Ustaya sorduk akort ayarı nasıl yapılır?

hydrocon

Forum Bağımlısı
Başlık
7
Tepki
1.182
Teşekkürler Fatih [emoji106]

Kilitli Pedal

asibol

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
366
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi hep birlikte mukaağğvaağdan ev yapacağız. Mukağğvağmızı kesiyoruz. Burda kesilmişi var. Evimizi yapıyoruz. Burda yapılmışı var.

Bugün hep birlikte mukağvağdan ev nasıl yapılır öğrenmiş olduk. Hepinize iyi günleeer.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Başlık
22
Tepki
6.940
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@asibol aynen katılıyorum :D

Konu başlığı mükemmel ama konu yok.
Yani beyler yanlış anlamayın zorla eleştir bizi diyorsunuz ki , sizi eleştirmeyi sevmiyorum zaten bisiklet ile ilgili az içerik üretiliyor birde siz böyle videolar çekince ister istemez eleştirmek zorunda kalıyoruz ; akor ayarı nasıl yapılır videosu çekiyorsunuz doğru düzgün göstermiyorsunuz. 1,35dk videoda jantı söktüm akor yaptım, jantı geri taktım oluyor. Hangi yöne hangi anahtar kullanılır, ne kadar çevirmek gerekir, gerginliği ne olmalıdır. Ağaşı yukarı için en yapılmalı, sağ sol için ne yapılmalıdır, lastiği sökmeden ufak düzeltmeler yapılabilir mi gibi daha yazmadığım bir çok soru var. Yani sizin yerinizde böyle bir konuya böyle bir içerik asla sunmazdım.

Mhmm@

Bisikletsever
Başlık
5
Tepki
4.141
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Anıl Erdoğan Benim anladığım kadarıyla bahsettiğiniz ayarların hepsi çekilmiş ancak içlerine sinmediği için kırpılmış, bu görüntüler ellerinde kalmış o kadar uğraştık yayınlayalım demişler, emek boşa gitmesin. Ben de emeklerine saygı duyuyorum ellerine sağlık. inşallah bir gün bu konunun altına daha açıklayıcı bi video içlerine de sinecek şekilde yayınlarlar.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Başlık
7
Tepki
1.182
"Ustaya Sorduk" serisini ilk çekmeye başladığımızda çok uzatmadan bazı şeyleri kısa kısa anlatalım dedik fakat youtube üzerinde 10 dakika lastik değiştirme videosu gibi yorumlar alınca serinin genel yapısını daha kompak hale getirelim dedik. Aslında gayemiz bir şeyleri anlatırken kimseyi sıkmamak ve faydalı olmak. Bugüne geldiğimizde görüyorum ki bu kompak yapı kimseyi memnun etmemiş. Formatı değiştirip belki Emirhan'ın yanına geçerek kullanıcı olarak sorular sorup yanıt alarak süre ve detay konusunda beklentilerinizi bir nebze daha karşılamayı ziyadesiyle isterim.

Kilitli Pedal

makaram

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
458
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gcn videolarını izleyebilirsiniz. hiç bir videosu 10 dk yı geçmez. içerik olarak olarak 10 dk lık bir video için çok fazla şey öğretiyor. bu videoların tükçe anlatımını bile yapsanız çok faydalı olur.

SEYYAH OZİ

PEDALMEN
Başlık
5
Tepki
1.225
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya bu akort bisikletcilerin kabusu yaptırma bize sıkıntı yaptırmaya git usta malzemeye bok atar anlamadım gitti

Mhmm@

Bisikletsever
Başlık
5
Tepki
4.141
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_20181011_133124.jpgikinci el jant almıştım. Genç arkadaş epey uğraştı ama düzeltti sağolsun. Ustadan ustaya değişiyor. Olay uzayınca sordum ustam sorun mu var diye "daha önce hiç akort ayarı yapılmamış galiba ama düzelmiyecek bi şey yok hallederim" dedi ve sonuç elindeki kısıtlı imkanlara ramen mükemmel oldu. bazıları da kabusa çevirmiyor olayı. :harika:

@makaram

GCN de muazzam bi ekip var. En önemlisi sanki sınırsız para ile yapıyorlar bu işi. Dünyanın her yerinde bisiklet sürüyorlar, test yapıyorlar, röportaj yapıyorlar. Arkalarında harika bir prodüksiyon var. Arkadaşlarımızı onlarla kıyaslamak haksızlık olur ki. Ben Kilit pedal içeriklerini beğeniyorum, Türkiye standartlarında kaliteli iş çıkıyor. Tebrikler. Eleştirirken daha dikkatli olunmasını, bir ürün ortaya koyan arkdaşlarızın enerjisini düşürebilecek söylemlerden kaçınılmasını naçizane tavsiye ediyorum.

Kook

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
193
Aslında düzenli olarak ince akord yaptırılsa akord bu kadar bozulmaz.

Bence tüm akord ayarları aynı fiyata olmamalı; tel sayısına, çember sapmasına sapmasına, % oranında ne kadar kısmının bozuk olduğuna göre tarife belirlenmeli.:D

Başlık
47
Tepki
12.926
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Orjinal ölçüyle alakası olmayan malzemeden iş çıkartıp "Ustam bu farklı değil mi?" diye sorulduğun da "arada sadece etiket farkı var bunların hepsi aynı" cevabını verip yaptığı işin boktanlığını sıvarcasına cevap veren estetik yoksunu ustacıklar da var..

Mhmm@

Bisikletsever
Başlık
5
Tepki
4.141
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@frknltngl 10 dk incik boncukla uğraştı ya la :)

frknltngl

Üye
Başlık
1
Tepki
193
İsim
FURKAN ALTINGÜL
Bisiklet
b'Twin
@Mhmm@ en ince detay derken incik boncuk da içinde işte mis gibi. çok samimi bir abimiz konuşmalarına da ayrı hastayım :)

• Beğen
Tepkiler: Mhmm@

Mhmm@

Bisikletsever
Başlık
5
Tepki
4.141
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah selamet versin. tüketim zihniyetine vücudunun ağırlığı ve tuğla ile karşı duruyor.

• Beğen
Tepkiler: frknltngl
Başlık
0
Tepki
34
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
3 aydır bisiklet kullanıyorum. Bir defa izledim nasıl yapıldığını yüzeysel olarak. İlkin yeğenin çocuk bisikletine uygulayıp başarırsam, kendi bisikletime de uygularım demiştim ayar kaçıklığı varsa.
Bir anahtar aldım bu iş için yuvarlak. Bayağıdır aklımdaydı, detaylı izleyip, uygulamaya geçecektim. Burada konu açılınca girdim baktım. Şu an akort ayarı yapmaktan soğudum, o derece. :D Arkadaşlar bu işi gerçekten güzel, aşırı detaysız ve 5-10 dakika anlatan video hangisi?

Yukarı Alt