ULUDAĞ (Ters Açıdan)

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
24 Nisan sabahı saat 07:00 sularında işe gitmek üzere kalktığımda:crazy292: dışarıdaki eşsiz manzarayı fotoğraflamadan geçemedim ve sizlerle paylaşmak istedim.Gerçi bisiklet üzerinde değilim ama o da balkonda hemen önümde duruyor.Fotoğrafı çektiğim yer(ev) ile resimlediğimi düşündüğüm zirve aşağıda işaretli...:winkenlux

URL=https://www.bisikletforum.com]http://img459.imageshack.us/img459/4118/uludalq1.png[/URL]

Uludağ'da birlikte kayak yaptığım bir arkadaşım açık ve görüşün uygun olduğu havalarda Uludağ'dan Gemlik Körfezi ve Marmara Denizi'nin görülebildiğini söylemişti ancak bana pek de inandırıcı gelmemişti doğrusu.Artık bunun doğruluğunu kabul ediyorum.Hatta bizim ev bile gözüküyormuş.:)

(link)

(link)

(link)

(link)

Fotoları Canon Power Shot A80 4,0MP makina ile çektim.Ancak optik zoom değeri 3X digital zoom değeri 11X olduğundan sonuç çok da başarılı olmadı.Özellikle Bursa'lı forum dostlarından varsa zirveden çekilmiş Körfez'i ve Marmara'yı gösteren fotolarını bekliyorum.Herkese sevgilerrr...

• Beğen
Tepkiler: Timukan Karaca
Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Uludağ'a iki kez çıktım biri bisikletle Eskişehir'den Bursa'ya gittiğimde teleferik ile diğeri arkadaşlarla araç ile çıkmıştık. Bisikletle gittiğimde bulduğum manzarayı çekecek kalitede bir makinam yoktu. Araç ile gittiğimizde ise istediğim manzarayı çekmeyi başardım :)

Uludağ'ın teleferik ile çıkılan ikinci yer (sarıalandı sanırım) otellerin oralarda orman içinden geçip biraz gizli bir yer bu fotoları çektiğim yer.

Tek kelime ile mükemmel. Çıplak gözle gemlik net gözüküyordu fotoğrafda dikkatli bakılırsa belli oluyor. sanırım 60-80 kmlik bir mesafe.

Bursa'nın doğu tarafı.

(link) (link)

Son 3 fotoğraf ise Uludağdan marmara denizi ve körfez tarafı. Hava daha açık olsa istanbul bile gözükebilir. Bir de körfezin arkasındaki kara bulutlu bölge de karadeniz olması muhtemel.

(link) (link) (link)

Bir de orda olmak ve bu manzara gözlerinizle seyretmek bambaşka bişiy.

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Sevgili eYa,
Paylaşımın için teşekkürler,resimler tam da istediğim açılardan çekilmiş.Evet zirvede o anı canlı canlı yaşamak çok heyecan verici.Bende bir seferinde zirvede gün batımına tanık olmuştum.Resimleri de var ancak digital ortama aktarmam lazım.Başarabilirsem sizlerle paylaşacağım.Sevgiler...

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
bir forumda bu soruluyordu görülebilirmi acaba diyerek googlearth den mesafe alarak dik üçgen teoreminden hesaplamaya çalışıyorlardı buna göre görülebiliyordu

shealien

Aktif Üye
Tepki
39
Uludağ'da birlikte kayak yaptığım bir arkadaşım açık ve görüşün uygun olduğu havalarda Uludağ'dan Gemlik Körfezi ve Marmara Denizi'nin görülebildiğini söylemişti ancak bana pek de inandırıcı gelmemişti doğrusu.Artık bunun doğruluğunu kabul ediyorum.Hatta bizim ev bile gözüküyormuş.:)

dogru gercekten
eger askeriyenin telesiyejiyle yada yanındaki otellerin(kervansaray,fahri) telesiyejiyle zirve yaparsanız ve hava acıksa goruluyor. Zamanında maden tarafındaki pistler kullanılmazken hep otarafta kayardık oradan biliyorum.

fotolar gusel çıkmış eline sağlık

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Suda

luckymanx

Üye
Tepki
16

bu sabah çektiğim Kartaldan Uludağın görünüşü gerçi millet görsede inanmıyor ama görünen köy klavuz istemez

luckymanx

Üye
Tepki
16

bu sabah çektiğim Kartaldan Uludağın görünüşü gerçi millet görsede inanmıyor ama görünen köy klavuz istemez

• Beğen

luckymanx

Üye
Tepki
16
başka resimlerle ispatını isteyenler illaki olacaktır bu linki incelerlerse inatları biraz kırılacak

(link)

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@luckymanx

Linki inceledim,teşekkürler.Anlaşılan o ki farkında olmadan çok derin bir tartışmanın içine dalmışız.Ama görünen köy kılavuz istemez ki orası Uludağ'dır.Teşekkürler...

Tepki
8
İzmit Kartepeden Uludağ resmi.
http://img.blogcu.com/uploads/omervatansever_20-21ocak2007_kartepe3.JPG
(link)

Tepki
8
Bu da yakınlaştırılmış hali.
http://img.blogcu.com/uploads/omervatansever_kartepeden_uludag.jpg

img.blogcu.com/uploads/omervatansever_kartepeden_uludag.jpg

kopyala&yapıştır yaparak olacak galiba.
Üstteki linki kopyalayıp internet gezgininin adres bölümüne yapıştırarak resmi görebilirsiniz.

• Beğen

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Bu da yakınlaştırılmış hali.

img.blogcu.com/uploads/omervatansever_kartepeden_uludag.jpg

kopyala&yapıştır yaparak olacak galiba.
Üstteki linki kopyalayıp internet gezgininin adres bölümüne yapıştırarak resmi görebilirsiniz.

Ömer;harika bir fotoğraf yakalamışsın.Bu da gerçekten farklı bir açı olmuş.Ellerine sağlık.Senin karendeki dağ ile benim karedeki dağın aynı olduğu açıkça görülüyor.Bu da İstanbul'dan Uludağ'ın görülebilirliği tartışmasında yeni bir kanıt niteliği taşıyor.Paylaşımın için teşekkürler.Kartepe'den çekilmiş başka fotolar da varsa görmek isteriz.Sevgiler...

luckymanx

Üye
Tepki
16
evet son nokta bu olmalı :)

istanbuldan sıradağ gibi duruyordu ve öyle zaten itirazı olan bu resimlere bakar cevabını alır....

Tepki
8
Uludağ otellerden büyük zirveye kadar birçok birbirine yakın tepelerden oluşuyor. Hatta daha ötesine kadar. Sıradağ gibi ondan görünüyor. Sizin fotoğraftaki de bence kesin uludağ. Fotomontaj diilse :)
Demirkazıktan Erciyesi Hasan dağını görüyorsan uludağı da istanbuldan görürsün. Nevşehirin içinden erciyes çok rahat görünebiliyor.
Bunlar imkansız şeyler diil. Hava müsaitse görürsün. Hatta iyi bakarsan kartepeden Ağrı dağını bile görebilirsin :) hehe Fazla bakmayın ama...

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
@Ömer VATANSEVER

ömer abi everest bile görünür :)

işin espirisi de

o kadar görüneceğini sanmıyorum belki çok sağlam büyültecli bir dürbün gibi bir araçla görünebilir hava şartları aşırı uygun olduğu durumda ama

çıplak gözle çok zor abi ama :S

chnvat

Üye
Tepki
2
açıkçası bu uzun yıllardır birçok insanın söylediği birçoğununda inanmadığı bir konu ama gemlik körfezi bakacaktan bile rahatlıkla gözüküyor hava güzel olduğunda zirveden ben istanbulu değil ama adaları gördüm yani çokta tartışılacak bir konu değil havanın açık ve rüzgarlı olmasına bakıyor aslında