Turlarda Fazla Eşyaları Eve Göndermek

Konu, Bisiklet Püfleri kategorisinde Baki Berk Kayalar tarafından 24 Ağustos 2009 tarihinde paylaşıldı.

 1. Baki Berk Kayalar Bisikletkolik

  Kayıt:
  7 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.590
  Beğeniler:
  1.252
  Şehir:
  TCDD 1. Bölge - İzmit
  Arkadaşlar özellikle uzun soluklu turlara çıkan arkadaşlarımız yanlarında bazı eşyaların fazla geldiğini fark edebilirler. Yada ağırlık olacağı için büyük hediyelik eşyalar almak istemeyebilirler.

  Bu sorunun bir çözümü var: Ben Bisikletle Dört Deniz turumda kargo şirketlerini kullandım. Aileme Akçay, Kuşadası, Kumluca, Afyonkarahisar ve Eskişehir' den fazlalık eşyalarımı ve yolda edindiğim çeşitli hediyelikleri, topladığım taşları, yiyemediğim kirazları ve deniz kabuklarını v.s. leri yolladım. Taşıdığım ağırlık artsa bile bir anda bir kaç kilo hafiflemiş olmanın tadını aldım. Babamın bir kargo şirketiyle anlaşması olduğundan aileme de fazla kargo faturası ödetmedim. Bir kaç günde bir kargo yollayınca kargocu, babama her ziyaret edişinde "oğlunuzdan bugün size kargo yok" diyormuş. Kocaeli' den Kocaeli' ye Türkiye' nin öbür ucu üzerinden kargo yollamak değişik oluyor :D Kargo gönderdiğim bazı şubelerde "sizin burada sabit bir adresiniz yok galiba" diyorlarmış.

  Mutlaka günümüz imkanlarını kullanın. Yanınızda fazlalık olduğunu düşündüğünüz eşyalar için endişelenmeyin. Verin kargoya gitsin.

  Herkese mutlu seyirler.
   
 2. nükleer kedi Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  718
  Beğeniler:
  470
  Şehir:
  Sincan
  Ben de çıktığım uzun yollarda bu tekniği kullanıyorum. Gitmeden iki gün önce eşyalarımı ptt'ye veriyorum. Gideceğim yerde alıyorum. Böylece yanımda çanta amanta taşımamış oluyorum;)
   
  GiciK eRay ADALI ve Berkan Çifçi bunu beğendi.
 3. ali karagönlü Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.065
  Beğeniler:
  652
  Şehir:
  !Denizli-Horozkent!
  İlginç paylaşım için sağolun...
   
 4. orhantozun Yeni Üye

  Kayıt:
  31 Mart 2008
  Mesajlar:
  47
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  Denizli-Nazilli
  Bu fikir paylaşımı için teşekkürler zira çok işime yarayacak:)
   

Sponsorlu

20150722_101722.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
Ekran Görüntüsü (7).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...