Uyan İstanbul !!! Bisiklet Turuna Gidiyoruz

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
Uyan İstanbul ! Bisiklet Turuna Gidiyoruz
9 Eylül Pazar
HEDEF: Sarıyer Belgrad Ormanı

AMAÇ; Pazar Günü İstanbulda Nasıl Gezilir? Trafiğe takılmadan araba içinde hapis olmadan nasıl eğlenilir? Vs.. bunları İstanbul halkına göstermek ve özellikle araçlar içindekilere farkındalık oluşturmak…

YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER; Küçük sırt çantanızda yedek tişört gibi kişisel eşyalarınızı alın ama en önemlisi Yedek İç Lastik muhakkak alın. (Çünkü lastik patlağı için vakit kaybetmek istemiyoruz artık)

KURALLAR: Kural Yok

YİYECEK İÇECEK; Mangal yapılmayacak ve hafif aperatifler yenecek. Sonra mangal yapıp etleri götürdükten sonra kimsenin hali kalmıyor! Herkes yanında sandviçler getirebilir veya marketten kendi ihtiyaçlarını alabilir. Su, meyvesuyu, Muz, Kuruüzüm tavsiye edilir.

BİSİKLET SERVİSİ TOPLAMA NOKTALARI; (Servis beklemez belirtilen noktaya o saatte yetişemeyen pedala kuvvet ileride bizi yakalasın)
08:00 Edirnekapı Mihribah Sultan Cami Önü
08:15 Saraçhane İstanbul Belediyesi Önü
08:30 Karaköy Vapur İskelesi (Anadolu Yakasından Gelmek isteyenler için)
9:00 Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Heykeli Önü (Anadolu Yakasından Gelecekler Beşiktaş Vapuru ilede gelebilir)
9:15 Ortaköy
10:00 İstinye Devlet Hastanesi Önü

TEMPO: 20 km ortalama. Performans hız yapılmayacak ama uzun süreli bisiklette dolaşılacak. Kısa molalarla günboyu bisikletle turlanacak.

DÖNÜŞ: Aynı sahil yolundan dönüş yapılacak. Ancak Pazar günleri boğaz yolu trafiği yoğun oluyor bunu avantaj olarak kullanıp araçlar arasından kontrollü ve ekip halinde geçerek Bisikletin İstanbul İçin Ne Kadar Gerekli Olduğunu anlatacak ve araçlar içindekilere nispet yapacağız.

Scudo

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Büyük olasılıkla katılacağım gibi görünüyor şimdilik

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
İstinye'den Belgrad Ormanı'na mı gidilecek? Hasteneden sonraki güzergah nedir acaba?

Tepki
15
İsim
Lejyoner
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sınıvım olmasa kesin katılırdım :( size kazasız bol pedallamalar

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
Yol durumu ormana kadar yol bisikleti için uygun ama orman parkuru nasıl ? Ayrıca Bahçelievler tarafından katılmayı düşünen var mı ?

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
aksilik olmazsa bende katılırım bu tura dönüş akşam kaçta olur tahminen?

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
@İsmail Emir

Ben bu tura katılamayabilirim ama yakın zamanda böyle bir tur yapmıştım rota Bakırköy sahil yolu üzerindendi, mapmyride`a geçirmiştim rotamı, rota bilgilerini merak edenler için fotoğraf koyuyorum.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/303659_10151121510839774_2123194087_n.jpg

Sahilden gidilecekse Bahçeköy`e giderken 0 metreden 156 metreye çıkan dik bir rampa var ve hiç düzlüğe girmeden yapıyorsunuz yaklaşık 3, 4 km sürüyor. Bizi baya yormuştu, ama çok zevkli bir rota, rampadan sonra sağa dönüp inişli dümdüz bomboş bir otoyola giriyorsunuz ağaçların arasında ormana kadar gidiyor.
Ormanda 2 çeşit parkur var birde dağ bisikleti için yol olmayan yerler var iniş için mükemmeller. Ben size ormandan birkaç fotoğraf göstereyim.
Yol bisikleti ile ormanda fazla gezebileceğiniz bir alan yok sadece belli yerler düz ve gidebileceğiniz yerler. Onun dışında ormanın geneli küçük su birikintileri, çukurlar, yol ortasında aniden görülen kalın ağaç dalları ve V şeklinde tümsekler, çukurlar bol miktarda var, dağ bisikleti varsa çok daha rahat edersiniz

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/301255_10151119016914774_1281482049_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/582800_10151119016679774_96059520_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/534417_10151119016149774_1672386370_n.jpg

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
Bilgilendirme için teşekkürler. O zaman ormana kadar gidip temiz hava alıp geri mi dönsem ne yapsam ? Orman içinde zaman geçirecek mekan var mı ?

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
@İsmail Emir

Birkaç başıboş köpek görmüştüm onlara dikkat edin, zaman geçirmek için derken, ormana girince eğer grupça bir atraksiyon (arazide hızlı sürüşler, tepeden aşağı inişler vs gibi) olmayacaksa, ki olacağını zannetmiyorum sizde bisikletinizden inip yürüyerek gezebilirsiniz ama çok iç kısımlara doğru tek başınıza gitmenizi önermem çünkü telefon çekmiyor ve kaybolursanız dönüşü bulamayabilirsiniz. Biz üst kısımları dolaşıp aşağı doğru iniş yapıp dönmüştük belki ormanın alt kısımlarında başka yerler, başka şeylerde vardır.
Birde ormana girdikten sonra şöyle bir yol var ama bu yol nereye kadar gidiyor bilmiyorum.

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/3558812.jpg

İsmail Emir

Aktif Üye
Tepki
19
Kafe yada restoran tarzı mekanlardan basediyorum oturup temiz havanın yeşilin tadını çıkarabileceğim bir yer.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çapa,kocamustafapaşa,fındıkzade,haseki,cerrahpaşa,aksaray bölgelerinden katılacak arkadaşlar var mı aramızdan?

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Mutlu Köksal

Saraçhane İstanbul Belediyesi önüne gelin orada toplanacak arkadaşlar var.

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Servis dediğiniz minibüs mü? Kaç bisiklet taşıyabiliyor?