Ucuza kilometre saatli cep telefonu

gokkor

Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaslar,
eminim ki bircogunuz Siemens M65 modelini biliyorsunuzdur. Bike-o-meter araci ve uygulamasi ile kilometre saatine donusebilen bir telefon. Gecen gun sadece test amacli olarak bir arkadasin (Bulent) Siemens CX65 model telefonuna benim telefondaki bike-o-meter uygulamasini kizilotesi ile yukledik. (Tek yapmak gereken ana menuden file-system / dosya sistemi kismina girmek buradan applications/uygulamalar bolumunde bulunan iki bike-o-meter dosyasini once options/secenekler'e sonra send/gonder'e sonra da IrDA / kizilotesi'ne tiklayarak diger telefona yollamak, tabi bu islemden once diger telefondan kizilotesini acmak lazim ki bu da ana menuden sirasi ile 9 - 9 - 3 numarali basliklari secerek yada bu tuslara basarak yapilabiliyor) Daha sonra telefonu M65 icin satilan bike-o-meter aracina oturtunca kilometre sayaci uygulamasinin gayet guzel calistigini gorduk. Tabi bike-o-meter aracinin boyutlari M65'e gore yapildigi icin ust kismindaki lastigin etrafina biraz ic lastik dolamak acayip fayda ediyor. Sonuc olarak Cx65'ten gayet guzel bir kilometre sayaci elde edilebiliyor. Tabi isin yasal boyutu icin Siemens ile gorusup bike-o-meter yazilimini satin almak gerekiyor, ancak pahali bir sey olacagini sanmam. (Biz uygulamayi kaldirmayi tercih ettik ;) )

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Kılıçreis,bak seni kırmadım yazıcam dedim yazdım

T

Tuğrul

Misafir
Gökhan bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim.Ama Türkiyede kimse yazılıma para vermez.Versede siemens yazılımı satmaz gibi geliyor.En iyisi senin yaptığın yöntem .Yani :Skull-175 Bilmem anlatabildimmi :D

TREK

Üye
Tepki
4

bence de en iyi yöntem bu..cebimize bakacak halleri yok ya.:)

bilgiler için tşk ler.

typhoon

Üye
Tepki
2
Pekiii Bike-O-Meter aparatının fiyatı nedir acep? Bende de CX65 var. Tabi bir de M65 bulmam lazım ki yükleme yapabileyim :04:

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
slm arkadaşlar aranızda siemens SX1 kullanan var mı? varsa birkaç sorum var!!
1-özellikleri anlatılanlar kadar var mı?
2-bluetooth'u sadece siemenslerde mi kullanıyoruz.yoksa nokialardan da veri alıp gönderebiliryor muyuz?
3-yedek parça olayı nasıl kolay bulunuyor mu?
4-telefon hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?
5-herşey için teşekkürler

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955

benim eski telefonum. 800 mil. almıştım 3'te 1 fiyatına zor sattım ben tavsiye etmiyorum
bluetooth konusunda ise tüm bu özelliği olan telefonlardan veri alıp gönderebilirsin,tabi birbirine uygun dosya tiplerini bulmak şartıyla.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

yanlış hatırlamıyorsam 30-35€ falan olmalı.
bir de program için (yine sanırım) M65 bulmana gerek yok.internette bi şekilde bulabilirsin. ama bu kez de irda yada datacable gerekir.

kolay gele :)

Tepki
1
peki bu bike-o-meter cihazı her telefona uyuyor mu acaba ? yani örneğin enim telefonum sony ericson w300i benim telefonuma uyar mı?