UCI Gran Fondo Antalya - 18-20 Kasım 2022

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
24909572_941193429366403_5446595326937244454_n.jpg

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan UCI Gran Fondo World Series yarışı 12-13 Mayıs 2018 tarihinde Antalya’da

Dünyanın birçok noktasından, binlerce bisiklet sporcusunun katılacağı bu büyük organizasyon Cumartesi günü zamana karşı yarışı ile başlayacak.Pazar günü ise akdenizin muhteşem doğası,tarihi ile dolu görsel bir parkurda yol yarışları start alacak.Havalimanına 27 km uzaklıktaki uygun fiyatlı bisiklet konseptli otellerimiz ile yaza merhaba demeye hazırlanıyoruz.Yarış öncesi süprizler,ayrıca bisiklet otelimizde teknik toplantı,kayıt ve gala buluşması.13 Mayıs 2018 yol yarışları sonrası after race party ile eğlencelere devam ediyoruz.

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Gran Fondo Dünya Serisi Türkiye ayağı olan 12-13 Mayıs Antalya yarışı dünya çapında yapılacak olan UCI onaylı yarışların bir serisidir. Bu seri yarışların final şampiyonası için puan verecektir.Bu sebepten dolayı dünyanın pekçok ülkesinden gelecek sporcular ile yarışma imkanınız olacaktır.

Finalist yarışlardaki yaş gruplarında ilk %25’e girmeyi başaran sporcular otomatik olarak UCI Gran Fondo Dünya Şampiyonası’na gitmeye ve UCI gökkuşağı mayosu için yarışmaya hak kazanmaktadır.

Detaylı Bilgi: (link)

Bilgisi olmayanlar için paylaşmak istedim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ATTy bu ıstanbul gran fondo açısından fakir kaldı,antalyada yoğunluk,bu organizasyonda,katılım döviz üzerinden,şimdi bu iş biraz pahalı tabi,veremeyecek dostlar olabilir,
Daha önce konu açılmış idi,

(link)

upload_2017-10-21_13-9-35.png

Kategoriler mükemmel yanlız ücret döviz üzerinden

Bizim gran fondolarda 60 mastır var ,halbuki 60-64 ve+65 olması lazımda, işin doğrusu 65 artıda kimse yok ,iki kişi için 65 artı olmuyor, en az 5 kişi lazım ,gran fondo marmara yarışında 5 kişi idik,geçen şubat ayında 60 mastırda [ antalya akra fondoda ]uzunda 3 kişi vardı ve yarış bu kategoride koşulmadı,sorun türkiyede 60 mastırda 10 kişi bile yok ne kısada ne de uzunda

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Aynen haklısınınız ücret konusunda ama sanırım uci gran fondosunda en uygun ücreti Türkiye veriyormuş diye duydum ben.

Konuyu daha önce görmedim, baktım bulamadım.Onun için açıyım dedim.

Moderatörlerden ricam konuyu kapatabilirler.Burdan devam edebiliriz: (link)

Anlayışınız için teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ATTy

Tabi ücretler herkesin verebileceği oranda olsa iyi olacakta ,istanbuldan gelecekler var,bu arkadaşların arabaları var ise yanlarına bir kaç kişi alabilirler benzine ortak olunur,ayrıca antalyada makul ücretli pansiyonda kalınması lazım,bisiklet federasyonu maddi açıdan hiç kimseye destek olmamaktadır ,bir tek gran fondo marmara 2016 senesinde otobüsler bedava idi,ayrıca ücret alınmadı geçen sene marmarada kısa etaptan 75 lira alındı,para ver yarış biraz tuhaf kaçsada ,parası olan verir ve adrenalin yaşar,ama ekonomik nedenlerden ötürü katılamayan insanlar ne olacak,onlarıda düşünmek gerekir diye düşünüyorum önemli olan katılımin çok olması

Uci gran fondo,tribünden seyredelim olayı,forumdan katılan var ise bilgileri alırdık,

60 -64 katagori çok uygun,,,

Doğanay07

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Doğanay Ç.
Bisiklet
Mosso
Fiyatlar keşke daha iyi olsaymış kesin katılırdım. Kısa parkur 200 küsür tl

Tepki
11
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
Katılmayı çok istiyorum ama öğrenci halimle bu yıl olmaz sanırım :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

gran-fondo-antalya_tt-768x485.jpg

26 km zamana karşı,
12 mayıs ct

gran-fondo-antalya_kisa_parkur-768x471.jpg

73 .9 km
13 mayıs pazar kısa etap

gran-fondo-antalya_uzun_parkur-768x468.jpg

109.6 km uzun etap 13 mayıs 2018

Yükselti 1312 metre sıkı parkur

Kısa strava

(link)

Uzun strava

(link)

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Kudret Kurtcebe uzun parkur fena yol ise leş arada turlarim o kalabalıkta çok zor performans peşinde olanlar için.

O parkurda tel kiranda var akort bozanda yol o derece beli bölüme kadar kaymak asfalt sonra resmen küfür edersiniz,

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Kudret Kurtcebe sorduk uci kuralari imiş katılımcı listesi yayinlanamiyormus,yersen,ucinin başka ülkelerde düzenlediği bir iki yarışa baktım oralarda katılımcı listesi kayıt listesi gözüküyor burda gözükmüyor,ama zanimca baya kalavi adamlar gelicek baya kalabalık olucakmis eyer uzun parkurda kötü kisimli yol düzeltilir ise dünyanın bir numaralı parkuru olur o derece muhteşem bir parkur muhtesem gerçektende sadece yol beli bölümü çok moktan en son üç hafta önce gittim birdahada asla gitmem dedim kulak kırılır tel kırılır akort bozulur eyer yüksek tempo gider ise sporcu,yol yapılır ise dünyanın en iyi parkuru olur,dusunesindeyim

@Kudret Kurtcebe o rakamlar şişirme balon abi.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Kudret Kurtcebe bilemicem abi belki yaparlar ama muhteşem bir parkur doğası ile güzergahı ile gerçekten Antalya'da güzel yerler çok ama burası muhteşem

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tırıvırı.

Sponsor firma calypso sports,,seceresi iyi gözüküyor,firmanın yerinde olsam öncelikle parkuru gezer bozuk yerlerin onarılması için uyarıda bulunurdum,.

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Martta bi grup kisa parkura gitmistik, orada 5-6 km lik sadece bozuk yol vardi, son 10-15 km sine yol yapim calismasi oldugundan girememistik.Sanirim rotada ufak tefek degisiklikler olmuş. Umarım o bozuk yollar düzelmistir.

Belekde yasadigimdan böle bir firsat ayagima gelmisken kacirmakda istemedim, erkenden kayit yaptirmistim bende :)

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Maliyeti yüksek bir yarış olacak.

Belek bölgesi pahalı zaten.

Yolların büyük bir kısmını iyi olması sorun çıkarmaz.

Biraz yokuş olursa yarışın seyrini etkiler grupları dağıtır diye düşünüyorum.

İnceleme için teşekkürler Atalay.@ATTy

• Beğen
Tepkiler: ATTy

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Başlıkta paylaşılan parkur değişti, resmi sayfasındaki parkurda 200 metrelik tırmanış var..