Üniversitelilere Burs

Tepki
15
Üniversitede okuyorum 2.sınıfa geçtim herhangi bir destek bulamadım kendime.burs veren yerlerden bildikleriniz varsa paylaşırmısınız ?

Trakya Üniversitesi

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de İTÜ de öğrenciyim.Hiç burs alamadım geçtiğimiz sene. Durumumuz iyi ama burs alsam, bisiklet ve diğer hobilerim ile daha rahat ilgileneceğim.
Geçtiğimiz yıl burs veren vakıflar-şirketler altta;

Mehmet Emin Horoz Vakfı
ETİ
Güney Eğitim Vakfı
Atatürkçü Düşünce Derneği
Anadolu Vakfı
Tekfen Vakfı
Sabancı Vakfı
1884 Vakfı
Türk Kardiyoloji Derneği
Çağdaş Eğitim Vakfı
21. Yüzyıl Eğitim Kültür Vakfı
TEV Bursu
Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı
Yaşar Eğitim Vakfı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
Sema Yazar Gençlik Vakfı
Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı
Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
Uran Holding
Alarko Şirketler Grubu
Vehbi Koç Vakfı
Toplum Gönüllüleri Vakfı
Şahinler Holding
Yaşar EĞitim Kültür Vakfı
Uran Holding

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Özgür sözümü yanlış anlama ama gerçekten ihtiyacı olan birisi alsa daha iyi değil mi bursu. Durumum iyi diye yazmışsın diye söylüyorum. Veren bulunduktan sonra elbet sana da almak düşer tabi ama fikrimi yazayım istedim. Amacım seni yargılamak değil.
Bu arada yol göstermek adına burs verenleri yazdığın için ayrıca teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: anıl sevgi

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
@anıl sevgi

Anıl kardeşim bende bu sene 2. sınıfa geçtim bursu yakalaman çok zor ara sınıflarda, öğrenim kredisine başvurabilirsin şu günlerde başvurular açık.Şuanki miktar 280 lira aylık.Tabi geri ödemesi var unutmamak gerek.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir arıca

Bana kalırsa her öğrenci burs alsın. Zengin olmadığı sürece her öğrencinin paraya ihtiyacı vardır.

Başarı olarak çok güzel bir üniversitenin güzel bir mühendislik bölümündeyim. Eğer üniversite boyunca herhangi bir şekilde burs alırsam, gelecekte ben de durumuma göre öğrencilere burs vereceğim.
Ama hiçbir yerden burs alamadığım zaman ciddi bir şekilde sinirleniyorum. Tamam burs olmadan da rahat bir şekilde geçiniyorum fakat sınavda güzel bir derece yaptım, güzel bir bölüme 5. sırada girdim. Bunlara rağmen burs alamadığımda ve saçma sapan kişilerin hem okulun yurdunda kalıp hem de aylık 700-800 lira burs aldığını gördüğümde bu beni çok sinirlendiriyor.

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Tanıdığı olan veya bir cemiyet/cemaate üye olanın ihtiyacı olmasa da ya da hak etmese de burs aldığı konuda sana katılıyorum. Ben gönlümden geçeni yazdım ama biraz düşününce sen daha haklısın. Sonuçta öğrenciler de sosyal hayata para harcayabilsinler ki sosyal bireyler yetişsin. Benim zihniyetim biraz yukarı çıkanı aşağı çekmek gibi olmuş halbuki herkesi yukarı çıkarmayı hedeflemeli insan.
Umarım burs alırsın. Umarım sen de ileride ihtiyacı olana burs verecek duruma gelirsin.düşünce tarzın hoşuma gitti. Akıl yaşta değil başta demişler :)

• Beğen

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burs çıkmadı ise bu sene devlete burs almak için başvurun. Seçim dönemine girileceği için çıkma ihtimali çok yüksek. Çünkü bizim arkadaşlara da böyle bir dönemde çıkmıştı. Hem de 2. sınıfta iken.

• Beğen