UBER sürücüsü kadın yolcusunu dövdü mü?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar.

Bugün çıkan haberde UBER sürücüsünün kadın yolcusunu darp ettiği yazıyordu. Linki açtım araç içi kameradan video kaydını izledim. Dövmüş müdür bilmem ki umarım dövmemiştir de o kadının kendini dövüp beni dövdü diyeceğini düşündüm :D Araç sürücüsü arabadan inerken düştü diye ifade vermiş, bu da olabilir, videoyu izleyince anlarsınız kendisi de dövmüşte olabilir. Araçtan inmeyeceğim diye inatlaşırken sorun çıkmışta olabilir. Olabilir de olabilir, araç içi kamera kaydının devamı olan emniyet verir artık kararı.

Videoyu izleyince siz ne düşündünüz?
Link burada
(link)

Scudo

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Dövmüş olabilir de olmayabilir de. Her ihtimal dahilinde sonuçlar zaten Uber'in farkı olacaktır. Sürekli izlenen araçlar, sürücüler, araç içi kamera ile her şeyin anında tespit edilebilmesi, değerlendirilebilmesi ve suçlunun anlaşıldıktan sonra sistemden uzaklaştırılabilmesi benim için kafi.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Über uygulamasında , bulunduğunuz yeri sistem otomatik olarak buluyor. Gitmek istediğniz yeri yazdığınızda ücretin ne olduğunu gösteriyor. Ücreti kabul ederseniz , ödemeyi nasıl yapacağınızıda soruyor.( Nakit , KK ) bunuda onaylarsanız , size gelecek aracın plakası , şöförün resmi ve ismi yazan bir mesaj geliyor.
İster trafikten güzergah değiştirin , ister farklı bir sebepten yolu uzatın, sistem size başta ne kadar ödeceğiniz belirttiyse, inerken onu ödüyorsunuz.

Bu olaydaki kadın çağırmadan önce 220 TL ücret çıkacağını yazılımın özelliğinden dolayı zaten biliyor. Kaldı ki şöfor yazılımdan çok daha fazla para isterse über sisteminden çıkartılacağını biliyor. Kadın yolda pazarlık yapmaya kalkıyor. Kabul edilmeyince tehdit etmeye başlıyor. Şöfor oldukça soğukkanlı davranıyor. Defalarca inmek isterse indirebilieceğini beyan ettiysede kadın israrla hem beyan edilen rakamı ödemeyeceğini söyleyip , hemde inmiyor.

Çokta emin olmamamkla beraber , kadın ya bu kadar sinirle inerken düştü veya şöförü haksız göstermek adına , kendisine bilerek zarar verdi. Ya da bu olay , daha çok taksicilerin yeni bir provakasyon taktiği. Toplumda özellikle kadınların tercih ettiği Über sürücüleri kadın dövüyorlar gibi bir algı oluşturmak gibime geliyor.

Sadece şöför tarafında değil , yolcu tarafında da kamera var diye biliyorum. Eğer olay mahkemeye intikal ettiyse tüm görüntülerde ortaya çıkar ve olay tamamaen aydınlanır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ne şirret bir karı... Kesinlikle tezgah bu olay.
Elemanda ki sabırın 10da 1 i bende olsa yeter :)
Kıza soruyor gazeteciler havaalanında kız gülmemek için tutuyor kendini...
Daha ne olsun

Y.Kerem

Üye
Tepki
16
İsim
Yusuf Kerem
Bisiklet
Salcano
Şimdi kadını taksici alıyor havaalanına getiriyor orda sağlık ekiplerine haber veriyor.
Söylediğine göre kadın istinyeden binmiş şoför 250 tl istemiş.
Ama videoda kadın sarıyerdeyiz diyor. Çok amatör bir senaryo olmuş.:mad:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kadına şiddete kesinlikle karşıyım, ama bu kadını dövmek şart olmuş...:D

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Havaalanına gidiyormuş;uçak düşürür.:krktm::krktm:
Hak savnulurken doğru bir üslup kullanılır. Bu kadın ,haklı olsa bile; adamı zıvanadan çıkarır.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bu kadin adami evire çevire dovmustur. Adamda peygamber sabri varmis vallahi.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@atasoy
Taksicilerin de hayal gücünün yetemeyeceği bir kadınmış:eek:.Böyle bir kadın döner taksicilerle kavga eder;hızını alamaz kendisiyle kavga eder.Kavgadan huysuzluktan beslenir bir hali var.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Dovmus mudur bilemem ancak Uberde de saygisiz cok sofor var. Olay taksinin tipiyle degil insanin karakteriyle alakali. Ve söylendiği gibi Uber'de fiyat sabittir. Sıkıntılı çok müşteri çıkıyor. Bence bu noktada şoför haklı ancak ortada bir darp varsa haklıyken haksız durumuna düşmüş olabilir. Ben inanmıyorum arabadan inerken düşeceğine.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
uberi kötülemek için yapılmış bir pr çalışmasına benziyor

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Videoyu izledim; Kadın psikopat çıktı Rıza Baba gibi bir durum var :) UBER sürücüsü mübarek Hz. Ali gibi sabra sahipmiş. Kadın psikopatın teki belli oluyor yani.
Ortada rakamla alakalı bir sorun olma ihtimali yok, yolu kendin seçiyorsun, şoföre ne yazıyorsa onu veriyorsun zaten. Kadın uygulama hakkında yeterli bilgiye sahip değil galiba.

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Taksicilerin planladığını düşünüyorum nedense.:)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1 dakika 42 saniye dayanabildim. Daha fazla dayanabilen var mı? :acpsnr:

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya kadının psikolojik sorunları var, ya taksici yakını ya da taksicilikten para almış. Üçüde dikkatleri kadının üzerine çekiyor. Adam,araçtaki kamerayı baz aldığından sakin kaldığını düşünüyorum. Yine kamera ses ve görüntü kaydı alacağından dövme girişimine kalkışacağını sanmıyorum ama araçtan inmemde inmem diye tutturmuşsa, çekip dışarı atmış olabilir.O kadarda bırakalım yapsın. Ama yumruk,şamar vs attıysa tabiki cezalandırılmalı.
Bu mevzu uzun süre gider diye düşünüyorum.Bir taraf biz vergimizi ödüyoruz, ucuza kaliteli hizmet sunuyoruz. Trafiğe, petrol tüketimine,çevre kirliliğine karşı insanları bir araya getirip,caziplik sunduğumuz içinde fayda sağlıyoruz diyor. Diğer grupta bizde plakalara olsun diğer vergilere olsun dünyanın parasını veriyoruz,yolcular bizim hakkımızdır diyor.Bir orta yol bulunacaktır elbet ama o zamana kadar arada kalınmamaya dikkat etmek lazım. :)

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
Videoyu izlemeden önce taksi komplosu diye düşünmüştüm. Videoyu izleyince Uber virali olduğuna karar verdim.

Uber şoförlere xanax falan mı veriyor yahu? Nasıl bir sabır bu? Bildiğin peygamber sabrı varmış adamda.