Üst Limit 600 TL başlangıç seviyesi için öneri yazar mısınız?

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
Merhaba,

2 gündür az çok araştırma yapmış bulundum ve önümüzdeki hafta içinde bisikleti almayı düşünüyorum.

Üst limit 600 lira.
Bisikleti sadece haftasonları ve daha çok asfalt yolda(samsun-bafra güzergahı) ve kısmen mıcırlı taşlı yollarda kullanırım.Öyle dağ tepe bayıra sokacağımı sanmıyorum.
Ömürlük kullanmayacağım.
Üzerine herhangi bir modifiye yapmayı da düşünmüyorum.Zamanla daha üst modellere geçebilirim diye aldıktan sonra düzenli bakımları dışında masraf yapmayı düşünmüyorum.

Aradığım özellikler;
Asfalt sürüş sırasnda 25-30 km hızı orta-uzun mesafede beni aşırı yormadan rahat akıp giden ve bir sorun yaşarsam yetkili servisine-yedek parçasına rahatça ulaşabileceğim bri bisiklet olması

Benim baktığım kadarıyla karşıma çıkan(ve daha da önemlisi stoklarda bulunabilen modeller);

whistle miwok 1054 v
kron xc500
sedona borla
carraro 417 turner

Bu modeller hakkında ve başka modeller hakkında bilgi veren olursa çok sevinirim.

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu söylediğiniz modeller hep dağ bisikletleri, genelde asfaltta kullanacaksanız + sizi çok yormayacak akıp gidecek birşey arıyorsanız bence şehir/tur bisikleti alın. Salcano City Sport 24VS veya VR, Bianchi Espirit, Carraro Athos, Carraro 502 Metkey gibi modeller var dediğiniz fiyata kadar. Ayrıca fiyatı arttırırsanız Sedona 321 ve 311 modelleri var.

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
@Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI'ya katılıyorum. Eğer dağa, patikaya girmeyecekseniz şehir/tur bisikletleri size daha uygun. Sedona 312 iyi bir seçim olur sizin için tabi bütçeniz el veriyorsa.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Tamer KAMIŞLI

Teşekkürler.
Peki şehir-tur bisikletlerinin dağ bisikletlerine göre daha hafif ve daha hızlı olmaları dışında bir avantajları var mı,ya da dezavantajları nelerdir ?

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
bende borla var.
mtb olmasına rağmen lastikleri incelttim.
26x150 asfalt kullanımda beni yormuyor...

arkadaşımda 321 var. o tabiki asfalt zeminde borla ya göre daha iyi.... 28" birde.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@İRŞAD ÇETİN

Teşekkürler.Salcano city sport fiyat aralığı için daha uygun gibi şehir-tur bisikleti kategorisinde

• Beğen
Tepkiler: frkncn

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@hakan aydın55

Teşekürler.
Dağ bisikleti alıp lastikleri çıkartıp kenara koysak ve asfalt uyumlu ince lastiklerden alsak masrafı ne kadar olur ?

Tepki
2
arkadaşlar ben de daha bugün kayıt oldum (eski motorcuyum) ama 2 gündür araştırıyorum.bir dostum (motordan bisiklete geçen) kullanamadığı için salcano astro 211MDyi 325 tlye verebileceğini söyledi.başlangıçta işimi görür mü yoksa adam akllı iyi birşey mi alayım?teşekkürler şimdiden

Tepki
2
siz sanırım yabancıları sevmiyosunuz ;) ilk msjım ve cevap yok.iyi midir başlangıç için 211md?teşekkür şimdiden cvplar için

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@Anıl Taşdemir

@Anıl Taşdemir

burası sevgi ocağıdır

önce bunu bilmek lazım
:)

başka bir topik açarsanız daha fazla yardım alırsınız
ilk mesajı atan arkadaşın topiği kirleniyor

ikinci olarak
bisiklet sadece marka değildir
komponentlerin kalitesi önemlidir
söz gelişi geçenlerde aldığım aynakol 350 tl idi......
bence o bisikleti alın
keyifle binin
zaten zamanı gelince
severseniz
üst düzey bisiklete geçmek isteyeceksiniz

ama ihtiyacınız ne?
onu şu an
ne siz ne de biz biliyoruz
sevgiler

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Anıl Taşdemir

Anıl bey öncelikle selamlar. Yabancıları sevmeme gibi bi durum yok bende ilk kayıt olduğum günden bugüne ne sorsam cevabını aldım :) İnanın ki herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor :) Öncelikle sorduğunuz bisikletle alakalı şöyle bir konu var yorumda yapılmış; (link)

Ayrıca söylediğiniz bisikletin sıfır fiyatı 622 TL, eğer ki bisiklet temizse 325 TL çok iyi bir fiyat, MTB kullanacaksanız başlangıç için işinizi görür.

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@Emrah Dost

olmaz kardeşim

alacağın bisiklet 28 inch olsun
aşırı tırtıklı engebeli yolda kullanmayacağına göre
amortisözlü olmasına gerek yok
1.5 kg hafifler bisikletin

city bikedan şaşma

600 üst limit ise
formdan ikinci el al
formun ikinci el pazarı
inanılmaz derece düzgün çalışır
almadan önce bir bilene danış
"bu alınır mı diye"
pişman olmazsın

Tepki
2
çok teşekkürler yardımlar için.motoru satıp sınırlarımı zorlayacak birşey istiyordum.denk geldi.mekanik fren ne demek? aradım ama bulamadım.yavaş yavaş bunun terimlerine de alışacağız artık ;)

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@Anıl Taşdemir

sevgili kardeşim
artık bu konuyu kirletmesek
tşk

hatta mesajlarını siliver gitsin
yeni topik aç
merak etme yazan bulunur

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@mustafa akman

öneri için teşekkürler ancak 2.el almayı düşünmüyorum şu aşamada.Bu doğrultuda salcano city bike dışında başka bir markanın modeli öneriniz olur mu ?

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar elimde çok uygun fiyatta Specialized-Rockhopper var.
İlgilenirseniz mesaj atmanız yeterli.
Saygılar

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
salcano city sport 24 vr öneririm. O fiyata daha iyisini bulamazsınız. İhtiyacınızı görecek en ideal bisiklet bence. Alternatif olarak da sedona 321.

erdomsuper

Aktif Üye
Tepki
75
@Emrah Dost

boyun 1.80 den küçükse GEOTECH LIFE öneririm.670 tl civarı zannedersem.28" dir ve seni yormaz..

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Ben Kesinlikle ama kesinlikle Carraro Athos diyorum.. Citybike konusunda uzman markalardan biri. Her marka citybike üretiyor neredeyse ama uzman olarak değil. Carraro kendini bu alanda kanıtlamış bir marka . Herkesin bir uzmanlık alanı var sonuçta.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
emrah bey merhaba ben de bafra da oturuyorum ve elimde henüz 2 haftalık city sport 24 vs var ve sıfırından 70 tl ucuza bırakabilirim kadro boyu 19 üstelik bu bisiklet stoklarda tükendi ben izmirde bir bayinin elinde kalan son bisikleti internet yoluyla aldım ilgilenirseniz.