TV dizisi izlemekten manyak oldum

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cümlenin tamamı tv dizisi izlemekten manyak oldum, acil psikolojik desteğe ihtiyacım var şeklinde olacaktı.
Bu yıl zamanımız bol ya oturup hatun ile dizi seyrediyorum. Tabi kumandaya o kumanda ediyor doğal olarak. Sezon açılır açılmaz daha ilk haftada bu dizi yapımcılarımıdır yönetmenlerimidir neyse resmen bizim aklımızla dalga geçiyorlar teşhisi koydum. Şimdi bir dizi var emanet isimli yeni başlamış. Daha ilk bölümde tabancaları patlattılar, adamı uyuşturucu taciri diye jandarma nalladı. Cenaze adanada ,ölen adamda ağaoğlu. Cenazeyi nevşehire götürecekler ne ile götürüyorlar biliyormusunuz. Trenle. Acaba ben farkına varmadan nevşehire trenmi geldi. Hadi var olmayan tren yolu ile cenaze götürüyorsun bir cenaze arabası bulamamışsın o cenaze o tren yolculuğu ile yazın ortasında kokar be. Adamı nallayan jandarma teğmen tayinini ürgüp e istiyor. Ne ala dünya sanki genelkurmay teğmene çalışıyor. nevşehirde ağalık düzeni varmış gibi tahsilli kadını berdel diye bir şeyle kaynına kiteliyorlar. Velahavle...
O hayat benim isminde içinde bir adet şirret ergen bozuntusunu barındıran dizi var. Evlat olsa sevilmez tip zengin bir aileye bu senin öz kızın diye kakalanıyor. Ulan türkiyede bırak bir burjuvazi aileye çocuk kakalamayı iki terekli bir bakkala bile bunu yutturamazsın. Adam yedi ceddinin ispatını ister.
Arka sokaklar bilmem kaç bölümdür oynar. Rıza baba ekibinin bir bölümde yaktığı mermiyi inanın istanbul emniyeti bir senede atmamıştır. Cinayet oluyor rıza baba işbaşında, uyuşturucu oluyor rıza baba işbaşında. Adam polis değil delta force ekibi. Bir bunlara tayin uğramıyor nedense.
Karadayı ailesi maşallah bela paratoneri gibi. Bu paratoner görevini geçen sezonda ali rıza bey yapıyordu bu sezon karadayı ailesi üstlenmiş. Hele bir hakim var kadının sicilinin binde biri adamı meslekten ihraç eder.
Birde cnbs deki dizileri seyrediyorum adam saçma olduğunu bildiğini bile ciddi ciddi izletiyor. Bizde doğru dürüst bir senaryo yok.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
mehmet abi sayende tüm dizilerde kısa bilgi edindim :D
bide akasya durağı vardı. polis önkapıda anons geçiyo akasya durağı arkadan dolanarak odunla adamları etkisiz hale getiriyo :D

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Pazartesi akşamları 21:30'da Animal Planet izleyin.. Rahatlarsınız :).

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
"kiraz mevsimi"ne hiç değinmemişsiniz... çok gücendim : )))

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
Adam polis değil delta force ekibi:D

Bu durumun panzehiri national geographic kanalları olabilir 3 5 akşam izletmeyi başara bilirseniz başka bir şey yapmanıza gerek kalmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mehmet dostum,
çok uzun zamandır dizi seyretmiyorum ama 1970 'lerde yaşamımıza giren siyah beyaz tv oldu,ilk zamanları hatırlıyorum,
zengin ve yoksul var idi,uzay yolu ne izlerdik,nefesler tutulur idi,kaçak vardı,kolombo vardı,klasiklerin dizileri olur idi ,sefiller mesela,victor hugodan ve tolystoydan ,valla nitelik var idi,bizim komedileri kaçırmazdım olacak o kadar gibi,valla 2000' lerin başından itibaren ben dizileri bıraktım,birde yok kablo tv felan bunlara sıcak bakmadım,elimde kala kala 37 ekran 20 yıllık tirinitron kaldı eski tv 'leride sattım ,kafam dingin,bu 37 ekranda ps2 oyunları oynuyorum konami pes 13 futbolda futbol:)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CandanC

izlemez olurmuyum izledim tabi tam evlere şenlik birdizi. Asimetrik at suratlı esas oğlan dizi tarihimize şimdiden yeni bir boyut kazandırdı. Yaz dizisi olarak kalsada beyin humması olmaktan kurtulsak.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
evlere şenlik halini severek izliyorum ben şahsen : )))

çok saçma, ve bu saçmalığı çok eğlenceli... : )) -- valla :)))

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Tv İzlemem Haber Dışında ki Haberler bile gerçeği yansıtmıyor her kanal ayrı bir gurubu temsil ediyor..Daha Önceden Dıgıturkte History Channel,Natıonal Geographıc vs.. kanallar izlerdim Yayınlar 2-3 günlüğüne gidince Pederde iptal ettirdi Dıgıturk'e İnat..Sonra Türk Kanallarına ara ara baktım ve Sonunda Dedim ki Batılı Herifler Hem Yaşamayı Hem de Tv Programı Yapmayı Biliyor...Adamlar öyle bir program sunuyor ki Sanırsın Profesörler ders anlatıyor...Öteki kanalı açıyorum adamlar espiride olayı bitirmiş bizim memlekette mantıklı bir espiri yapsan adamlar olayı 5 10 dakika sonra kavrayıp gülüyor...Bizim Memlekette ne haber izliyor millet ne gazete okuyor...Şimdi çıkıp biri anket yapsa sokakta Başbakan kim bilemezler...

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
mehmet bey değişik bir psikolojiniz var. geçenlerdede bisiklet gereksiz, masraf kapısı vb konu açmıştınız. benim anladığım aileyle tatlı bir fikir uyumsuzluğu var sanki. yaşadığınız yerinde etkisi olabilir belki. kayseri nasıldır, kayserili nasıl düşünür bilmiyorum ama heryerde olduğu gibi mahalle baskısı illa ki vardır.

2 yıllık evliyim. 1,5 yıldan beri televizyon yayınım yok. 82 ekran tvyi bağladım pc kasasına oldu sana dev monitör. film belgesel müzik canımız ne isterse onu açıyoruz izliyoruz istediğimiz an.

eşim birtek yabancı dizileri takip ediyor, okadar.

işin enteresan tarafı hal böyle olunca ister istemez sohbet ediyoruz ve yaşam alanı olarak aynı yerde bulunuyoruz. tv yayını ayrı internet ayrı olsa farklı odalarda vakit geçirilecek.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
(link)

abi panzehir niyetine izle, trt okul kanalında

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Benim favorim kaçak geçen sezon özel komandolarla dolu bir apartmana 3 kişi girip herkesi halledip çıktılar :D bizim milleti aptal yerine koyup para kazanıyorlar yemin ederim...

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
hiç bir diziyi izleyemiyorum reklamı gördüğüm anda kapatıyorum tv yi youtubeden falan da reklamsız falan da olsa izlemeye üşenirim 10 seneye yakındır sinemaya gitmedim duramıyorum öyle hareketsiz saatlerce ekrana bakarak... fizik hocamızın sözü aklıma gelir hep en sevmediğim buluş tvdir aptal kutusudur derdi sürekli... 1998 li yıllarda o zamanlar tv dizileri bu kadar fazla değilken...

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Yeni uyanmışım foruma girdim ne var ne yok diye... bu yorumlar sayesinde gülmekten uykum açıldı :D
Ama espiri bir yana, kesinlikle katiliyorum. Milletimiz gercek olmayan dizilere fazla önem veriyor. İş yerindeki konuşmalari aksamki dizi oluyor. Üzülesi bir hal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
7-8 senedir televizyon izlemiyorum. Kendimi bildim bileli izlediğim kanal eurosport discovery. Bana diziler yarışma programları yapmacık ve boş bilgiyle dolu geliyor. İnsanları ayrıştırıyorlar dizilerle, çocuklarımızın beynini kemiriyorlar gençlerin kavgaları ve okul hayatlarını başka göstererek. Yetişkinleri yaptıkları diziler hakkında konuşmaya zorluyorlar. Bana göre değil ve hiç bir zaman olmayacak. Ve sizi bu efsane filmin küçük bir sahnesiyle baş başa bırakıyorum...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
valla elinize sağlık, mizah yazısı olmuş. yüreğinize sağlık, zekanıza sağlık. evet 80 milyon adamı aptal yerine koymak o dizilerin asıl görevi.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Deniz ÇINAR

Merhaba. Ben de
Discovery Channel
National Geographic Channel
Eurosport
History Channel

Kanallarını izlerdim. Son 5-6 yıldır neredeyse yılda bir iki saat kadar toplamda izlerdim. Artık televizyonumuz yok evde. Geçen haftalarda attım.. :)

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Hiç televizyon izlemem izlemeyi de sevmem :D İzlediğim dizi var tabi ki , South Park The Walking dead , Leyla ile Mecnun( bitti ama baştan izliyorum ) Yani bizimkiler artık dizi yapamıyor :)