üst düzey bisiklet önerisi

Tepki
4
Merhabalar,

Bisiklet için 10-11bin tl arası, yol için taşınması gereken aletler, yedek lastik, kask, ayakkabı vb. elemanlar için ise 2bin tl bütçe ayırdım.
İş dolayısıyla sıklıkla (ortalama 1.5 ayda bir Avusturya, Amerika, ara sıra Almanya) yurt dışına çıkıyorum. Yurtdışından bisiklet getirme önerisi olan olursa gümrük vb. konularda bilgi verebilecek olan, o seçenek de geçerlidir benim için.

Boyum 174, kilo 72, bacak boyu 79cm. Forumdaki ilgili konuya baktığımda bisiklet boyum 54cm gözüküyor.
Bisiklet önerisinin yanı sıra bakımı vb. durumlar için nasıl bir takım almalıyım? Bakım için gittiğiniz yerler var mı önerebileceğiniz?

Aktif olarak yüzme antremanı yapmaktayım, vücut direncim yerinde. Spor salonundaki bisiklet antremanımı sokağa taşımak istiyorum.
Bacak direncimi arttırmak amacıyla kullanacağım, bir yandan da özlediğim bisiklet binme olayına dönmek istemekteyim.
Küçüklüğümden beri hep yol bisikletine bindim, (her boy değişimimde Almanya'dan bisiklet getiren eniştem sağolsun). Ortaokul zamanlarında çevre kasaba-köylere 20-25 km çevre yerlere tur yapardık arkadaşlarla. Bisikleti kullanacağım istediğim sıklık 5 yada 6 günde bir 80-100 km arası yol yapmak şuanda...

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum...

Not: Foruma biraz baktım ama üst düzey bisiklet önerileri bulamadım. Varsa yönlendirebilirsiniz konuya.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O üst model için ayırmış olduğun paranın üzerine bir 10000 tl daha ilave edersen cervelo s5 almanı öneririm.

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
İyi günler öncelikle uzun bir aradan sonra bisiklete tekrar başlamak istediğiniz için kutlarım.Sizi bu süreçte çokça tatmin edicek markalar olarak. Trek,Scott,Giant,... vb. bir sürü marka ve seçenekleri var.10 bin tl bütçeylede içinize sinen bisikleti rahat rahat bulursunuz.Aletler olarak ise Ferhat Köse abimizin açtığı konu ve daha fazlası size yararı olacaktır.Forumu detaylı takip edin çok yardımcı olacağına inanıyorum. (link)

Tepki
4
@mehmetsunu

bir tane sıfırı fazla yazdığını düşünüyorum, bütçemi ikiye katlama niyetimde değilim :D Türkiye'de satan var mı biliyor musun? Kısaca google da aradığımda sahibinden.com 2.el dışında bulamadım

Tepki
4
@Cemre Can Süral

özellikle önerdiğiniz bir model/donanım var mıdır?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Şu siteden fiyatına ulaşabilirsin. Eksiği var fazlası yok.

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
2.el fakat çok temiz bir yol düşünürseniz Dura-ace 7900 grup setli(2012) dura-ace alu kadrolu yol var.İlgilenirseniz ayrıntıları özelden konuşuruz.

alpdilgen

Forum Demirbaşı
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
Türkiye'nin yol şartlarına uygun olarak Specialized Robuaix SL4
Ama illa oldu mu en üst olsun derseniz o zaman da

(link)

• Beğen
Tepkiler: mert meriç
Tepki
4
@alpdilgen

sl4 ü araştırıyorum, ama linkteki beni aşıyor, teşekkürler öneriler için

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
10.000TL bütçe bisiklet için çok iyi bir bütçe. Özellikle de Amerika'dan alma şansınız varsa.

Size tavsiyem, gittiğiniz zaman bulunduğunuz şehirdeki iyi bisikletçileri araştırıp bisikleti almanız. Zaten orada size fitting de yapacakları için kadro boyu konusunda vs. herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.
Gerçekten profesyonel çalışan bir bisikletçi de sizin bu forumda alacağınızdan çok daha fazla bilgi verir size.

Ben olsam, kendim kullanıp da memnun kaldığım için de Specialized markasına bakardım.
Burada alabileceğiniz 3 model var
Venge
Tarmac
Roubaix.

Venge ve Tarmac aynı bisikletler aslında. Sadece Venge aerodinami için oynamalar yapılmış, işte sele borusu falan aerodinamik hale getirilmiş bir bisiklet.
Roubaix ise Paris-Roubaix yarışı için tasarlanmış, şok emicileri bulunan, daha rahat bir kadroya sahip. Ek olarak Venge ve Tarmac çok sert, rahatsız bir sürüşe sahipler. Özellikle maşanın esnemesi konusunda çok sıkıntılı. (esnememsi güç açısından iyi fakat rahatlık açısından kötü)

Bu nedenle benim tavsiyem bütçenizin el verdiği en üst model Roubaix'yi almanız.

Uçak ile yurtdışından bisiklet getirme konusunda da herhangi bir gümrük vs. işlemi yok.
Kendi yanınızda geleceği için bu kolide ne var diye bile sormayacaklar. Fakat kargo ile getirirseniz o zaman kargo firmasına bağlı olarak işin içine saçma sapan vergiler giriyor, tavsiye etmem.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Öncelikle Foruma Hoşgeldiniz Bisiklete Dönüş Kararı Almanız Sevindirici Bütçenize Mukabil Specialized Robuaix SL4 Kesinlikle Güzel Bir Tercih Olur Şimdiden Hayırlısı Olsun Diyelim

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Yurt dışı imkanınız varken oralardan bisiklet almanız çok daha mantıklı,Türkiye'de saçma sapan fiyatlarla orta halli bisikletler satılırken bu paralara yurt dışından üst seviye bisikletleri alabilirsiniz. Yanınızda getirirken vergi vs ödemeden sokarsınız. Burada ki çoğu kişi canlı görmediği bisikleti bile önerebiliyor o yüzden yurt dışındaki büyük mağazalarda her türlü desteği alabileceğinizi düşünüyorum. Sonuçta size elindeki tek üst seviye bisikleti satma amacı olmayacak,onlarca çeşit içinden tercihi size bırakacaklardır. Kolay gelsin :)

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Kolay gelsin. Seçim yapmak işin en zor kısmı :)

Tepki
3
Bisiklet
Peugeot
yurtdışında bir tane gümrük vergisiz bisiklet getirme hakkın var. Kaliteli markaların yani trek, giant, scott, cannondale, specialized gibi markaların yurtdışı fiyatları Türkiye'den 30%-40% daha ucuz olmadı en az 20% diyebilirim.