üst seviye frenler yardımm

dogu gundogdu

Daimi Üye
Tepki
64
merhaba arkadaşlar sizce bu sayacağım frenlerin içinden en ideali hangisi
magura marta sl - shimano xtr - avid juicy 7 - avid ultimade - avid elixir - hayes stroker bu frenler arasında kaldım şuan magura marta kullanıorm amma arka frende bir arıza var giderilemezse fren setimi değişmek durumundayım daha öncedende shimano xt fren kullanıordum ama onun performansından çok memnun değildim maguranın performansına diğecek yok ama şartlar değişmemi gerektirirse sizce hangisini tercih etmeliyim :(

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
şu saydıklarının arasında en soruzsuz olanı hayes stroker serisıdir. Ama buradan bulabilecegin en iyi fren ise listende olmayan bir model, sram XX ya da avid elixir cr mag.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Stroker Trail/carbon veya Juicy 7/Carbon önerebilirim.. Bunlar dışında Elixir CR ve Sram XX 'te çok güzel frenler.. Tabi Formula R1 veya The One bulabilirsen diğerlerini düşünme bile bence..

• Beğen
Tepkiler: dogu gundogdu

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Shimano 2011 XTR frenlerde harika diyorlar ama tam bilmiyorum , listende olmayan bir fren Shimano Saint derim ben :) tabii biraz daha düşük bir performansla ama daha hafif istersen Avid Elixir CR serisi

• Beğen

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
saint'le elixir cr aynı kategori değildir. code serisi saint ile aynıdır.

elixir cr yerine r öneririm. xtr'dan memnun değilmişsiniz. mağdem martanız var bir tane arka alın, maguraya devam edinderim ;)

• Beğen

dogu gundogdu

Daimi Üye
Tepki
64
martlar süper frenler ama sadece arka fren bulamıyorum frenin çalışmasındada bi skıntı yok esasında ama kolun hortuma bağlana vide kısmındaki bir iki diş eridiğnden yağ kaçırıyormuş bana yardım edebilcek birileri olursa çok sevinirim tanıdığı tornacı vs. gibi yada daha önce böyle bişi yaptırmış olan varsa benle paylaşırsa çok sevinirim :)

dogu gundogdu

Daimi Üye
Tepki
64
forumda okuduğum kadarıyla xtr frenlerin kalperleri sorun çıkaryormuş bağlantı noktalarından kayma yapabiliyr ve diske sürtüyormuş gibi şeyler okudum buda beni kararsız bıraktı birde elixir frenler çok tutuluyor gerçekten iyi frenelermi ultimate ile arsında seçim yapılsa hangisi tercih edilmeli bilemiorm

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Magura Marta SL Modeli en hard ve sorunsuz modelidir.Kullanmanı tavsiye ederim.Murat İçlek kardeşimizde de çok uygun fiyata var..İyi Forumlar.

• Beğen

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Stroker Carbon kullanıyorum. İyiler ve süper görünüyorlar ama orjinal parçalarla ses problemi var ve araştırdığım kadarıyla oldukça yaygın bir problem. (Sorun sadece ses değil, sesle birlikte titreşimden dolayı aynı zamanda fren performansı da etkileniyor) Ama Hayes'e bunu yazınca ücretsiz "semi-metallic" pad'lerden gönderiyorlar. Bu pad'lerle bir sürüş yaptım şu anda ses yok, ama ses yine başlarsa rotorları değiştirmeyi düşünüyorum.

• Beğen

Mehmet Enes Çakır

Aktif Üye
Tepki
52
tutuş dersen hayes derim ama daha hafif istersen avid ultimate 2 sini de kullanan bi abimiz var hayes daha iyi tutuyordu diyor