Umumi Tuvaletler

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet, daha demin bir konuda görünce çok parlak bir fikir olduğu kanısına vararak konuyu açmış bulunuyorum :D
Şimdi ciddileşelim. Ihım. Konuya giriyorum.
Umumi tuvaletlerdeki aksamların kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? İlk olarak acaba insanlar kullanma usulünü biliyor mu? Toplumumuzda bedensel temizlik/taharet sol elle yapılmakta. En azından öyle öğretilmekte. Peki tuvaletteki musluğun ve kovanın hijyen açısından sağ elle tutulması gerektiği bilinci mevcut mu?
İkinci olarak alafranga tuvalet kullananlar hijyen açısından daha riskli bölgedeler sanıyorum. Bu tuvaletlere dair çok hijyenik otomatik makineler görmüştüm. El değmeden, sensörler tuvalet üstüne poşet çekiliyor. Sifon ve peçeteler yine sensörler çalışıyor. Hatta kapıların dahi sensörle çalıştığını anımsıyorum.
Üçüncü olarak bisiklet turu esnasında tuvalete girmeniz gerektiğinde, 3-5 dakika bile dışarıda bırakmayan insanlar olarak, bisikleti ne yapıyorsunuz?

Scudo

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Dışarı bi iş için gittiğimde bisikleti eve bırakıyorum. Avm tuvaletleri daha temiz oluyor. Bazı petrollerin tuvaletlerine yastık atıp uyuyabilirsiniz bile. Çok çok temiz olanları var. Herşey sensörlü

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Tuvaletten çıkınca sadece ellerini ıslatan bir milletiz, bu bahsettikleriniz bizim için uzay bilimi bence! Bizi aşar!

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.914
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Emaneti tabiata bırakıp ıslak mendil kullanmak bana daha sağlıklı ve güvenli olur gibime geliyor. Gerektiğinde öyle yaparım sanırsam.
Şahsen şimdiye kadar hep işimi sabah evde halletmeye azami özen gösterdim, dışarıda yer arama sıkıntısı yaşamamak için.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti