Turlarda Fazla Eşyaları Eve Göndermek

Konu, Bisiklet Püfleri kategorisinde Baki Berk Kayalar tarafından 24 Ağustos 2009 tarihinde paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar Forum Bağımlısı

Sponsorlu Arkadaşlar özellikle uzun soluklu turlara çıkan arkadaşlarımız yanlarında bazı eşyaların fazla geldiğini fark edebilirler. Yada ağırlık olacağı için büyük hediyelik eşyalar almak istemeyebilirler.

Bu sorunun bir çözümü var: Ben Bisikletle Dört Deniz turumda kargo şirketlerini kullandım. Aileme Akçay, Kuşadası, Kumluca, Afyonkarahisar ve Eskişehir' den fazlalık eşyalarımı ve yolda edindiğim çeşitli hediyelikleri, topladığım taşları, yiyemediğim kirazları ve deniz kabuklarını v.s. leri yolladım. Taşıdığım ağırlık artsa bile bir anda bir kaç kilo hafiflemiş olmanın tadını aldım. Babamın bir kargo şirketiyle anlaşması olduğundan aileme de fazla kargo faturası ödetmedim. Bir kaç günde bir kargo yollayınca kargocu, babama her ziyaret edişinde "oğlunuzdan bugün size kargo yok" diyormuş. Kocaeli' den Kocaeli' ye Türkiye' nin öbür ucu üzerinden kargo yollamak değişik oluyor :D Kargo gönderdiğim bazı şubelerde "sizin burada sabit bir adresiniz yok galiba" diyorlarmış.

Mutlaka günümüz imkanlarını kullanın. Yanınızda fazlalık olduğunu düşündüğünüz eşyalar için endişelenmeyin. Verin kargoya gitsin.

Herkese mutlu seyirler.

2. nükleer kedi Forum Bağımlısı

Ben de çıktığım uzun yollarda bu tekniği kullanıyorum. Gitmeden iki gün önce eşyalarımı ptt'ye veriyorum. Gideceğim yerde alıyorum. Böylece yanımda çanta amanta taşımamış oluyorum;)

Eray ADALI ve Berkan Çifçi bunu beğendi.
  3. ali karagönlü Forum Bağımlısı

İlginç paylaşım için sağolun...

4. orhantozun Üye

Bu fikir paylaşımı için teşekkürler zira çok işime yarayacak:)

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat