Uçan Dostlarımız.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bahar geldikçe, doğa canlandıkça doğal olarak sinek ve diğer türden uçan dostlarımızın sayısında artış oluyor. Buda doğal olarak biz bisiklet sürücüleri için biraz sorun yaratıyor. Geçen hafta yaptığım Sapanca Gölü turum sırasında 96 km. boyunca çarpıştığım sinek ve bilimum uçan böcek sayısını hatırlamıyorum bile. Özellikle hızlı giderken bu dostlarımızla çarpışmak büyük risk oluşturabilir. Mesela 50+ ile giderken bir eşek arısı ağzımıza girerse aşırı tehlike yaşanacaktır.

Sürüş sırasında mutlaka gözlük takmalıyız. Kaskımızın öndeki havalandırma deliklerini iç taraftan sinek teli benzeri, delikli bir şeyle kapatmalıyız. Mümkün mertebe sürüş sırasında ağızdan nefes almamalıyız.

Aramızda kuşlarla çarpışan var mı bilmiyorum ama çok nadir de olsa kuş çarpışması yaşanabilir. 1-2 kez az kalsın kuş çarpışması yaşıyordum.

alibo bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

1-1468594337439-1vrvekqftvdaq-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
IMG20160210221513.jpg
vee karşınızda ilk gıda incelemem. pek inceleme diyemem aslında. ürünümüz bu şirin görünümlü şey. şuan size boş gibi gözüküyor olabilir. çünkü boş. içindekileri ben yedim. tadı karışık meyvalı...
upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...