Uygun Bisiklet Tavsiye İsteği

• Konuyu başlatan Celâl Erdönmez
  • Başlangıç Tarihi
C

Celâl Erdönmez

Misafir
Merhaba,
Amatör olarak 4 yıldır bisiklet kullanıyorum. Hafta sonları ve aralarda çıkabiliyorum. Genellikle asfalt arada sırada da tırmanmak üzere arazi yolları kullanıyorum. Başlangıçta 40 km'lik bir menzilim oluyor. Zamanla bunu 100 km civarına çıkartıyorum. Bir kaç defa Burdur Gölü etrafını dolaştım, Burdur-Isparta şehirleri arasında sürdüm. Ancak bisikletim son derece amatör, Salcano Troia, çift amortisörlü dağ bisikleti. Oldukça ağır. 20 kg civarında. Pedal ana dişlisi; göbeği, zincir, lastik gibi değişiklikler yaptıysam da bunlar sadece kullanımı kolaylaştrıdı. Daha ileri düzeyde teknik özellikleri olan uygun bir bisiklete geçmek istiyorum. Ne tür bir bisiklet tavsiye edersiniz? Yazarsanız müteşekkir olurum. Sevilerimle.
Celâl ERDÖNMEZ

Scudo

cenk uras

Üye
Tepki
1
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz Celâl Bêy..
Bu verdiğiniz bilgiler ışığında size önerebileceğim tek bisiklet "CORRATEC 2009 X TRAIL CROSS BASE GENT ŞEHİR TUR BİSİKLETİ 13,2 KG" olacaktır.
Gerisini düşünmeyin bile. Yok diskliymiş, yok falanmış, boşverin.

• Beğen
Tepkiler: Erhan YILDIZHAN
Tepki
64
@Celâl Erdönmez

Celal bey, çok farklı kulvarlarda değiliz gibi
(link)
incelerseniz belki faydalı olur.

1. Ben daha çok asfaltta kullanacağım için DB (Dağ bisikleti) tercih etmedim. Düz yolda tırtıklı lastik dezavantajları yüzünden.
2. Asfalttaki çukurlar yüzünden de ince lastikli yol bisikleti istemiyorum. Yamulturum gibi geliyo :)
3. Yol bisikletlerinin gidonları aşağıda konumlu ve ben bisiklet üzerinde dik oturmak istiyorum.
4. Arada sırada patika yollarda da işim var.
O yüzden lastik kalınlıkları mtb ile yol arası olan, ön amortisörlü (amortisörsüz de olabilir, bi bakıcam :) ) hybrid modeller aradım.
Bu da bir seçenek olabilir.

Tepki
159
Marin Bikes California markasının Urban serisi modellerini tavsiye ederim. Novato veya Muriwoods modelleri uygun olacaktır. Ömür boyu garantili MTB kadroları üzerine 26" jant ve slick lastikler bulunmakta.

Marin Novato: (link)

Marin Muirwoods: (link)

Cem Erdoğan

Daimi Üye
Tepki
66
Dağda fln sürüyosanız amartisör tercih edin..Uzun yol içinde normalde 17'' se size göre kadro boyu 18'' alın..