Ucuz maliyetli bisiklet alacağım... Yardımlarınızı bekliyorum.

prlk13

Üye
Tepki
0
Merhaba, forumu ne zamandır uzaktan takip ediyordum, bu ilk konum ve mesajım oluyor :)

Yaz yaklaşırken yeni bir bisiklet almak istiyorum ama maalesef bütçem çok kısıtlı. 300-350₺, büyük fark olursa 400₺ olabilir. Bu fiyata alacağım sıfır bisikleterin kalitesini az çok tahmin ediyorum bu yüzden 2. el bisikletlere bakmaya başladım. Dağ/şehir seçimini yapmadım ancak küçüklüğümden beri dağ bisikleti kullandığım için büyük olasılıkla yine dağ bisikleti tercih edeceğim. Belki güzel bir hibrit olursa bu fiyat aralığında tercihim olabilir. Arkadaşlarımla çoğunlukla asfaltta turlara çıkacağız. 2. el piyasası hakkındaki görüşlerinizi ve model tavsiyelerinizi bekliyorum. Boy: 178 Kilo: 55 Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Biraz daha bekleyip bütçeye ek yapma imkanınız varsa biraz daha bekleyin isterseniz, şimdi gidipte market bisikleti diye tabir edilen 2 tekerlerden alsanız, ne içinizdeki hevesin karşılığını alırsınız, nede bunu satayım daha iyisini alayım dediğinizde bisikletinizi alabilecek birisi çıkar. Elinizdeki meblada boşa gider diye düşünüyorum.

Çok mu karamsar oldu yorum bilemedim, çeşitli tavsiyeler çıkar belki, ama ben bisiklet alınmışken o zevki biraz olsun hissettirebilecek bir bisikletten başlanması taraftarıyım.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Şu fena değil gibi

(link)

prlk13

Üye
Tepki
0
Hocam bisiklette 2. el piyasası kötü değilse 2. el düşünüyorum. Biraz araştırdım 350 tl'ye Salcano NG650, Kron 150XC bulunur gibi. Ne dersiniz? Başka önerileriniz var mı?

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Rockrıder 300'ü decathlonda kendim gittim denedim ve harbiden çok hoşuma gitti.Arkadaşlan planlaştırdık yazın ikimizde ondan alacaz ve tura çıkacaz 120-140 km civarı o bisikleti kullanacaz.Bence gidip bir bakın hatta şu anda arkadaş kafaya resmen koydu o bisikleti okul çıkışı diyor Tarık olum 5liram oldu taksitle alacam okula gidip gelecem felan ve arkadaşın evi okula nerdeyse 20 km civarı bence gidin bir bakın bakmaktan zarar gelmez :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
100-150 TL daha kat Rockrider 5.1 al bence.

hakankut

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Sedona
salcano excel alma sakın ng650 29" ler var ikinciel 350 tl civarı

prlk13

Üye
Tepki
0
Dediğiniz modellere bakacağım teşekkürler. Bu arada şu an 24" Salcano Excel var, küçük geldiği için yeniliyorum. O parayı 2. ele vereceğim için biraz daha üst seviye şeyler araştıracağım.