Uludağ'ı zaptetmeye gidiyoruz.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Merhaba;
Tarih 5 Haziran Cumartesi Saat 07:00

Uludağ köylerine doğru güzel bir yolculuk yapacağız.
Alacahırka'dan yola çıkarak 1235 mt rakıma doğru 20 km pedallayarak Elmaçukuruna varış.
Elmaçukurun dan Kirazlıya 8 km'lik iniş yaparak 923 mt rakıma iniş.

Kirazlı dan sonra yarı iniş yarı tırmanışla 6 km de 1002 mt rakıma Hüseyinalan'a varış.
Hüseyin alanda güzel bir yemek sonrası 11 km'lik inişle 1002 mt rakımdan 320 mt rakıma doğru doğancık barajına geçiş.

Doğancık barajından sonra yarı iniş yarı çıkışlardan sonra nilüfer dikkaldırım tarafından eve dönüş 20 Km.

Katılmak isteyen arkadaşlara duyrulur.

Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayın...

(link)

(link)

Scudo

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Ben bursalı olmadığım için ilk defa çıkacağım uludağa. İsterseniz istanbul'dan katılmak isterseniz terminalden sizi alabiliriz.

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Selametle gidin selametle dönün. Bol fotoğraf bekliyoruz. Ama vay şunu yedik vay mangal yaptık yazmayın kardeşim obez olacağız forum yüzünden.:D :D

• Beğen
Tepkiler: Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Teşekkürler.
Merak etme yiyeceğim yemeklerin listesini ve fotoğraflarını ayrıca bir başlık altında yayınlayacağım. :D

Hava muhalifeti iyi gider inş.
Eğer istersen sana dağ çileklerinden getireyim büyükada da yeriz hep beraber :D

• Beğen
Tepkiler: çirkin

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
@Volkan ULUÇ

Bana gelene kadar dağılır onlar. Hakkını ver hepsini götür. Afiyet şeker olsun :in:

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
senin için çıkınımızda birşeyler saklarız.
Umarım yağış sorunu olmaz. hele birde biranda dağ yollarında bulutlar toplanırda yağmura kalırsak yandık ki ne yandık :D

• Beğen
Tepkiler: çirkin

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
1235 mt rakıma zorlu tırnamış.
toplamda 75 - 80 civarı bir gezi olacak.

sabah kahvaltısı inkaya taraflarında
öğlen aparatifi hüseyinalan da
uygun alan bulursak doğancık barajında mangal keyfi...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Güzel bir gezi olmasını diliyorum.
Fotoğraflarınızı bekliyor olacağız.

Not: Kastınızın bu olmadığını tahmin ediyorum, takıntı yapılacak bir nokta da değil aslında ama, yazmadan da edemedim, bir dağı "zaptetmek" cümlesi biraz daha yumuşatılarak ifade edilmeli sanki.
tekrar başarılar ve güzel bir hava diliyorum.

• Beğen

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@Soner Sarihan

Kasti bir anlatım ve kullanılan bir dil yok. Ben böyle yaptım oldu mantığı hiç yok.
Sizin düştüğünüz notlardan yayın yönetmenim de not düşerdi köşe yazılarıma ...
Gazetecilikten kalma bir adettir bizimkisi.

Dikkatiniz için teşekkürler.

folieadeux

Üye
Tepki
9
güzel bir tur olur umarım.katılmayı çok isterdim.bu arada turun eğim durumu nasıl??

V

Volkan ULUC

Misafir
Verdiğim tablodan anlaşılacağı üzere ilk 20 km sadece tırmanış. % olarak sorarsanız değerden çok yaşamak gerek :)
teşekküler

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Volkan bey merhaba..
gezinizin rotası çok güzel benimde ilerde gitmeyi düşündüğüm bir rota doğancık barajı.. hüseyinalan ve kirazlı çok iyi bildiğim köyler ama henüz barajı görmek nasip olmadı bu sene sonbahara kadar nasipse bir haftasonu gidecem... bu sene 3 kez uludağ yolunda bisiklet sürdüm 2 kez oteller bölgesi bir kezde kirazlı köyünden geri gelip iznik gölüne gittim... çok güzel yerler size kolay gelsin hava yağmur yağabilir tedbirli gidin derim resimlerinizi bekliyoruz...

30 mayıs pazar uludağ gezim..

(link)

• Beğen

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Uzun bir aradan sonra (2 yıl) ilk defa zorlu bir parkura çıkacağım. Bana şanş dileyin.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Arkadaşlar şuana kadar kimseden bir haber gelmedi. Ben de tek başıma yarın sabah 06:30 sularında alacahırkadan uludağa doğru çıkışı başlatıyorum. Dönüşte bol fotoğraflarla geleceğim. Şimdi yol hazırlıklarını yapıyorum.
Bana ve Kaptan piro 2 ye iyi yolculuklar. Yağmur yağmazsa güzel bir gezi olacak.
selamlarımla

Doktor test sonuçlarından önce uludağa gitme dedi inşallah sorunsuz geçer yolculuk.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
evet yolculuğum 12 saate yayılmış güzel günle sonuçlandı. son anda yağmura yakalansamda çok güzeldi. ayrıntılar ve resimler yarın dinlendkten sonra eklenecektir.
selamlarımla

• Beğen
Tepkiler: memiş yenigöl