Ultralight mont b'twin rüzgarlik

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
bu rüzgarlıktan kullanan var mı ya? aldım ama nasıl bi rüzgarlık bu acaba?

Scudo

T. Yıldırım

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Cervélo
Kullanmadım fakat kullanan biriyle karşılaştım çok kaliteli gibi durmuyor açıkçası ama yağmurluk olarak kesinlikle kullanılır :in:

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
ben daha kullanmadım . decathlondan aldığım en ufak malzemeden bile şikayetçi olmadım hiç. sadece aldığım ürünün fiyatı düşmüş bi şekilde satılmasına biraz moralim bozuldu :) nasıl bi üründür daha halen düşünüyorum . baya ince geldi bana ama iyi bir üründe olmasa 60 liraya satmazlar diye düşünüyorum

T. Yıldırım

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Cervélo
@Tunahan KORKUT

Hocam ince olması kalite bakımından çok kötü bir izlenim bıraksa da dedikleri gibi sıkıştırınca avuç içine sığıyor ve sadece 91gr. hava bulutlu veya hafif yağmurluysa her ihtimale karşı yanına alabileceğin bir ürün. Ayrıca dediğiniz gibi Decathlon iyidir :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kullanmadım ancak yakından inceleme fırsatım oldu. Çok ince bir ürün, teri dışarı atar mı bilemiyorum. Uzun süreli yağmurlarda sıkıntı çıkartacağını düşündüğüm için onun yerine aşağıdaki ürünü almıştım.

(link)

Tabi ben satın alırken mağaza indirimi vardı. 75 TL ödemiştim. Uzun turlarda ve yağmur altında kullandım. Memnunum.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@Erdal YILMAZ

decathlondan aldığım en düşük fiyatlı forma bile teri atıyor . kendimden biliyorum :) okula gidip gelirken soğuğu ve rüzgarı kesecek bi ürün arıyorum . bu rüzgarlık bu işi görür mü, denemediğim için bilemiyorum

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Bende var ürün. Görünüşü çok basit. Kırış kırış olduğu için. Ama tabi ki ufacık boyutta saklayabiliyorsunuz. Kendi poşet halini alıyor zaten cep telefonuyla aynı boyuta iniyor. O nedenle sürekli yanımda taşıdığım bir ürün. Daha bugün turda giydim. Teri dışarı atıyor mu sorusuna tam net cevap veremeyeceğim. Altımda decathlondan termal içlik üstüne yine decathlondan forma üstüne de bu vardı. Yaklaşık 30 km'den fazla gittim. Terlemiştim ama öyle ıslaklık yoktu üzerimde. Sanırım atıyor :D

• Beğen
Tepkiler: Gökhan G.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Ben de kullanıyorum uzun kollu olandan. Yağmur konusunda henüz tam deneyemedim ama rüzgar geçirmiyor kesinlikle.

3 hafta kadar önce yaklaşık 0 derecede Bolu Dağı'ndan indim sadece kısa kollu bisiklet forması ve bu arkadaş vardı ve üşümedim inerken. Yüzümde ise buff vardı o da rüzgar geçirmiyor, soğuk havalar için çok iyi ve pratik bir ürün.

Ter konusunda arka tarafta havalandırma yerleri var çok sıcak değilse gerekli havalandırmayı sağlayacağını düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Almadım ama gittiğim de bir kere giydim denedim, bu ürünler zaten çok hassas olurlar yırtılabilir yani. Fakat içeriyi gösterecek kadar şeffaf ama tam da değil yani % 40 civarı şeffaf. Ayrıca ince olmalarına takılmayın ince olmaları lazım yani bir Nike,Adidas gibi ağır olmamaları lazım zaten. İnceliğine takılmayın.
Ayrıca sırt kısmında bulunan teri buharlaştıktan sonra dışarı atabilmesi için hava boşlukları da mevcut en önemlisi de bence bu kısım. Performans sürüşü olacaksa da altınıza ter atan bir forma ve içinize de atlet giymemeniz lazım.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
@Kıvanç AYDIN

bende decathlondan aldığım içlikle ve formayla bisiklete biniyorum. ter atma konusunda hiç bir sıkıntı oluşturmadılar bana. hatta eskişehirden kütahyaya gittim . tur boyunca diğerlerinin sırtı terledi ve değiştirdiler üstlerini ama bende ter konusunda problem olmadı . tur boyunca kupkuru bişekilde gittim geldim. bende teri atar diye düşünüyorum. bana sadece şekli çok farklı geldi .sadece bana değil yanımdaki arkadaşlarımada. bi ara bi girdim etüte rüzgarlık açılmış ve millet kahkahalar içinde fotograf çekiyorlardı. hatta birisi ''sen ne günah işledin'' diyede sordu :) :) . o küçücük yere sığdığı için buruş buruş şekli o çok farklı geldi

@Oğuzhan Y.

bu yorumunuz beni baya rahatlattı :) teşekkür ederim. bolu dağından sadece forma ve o rüzgarlıkla inmeniz gerçekten içime su serpti. ayrıca boluda bisiklete binmeyi çok istiyorum. bir sene kaldım orada. gerçekten yeşille, doğayla içiçe bir yer. karabükte 3 sene okuyupta daha sonra boluya gelen birisi olarak orası gerçektende çok güzel biryer. ne kadar kışı uzun sürsede dağ bisiklet için çok güzel bir yer :) :)

@Hasan SAYLIK

ince olması bana çok değişik geldi çünkü arkadaşıma decatlondan geçen sene yağmurluk almıştık o biraz daha kalındı. işte bu yüzden farklı geldi bana ve arkadaşlarıma . ''bu kaç lira, poşetin üstüne fermuar dikmişler , ben sana yapıverirdim '' diyenler filan oldu :)

• Beğen
Tepkiler: K. Aydın

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
@Tunahan KORKUT

Bunu ben de düşündüm aslında ama memnunum :)

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
ben kullanmıştım. yağmurda giymek için oldukça iyi, ya da ekstra soğuk havalarda rüzgarı kesmek için giyilebilir ama onun dışında içinde oldukça terletiyor. çıkardığında direk titremeye başlıyorsun soğuk havalarda. mont tanımlaması bence yanlış, amacı için çok kaliteli bir ürün ama.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan G.