suspus: :D

@Murat Cömez tamamdır hocam, tekrar çok teşekkür ederim.. :harika:

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
:D :D :D Beni önce bir güzel dövmeni istiyorum. Ben "vurma abiiiiiiii" diye bağırdıkça baldırıma odunla vurmanı istiyorum. Ben yerde yatarken bana marlboro ikram edip bide çakmakla sigaramı yakmanı istiyorum. Ben bi kere çekince "mola bitti cumhurcum dayağa devam" demeni istiyorum :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: lealtad

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman
Sen cumhur abine bakma o benimle kavga etmeyi sever. Nede olsa dayagima alisti ve hep dövmemi iater sagolsun. :koptum::koptum::koptum:

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Yok abi ben dayak yemekten keyif alıyorum sen üstüne alınma yani uğraşşam 8 kşiyi tek başıma dövebilirim. Maksad sen rahat et yani :D :D :D :D

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato
Ya cumhur yeter, gülmekten ceneme agrilar girdi. Bilmeyende bizi iki düsman sanacak.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato Murat abi sizden 1 yaş daha büyük. Ondan dolayı el kaldırmazsınız. Yoksa bütün forum affınızın olmadığını bilir.. :D

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
99 yılı yazı gurbetçi bir arkadaşımızı istemeden birazcık incitmiştim ( havada döner tekme atıp yere yığmıştım ) o sen değildin demi Muratcım ? hahahaah :D meğer döner tekme atamamışım adam beni tokatla olduğum yerde tur attırmış gözümü hastanede açtım :D :D

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato
Yok yok gemlikte 99 yilinda onu yapan ben degildim.:)

Ne üzücü bir seneydi hic unutmam o gemlikde yasadiklarimi.:agla:

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Şaka yapıyorum tabiki o yılları bende hatırlıyorum ve kabus gibiydi. Bide istanbuldan bi kızı seviyodum deprem sonrasında buluşmaya gitmiştim onunla . ilk buluşmamızda beni terk etmişti aklıma geldi bak şimdi çok sinirlendim murat .Benim gibi gemlik delikanlısına yapılır mı lan bu edriyınnnnnnnnnnncmez.jpg

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@pohuman aslında o kadar alete gerek yok. lazım olan aletleri almaya kalksan o setin fiyatından daha pahalıya gelir. onun için set alsan daha iyi olur.

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
@pohuman yalnız hocam gönderdiği slx set güncel değil. En güncel olanı şudur. Senin modelde shadow plus+ yok. Aşağıki güncel model bu teknolojiue sahip. Ek olarak aynakol daha dayanıklı, hafif ve şık

(link)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Nyusha kullanmayacağım malzemeyi almak istemiyorum. Daha doğrusu elimde gereksiz şeyler bulundurmak istemiyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim..

@??? Shadow Plus ne işe yarar bilmiyorum. Açıklar mısınız? Bir de o sitedeki fiyata XT alınıyor..

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman

Shadow plus arka aktaricinin üzerinde bir dügme var ve arazide atlarken ziplarken zinciri gerdirmeye yariyor. Yani dügmeyi acinca aktaricinin yayi sertlrsiyor ve zincir böylelikle gerilmis oluyor ve chainsuck a vurmuyor. Yani fazla gerekli birsey degil. Arkadasin gösterdigi model ise slx in yeni modeli ve evet bir kac gram daha hafif ama daha dayanikli diye bir sey yok. Fiyat bakimindan o seti alana kadar git XT set al daha iyi.

• Beğen

Tugaycinar

Üye
Tepki
34
İsim
Tugay çınar
Bisiklet
b'Twin
@Murat Cömez abi aslında Bi bakıma haklı. Eğer yarışma ve çok çamurlu topraklı vs. Şartlarda kullanmayacaksanız slx set alıp aradaki farka başka geliştirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca Jant seti olarak crossride önermemin sebebi rulmanlı olması. Shimanonun orta üst düzey serilerinde bile bilya kullanılıyor ve bakımı zor bence.Bu arada ilk bisikletiniz ise ve kadroyu halen almadıysanız bir ihtimalde kadroyu düzgün birşey alıp set olarak deore alabilirsiniz. Zaten deore ile xt arasındaki fark öyle ilk kullananın anlayabilecegi bi fark değil.size tavsiyem ya düşük grup set alıp kadroyu ömürlük birşey alın yada ekipmanınız yoksa (gözlük,kask,forma,çanta,eldiven va. ) bunları alın.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez anladım hocam. Benim için öyle bir ayara gerek yok. Yarışacak olsam bu bisikleti almazdım zaten.. :)

@Tugaycinar aradaki farkla önerdiğiniz jant setini alacağım. Kadromun şeklini seviyorum. Diğer kadrolar gibi ince değil. Dağ bisikletinin kadrosu kalın olmalı bence. Şehir bisikleti gibi ince olanlar hoşuma gitmiyor. Zevk meselesi.. Forma falan kullanmayacağım. Şort bile giymiyorum. :) Kot pantolonla takılıyorum. Kask, gözlük ve eldiven alacağım. Onlarda fazla tutmaz zaten..