Uludağ dağ bisikleti parkı (anketli)

Bu konu Belediye tarafından dikkate alınır mı?

• EVET

• HAYIR

• Toplam katılım
    12

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Arkadaşlar an itibariyle Bursa Büyükşehir Belediyesine şu şekilde öneri yazısı gönderdim, umarım dikkate alınırız.

Öncelikle iyi çalışmalar dileyerekten söze başlamak isterim. Uluslararası alanda Bisiklet ve Dağ bisikleti hususunda ülkemizin çok aktif olmadığını bilmekte ve görmekteyiz, siz belediyemiz olarak geçmişte ve yakın zamanlarda düzenlediğiniz çeşitli yarışlar ile bu açığı kapamaya çalışmaktasınız bunun için ayrıca tüm bisiklet severler adına teşekkürlerimi iletirim. Özellikle Kanada' da örneklerini gördüğümüz Bisiklet parkları, yaz turizminde dağların kullanımında, hem ulusal turizm geliri açısından yüksek çıkarlar, avantajlar ve spor açısından da değeri ölçülemeyecek katkılar sağlamaktadır. Şehrimiz doğal güzellikler açısından çok zengin bir şehir, Uludağ, ülkemizin en değerli dağlarından biri olmakla birlikte, şehrimizin eşsiz iklimi ile birleşerek kışın kayak, yazınsa mesire alanı olarak biz sakinlerini onlarca yıldır ağırlıyor, bu eşsiz doğal güzelliğimiz Uludağı az sonra vereceğim "dağ bisikleti parkı" örnekleri ile eş değer bir dağ bisikleti parkı ile zenginleştirir isek, kış turizminin ardından, ilkbahar, yaz ve erken sonbahar dönemlerinde, yurt dışı ve içinden sayısız turistin, sporcunun yoğun ilgisine maruz kalacağını ve bu ilgi nedeniyle oraya gelen insanların da şehrimizi tanıyacağını, Bursa şehrinin uluslararası bisiklet camiasında hem Türkiye' nin hemde tarihi bir şehir olarak kendisinin ismini duyuracağını düşünmekteyim. Bölgede park kurulumunun ardından kurulan tesislerde de önemli gelirler elde edilmesi kaçınılmazdır, sadece şehir açısından değil ülkemizin turizmi açısından da düşünürsek, ülkemize ciddi anlamda katkı yapacağını düşünmekteyim. Bu park kurulduktan sonra UCI(Uluslar Arası Bisiklet Birliği) ile de iletişime geçip ülkemizin ilk UCI bisiklet turnuvasına da Bursa şehri olarak ev sahipliği yapabilme şerefini elde etme şansımız da doğmaktadır. Örnek olarak vereceğim iki öncü bisiklet parkı Whistler Bike Park "(link)" ve Sunpeaks Bike Park "(link)" belirttiğim internet adreslerinden ayrıntılı bir şekilde incelenebilir, ayrıca dünya çapında tüm bisiklet parklarına bakmak isterseniz, "(link)" adresini kullanabilirsiniz. Amatör olarak dağ bisikletiyle ilgilenmekteyim bu konuda her türlü görüş alışverişine şahsen kendimde açığım, benimle de temasa geçebilirsiniz. Dünya üzerinde 32 ülkede bulunan Bu bisiklet parklarının verdiğim tüm listeyi içeren internet adresinde de harita üzerinde konumlarını görebilir, hepsini tek tek inceleyebilirsiniz. İnşa konusunda ise ülkemizde bu konuda bilgili insanlar, bisiklet severler mevcuttur. Umarım bu konuya gereken ilgiyi gösterip şehrimize, Uludağımıza, ve her şeyden önemlisi Ülkemize, turizmimize ve ekonomimize yapabileceği katkıyı sizlerde kendi gözleriniz ile görebilirsiniz, iyi çalışmalar.

arkadaşlar linkler burada direk olarak gözüküyor fakat, gönderdiğim yazıyı okuyan görevliler kopyala yapıştır yapacaklar, yanlış link verdim sanmayın.

Scudo

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Sizin dahi dikkatinizi çekmediyse eğer, belediyenin dikkatini nasıl çeksin, böyle şeylerin yokluğunu hakediyoruz demek ki

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bakalım ne cevap gelecek belediyeden,merak ettim. @JamesFord

Şahsen ben doğal tırmanış yeri olarak kalmasından yanayım.

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@Barış TURAN abi uludağ oldukça geniş biliyorsun hem park hem doğal turmanış yeri olarak hepimize yeteceğini düşünüyorum, ve cidden neden olmasın diye düşünüyor insan bazen, yazdım bende bakalım ne cevap gelecek

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@JamesFord ''park/Parkur'' kelimesi özellikle MTB ve Downhill bisiklet ile ters düşüyor gibi sanki.Zaten süre süre gide gele ine ine kendi patikasını yolunu oluşturur tekerlekler.Ehlileştirmeye çalışmak her yünden doğaya zarar verir gibime geliyor.Neyse zaten büyük ihtimal belediye sallamaz :)

Teleferik gidiş dönüş 30 tl yapan zihniyet bu konuda neler yapar,vatandası nasıl hırpalar merak ettim acıkcası.

(link)

• Beğen
Tepkiler: JamesFord

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
vallahi teleferiğin fiiyatı malum bunu ne yaparlar bilmem .dün teleferik bedavaydı.:)