Ücretsiz çift amortisörlü bisiklet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar, uzun zamandır garajda duran ve pazardan alınan meyve-sebze gibi şeyleri taşımaktan başka bir işlevi olmayan bisikleti, ihtiyacı olan birine vereceğim. Etrafıma da olabildiğince haber verdim, o yüzden ilk gelenin olacak. Yani "ilk ben yazdım" gibisinden şeylerle gelmeyin lütfen. Fakat vermek için bir şartım var; ihtiyacı olan birine verileceğini ispatlamak durumundasınız. Araya güvenilir birini mi koyarsınız ne yaparsınız bilemiyorum. Fakat bisikleti alıp bir şekilde paraya çevirmeye niyeti olan birine vermeyeceğim, aklınızda bulunsun.

Bisiklet bakım gerektiriyor. Jantlar, frenler, vitesler; komple bakıma girmeli. Pedalları mevcut, ses yaptığından yağlamak için söküldü, takılıp verilecek. Vites kolları Shimano SiS. Aktarıcıları bilemiyorum. Frenler Alhonga olarak görünüyor. Şu haliyle bile sadece lastiklere hava basılıp binilebilir. Fakat bakım şart. Yanında bir de Çin malı kilometre saati vereceğim. Kablosunu onarabilirseniz, gayet güzel kullanılabilir. Kablosu kopmuş, bantla çalışıyordu son denediğimde. İki de fotoğraf koyuyorum;

Not: Bisiklet yaklaşık 10 sene önce alınmış İhlas Meridyen modelidir. Bisan üretimidir. Parça falan gerekirse diye yazıyorum, belki yardımı olur.

(link)
(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok hayır dua alacaksınız :) İhtiyaç sahibine gitmesi dileğiyle.

batu gurca

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Bianchi
inşallah ihtiyaç sahibi birine gider,bence tanıdığınız ve gerçekten ihtiyacı olan birine verin, çünki tanımadığınız kişinin ne yapacağını bilemezsiniz :)

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
ben isterdimde ama bisikletim var ihtiyaç sahibini gitsin bende yeni bir bisiklet alınca eski bisikletimi vermeyi düşünüyorum

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Yaptıgınız güzel bir şey insallah gercekten ihtiyacı olan birine gider :)

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
Inşallah ihtiyaç sahibi birine gider. Sizide bu örnek davranışınızdan dolayı tebrik ediyorum

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Zaman zaman anadolunun farklı illerinde öğretmenlik yapan arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda bazı okullara bir takım yardımların ulaştırılmasında aracılık ediyorum. Çok güzel bir düşünce, çok güzel bir davranış. Umarım ki ihtiyaç sahibi birine gider. İsterseniz sizin için arkadaşlarıma sorabilirim ulaştırılabilinecek bir çocuk var mı yok mu diye okullarında.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@vahapaydin

İlginiz için teşekkür ederim, zahmet olmayacaksa elbette sorun. :) İl dışına çıkması çok zahmetli ve maliyetli olabilir. Astarı yüzünü geçmesin. Sakarya ili için bir şeyler yapabilirseniz, müteşekkir olurum.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@ahmetcan44

Daha dün sakarya'da idim, kuzenim Küçücek'te öğretmen. Öyle ise ona sorayım ben :)

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
yapacağınız iyilik karşılıgını bulur inşallah :) şimdiden yeni sahibine hayırlı olsun

Nedim92

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Öncelikle yapfığınız iyilik çok güzel inşallahcyerini bulur. Benim ilk karne hediyesi bisikletimdi :D Gerçekden çok sağlam bir bisiklet heryerden atlayıp hopluyodum, hatta bikere de motor çarpmıştı ortadan sadece jantları yamulmuştu :D anılarım depreşti şuan :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Yapılabilecek en güzel şey, sizi canı gönülden tebrik eder şimdiden ihtiyacı olan arkadaşımızın da iyi günlerde kazasız belasız faydalanmasını dilerim.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Helal olsun ahmet bey, umarım ihtiyaç sahibine gider.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni bisikletimi alayım eskisini ben de birine hediye edeceğim.

CenkJK

Daimi Üye
Tepki
82
Bisiklet
Kron
istla kargo yoluyla yollayabilirmisiniz burda yetim bir aile var ufak kız kardeşleri var ona verebilirim kargoyu ödemeli yollarsanız bana alabilirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CenkJK

Maalesef, bunun için ne vaktim, ne de imkanım var. Kaldı ki dünya kadar kargo masrafı çıkacak ve çok da anlamı olmayacak. Çelik kadrolu, oldukça ağır. Hani o kargo parasıyla bu ayarda bir bisiklet alınıp hediye edilebilir diye söylüyorum. Buralardan aldıracak birini bulabilirseniz, hususi aracıyla götürebilir. Onun ötesinde yapacak fazla bir şey yok, üzgünüm.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Ahmet hocam tebrikler. ;)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Konu satış ilanı olmadığı için bu bölüme taşınmıştır.

İlyas Demirtaş

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Merida
Benim ihtiyacım yok, ama elime böyle bir cihaz geçse, motor kiti yada, elektrik kiti takıp denemek isterdim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikleti Adapazarı'ndan, ihtiyacı olduğu söylenen bir abimize ayırdık. Yarın kendisiyle iletişime geçip, buradan durum güncellemesi yapacağım.