"uğraşmaya değer mi"lerden

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
ama sorum başka. uğraşmaya değer çünkü.

şöyle bir geçmişi var. bisiklet babamın. 52 oldu olacak. bu da onun benim yaşlarımdayken kullandığı bisikleti. şimdiye kadar hep bana babam bisiklet aldı ben de ona jest yapacağım. çocukken birlikte sürmeye gitmiştik hatırlarım. benim parlament mavisi bir salcanom vardı. o da bunu sürerdi. yani 30-35 yıllık bir hatıradan (babam için) bahsediyoruz. şimdilerde sitedeki arkadaşlarıyla tur yapıyorlar. iyi de gidiyor kartal-haydarpaşa falan yapabiliyor ama ödünç aldığı ağır bisikletlerle. ne yalan söyleyeyim bisiklet tutkum babamın ödünç bisiklet sürmesine izin vermiyor.

bisikletin fotoğrafları pek iç açıcı değil ancak tanıyan bilen varsa yardımcı da olursa sevinirim. ki yakında daha detaylı fotoğraflar da gelecek.

beldesan marka.

Dosyalar

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletin hayati kaymis, kusura bakmayin. Yani ölmüsde aglayani yok.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Murat Cömez

orası öyle tabii. umutlu olan kişi benim zaten babamın pek umudu yok. sadece hatıra arabaya binerken görünce mutlu oluyor sanırım. taşındığı her yere götürdü çünkü. otoparkta biri ezmiş büyük ihtimalle.

• Beğen
Tepkiler: Haluk Eke

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Fanonn

rabbit belki de flamingo. fotoğraflar yeterli değil maalesef

• Beğen
Tepkiler: Fanonn

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
Manevi değeri için uğraşmaya değer. Kadro sağlamsa jant seti ile kurtarılır bence.

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Samet POLAT

doğum günü için yürür halde bir bisiklet olacak o zaman. ayrıntılı bir temizliğe ihtiyacı da var aslında tam olarak ne var ne yok bakabilmek için.

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
@Şevket Akça

Temizlik yapılanca kadroda hasar var mı yok oda ortaya çıkar. Klasiğin çivisini çıkaran Doğukan beye danışın faydası olur size.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Samet POLAT

tam üye ismi alabilir miyim :)

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Kadroda yamukluk vs yoksa olabilir tabi. Benim de üniversiteye gitmeden son bisikletim beldesan marka yol bisikletiydi. Annem sağolsun hurdacıya vermiş artık binmez diye. Arada görürüm küçük bir velet biniyor hala. Ama anasını ağlatmış. Arka maşa çizikler içinde. Anılar canlanıverdi birden :)

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Bende de geçen sene ikinci el aldığım bir Beldesan Rabbit var. Rengi siyah ve pembenin bir tonu.
Sanırım sizdeki Flamingo modeli.
Ben bisikleti single speed olarak kullanıyorum. Çok sağlam ve güzel bir bisiklet.
Eski çelik kadrolu bisikletleri beğenirim. Umarım istediğiniz gibi restore edip babanıza da hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
Bizim için değmeyebilir ama sizin için değmeli.
[Ayrıca orası bisiklet mezarlığımı?]

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@avanak_abdi

23 mart ve nisan da çanakkale'de görüşmek dileğiyle

@Fanonn

beyaz ve hatta şansım yaver giderse etiketleri bile yapmak istiyorum :) kadrosu sağlam ve eski olmasına rağmen oldukça hafif bir bisiklet. sırf kadro için bile toplamaya değer gibi aslında.

@Ali Burak T.

adres vereyim toplayalım hepsini :p buradakiler hiç. bir de sitenin bahçesinde yağmurda karda yatan bisikletler var düşünün. babama bisiklet alacağım dediğimde bahçedekileri gösterip "al götür şuradan bir tane" dedi :D tabii şakaydı. neyse taşındı bisikletle gezdikleri arkadaşlarından biri. dedi "eğer götürmeyecekse onun bisikletini alalım" dedi. aramış adamı "bahçedekilerden beğensin birkaç tane atın arabaya götürün" demiş o da aynı mizaçla.

• Beğen
Tepkiler: Ali Burak T.

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Yol bisikletimi aldıktan sonra kısmetse ben de yapmak istiyorum.Hurdacıları geziyorum bazen iyi kadrolar çıkıyor :) Birkaç alan gördüm kadroları güzeldi ve 20-30 tl ye almışlar =)

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@tolga akyol

hani "beldesan ya amaaan" dersin de bazen bilmeyen satar ciddi güzel, el yapımı bisikletleri. gerçi beldesan'ı küçümsedim epey. yerli merli ama güzel bisiklet firması bildiğim kadarıyla.

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Merakımdan soruyorum yanlış anlamyın zamanında o fren kablolarını o kadar uzun yapııp bisikletin neden estetiğini bozma gereği duyuyorlarmışki hem fazlası israf :D hem de estetiğini aşırı şekilde bozuyor.

Bir diğer sorumda bu fren kabloları böylemi yapılmış sıfır olaraktan yoksa zamanla öyle gevşeyip estetiğini bozacak halemi gelmiş?