Ülke yollarını sevecek Tur Bisikleti Öneriniz

Tepki
7
Arkadaşlar, 3 ay sonra İstanbul'dan çıkıp Çanakkale üzerinden İzmir'e gitmeyi düşünüyorum. Bu turu önceleri dağ bisikletimi yenileyerek yapmak istiyordum fakat mtb'yi bi kenara bırakıp tur bisikleti almaya karar verdim. Şimdi ise kafamda hep tur bisikletiyle köy yollarında sorun yaşar mıyım, yaptığım tercihten pişmanlık yaşar mıyım düşüncesi var. Gireceğim bozuk köy yolları v.s. de dikkate alınarak 2000-2500 TL lik bisiklet bütçeniz olsa tercihiniz hangi bisiklet olurdu?

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet AKIN

(link)

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
345 de olabilir yada fuji touring çok iyi bisiklettir tur için ama v fren seçmenizi öneririm çünkü disk arızalandığında büyük sıkıntı olabilir ama v fren bozulsada tamiri çok daha kolaydır

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Akın

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
"Bence" süspansiyolu olmalı
http://www.salcano.com/images/urunler/77citysport30-s77-792c7.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Marka olarak tercihim Salcano, Sedona falan olmazdı asla, sonuçta 2.000 lira veriyorsunuz.
Kendim ve çevremdekilerde bolca gördüğüm için Trek önerebilirim. Fx serisi kullanıyorum, gayet memnunum.
Bozuk yollara çok fazla girecekseniz ön amortisör gerekli olabilir, bunun için de Scott sportster modelleri güzel olabilir.
Kron modelleri de oldukça sağlam görünüyor, onlara da bakabilirsiniz.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun bir turda kesinlikle V fren tercih ederdim.

• Beğen
Tepkiler: ilkerbilgin

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
bisikletgezgini.com tur bisikleti için önce bunların dükkanına bakın.

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
@Özgür KK

Ama şöyle bakmanızı öneririm bütcenin hepsini vermesi doğru olmaz sonuç olarak arka bagajı bagaj çantaları belki ön bagajı bagaj çantaları falan filan güvenlik önemli sonuç olarak 2 buçuk milyarı direk bir bisiklete vermesi uygun olmaz

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
çok güzel bir bisiklet bence bu
(link)

ben disk frene karşı değilim, ama amortisöre karşıyım :)... uzun inişlerde yağışta disk fren gerçekten güven veriyor, e bozulursa diye düşünebilirsiniz ama bakımını yapıp yola çıktıysanız bence hiçbirşey olmaz, uzun inişlerde çok rahat frenleme yaparsınız üstelik yükünüz varsa fren çok gerekli oluyor...

2. seçenek hybrid bir bisiklet alıp onu tura uygun hale getirmek olabilir, kadroda bagaj çamurluk deliklerinin olması, çift suluk delikleri, bulunsun derseniz ön bagaj delikleri, 700c 35 gibi patlak korumalı lastikler, bunlar şart...

ben amortisörsüz tur bisikletiyle asfalt olmayan yollara girdim, tamam bir mtb kadar konforunuz olmuyor ama gidiyorsunuz, turun büyük kısmını zaten asfaltta yapacaksınız. amortisör olayı kaliteli değilse boşa ağırlıktan başka birşey değil...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende bu ara ghost trekking serilere taktım.
5700 modelinde havalı maşa falan kullanılmış.
bir bakın derim.hatta sahbindede bir tane çok az kullanılmış var ama lady kadrolu.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Tahir Keskin

http://bicycletouringpro.com/blog/wp-content/uploads/2010/07/IMG_3414-588x392.jpg

Aynen katılıyorum. Dünya çapında kullanılan bir tur bisikleti. Kullanan kişiler; uzun turlara göre rahat ve çanta açıları nedeniyle çantalar rahatsız etmeden sürüş imkanı verdiğini söylüyor. Şu anda gözüme kestirdiğim bir bisiklet. Yakın bir zaman da tur için bende bu bisikleti alacağım.

(link)

Tepki
7
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Fuji Touring fazlasıyla içime sindi. Aklıma takılanları touring sahibi olan Oğuz Bey'e mesaj olarak attım. Tur haricinde şehirde bana nasıl bi sürüş sağlar açıkçası onu merak ediyorum çünkü şimdiye kadar her türlü arazide sadece mtb kullandım. Şehir, yol, cyclo v.s tecrübem hiç olmadı. Bu konuda paylaşım yaparsanız sevinirim.