Turlarda başınıza gelen ilginç olaylar

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Sabah işyerimde arkadaşlarla sohbet ederken laf lafı açtı.Her gün işe bisikletle işe gidip gelmem ile ilgili "bu havada zor olmuyormu" gibisine sorular sorulurken arkadaşın biri bisikletle köpek saldırması ile bir anısını anlattı.Bende turlarda başıma gelen ilginç ve bir o kadarda tehlikeli olaylardan bir kaçını anlattım ve baya şaşırdılar doğal olarak.
Köy yolunda giderken ağaçtan bisikletin önüne yılan düşmesi,köpek saldırısından dolayı ağaçta bir saate yakın mahsur kalmamı,traktör sıkıştırması nedeniyle yol kenarındaki çürük kabakların içine balıklama dalmam gibi:) bir kaç örnek verdim.Siz arkadaşlarında eminimki turlarda unutamadığı ilginç anıları olmuştur.Buyrun burada paylaşalım.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Turla alakalı değil ama benim bacanağım uludağın köylerinden birinden kendisi. Otellere malzeme temini gibi işlerle uğraşıyor. Yazın kamyonetle daga giderken bi ağacın altından geçerken camı açıkmış şakkadanak kucağına kocaman bi yılan düşmüş camdan içeri yapraklardan dalmış hahahah :D

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@mariokaldato :):)Allah'tan zararlı değilmiş.Muhtemelen bir saldırı değilde korkudan kendini yere bırakma olarak düşünüyorum.Ha birde karga saldırısına uğradım:) Yuva koruma konusunda çok cesur hayvanlar.Pskopata bağlıyorlar hemen:)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Allah korusun topraam benim başıma gelse aklımı yitirirdim herhalde :D

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
ben geçen yaz fena korkmuştum. adrasana giderken ormanlığın içinden sesler geliyordu. Hava zifiri karanlık. bisikletin aydınlatmalarıyla yolu anca görebilirken yanımdan bişey geçti. Korkudan arkama bakamıyorum :D zaten rampadayım. Aha yolun sonu dedim. Aklıma neler neler gelmedi ki. kurt sürüsü, ayı, 45 metre pitonlar falan :D neyseki atlattım.

Tepki
44
Bisiklet
Kron
Boğulan bir kadını kurtardım. Daha ilk şehirlerarası turumun ikinci günündeydim. Mola vermiş sahilde müzik dinleyip yürüyordum. 4-5 metre ileride kumsalda oturan bir teyzenin eliyle bana işaret yaptığını farkettim. Kulaklığımı çıkardım ve kadın bana ileride birinin boğuluyor koş yardım et yavrum biz yaşlıyız falan dedi. Bir anda ne yapacağımı şaşırdım. Telefonla beraber kulaklığımı kumlara fırlatıp denize atladım (atma ziyaaa!!!). Gerçekten böyle oldu en ufak bir abartmam yok. Kadının yanına kadar yüzdüm ve kolumun tekini uzattım. ''Panik yapma sadece koluma tutun'' dedim. Ve şanslıydım ki kadın fazla panik yapmadan sadece koluma tutundu. O anın heyecanıyla ''Bilincin yerinde mi?'' diye saçma bir soru sordum. Kadını yüzerek karaya kadar götürdüm. Sudan çıkarken kendimi halkı kurtaran süper kahraman gibi hissettim. Kadının nefes aldığını ve bir problem olmadığından emin oldum. Sonrasında ailesine teslim edip yanından ayrıldım. Hayatımın en unutulmaz anısıydı.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Furkan Ertürk Müthiş bir olay yaşamışsınız sizi oraya Allah göndermiş.Bir can kurtarmışsınız ömür boyu o insanlar tarafından hatırlanacak ve dua alacaksınız.
@Dubidakka Geçmiş olsun İnşaAllah ne sizde nede tilkide bir hasar olmuştur.Çok kez tilki denk geldi banada en irisi Karacabey Ayazma'daydı abartısız köpek büyüklündeydi.Ürkek bir hayvan olduğundan çalıların arasından kaçıp gitti.
@uguryilmaz144 Yardımsever Türk erkeği işte:)Hayatın genel durumu böyle.Yaya geçidinde bile sapız diye yol verilmiyor:)Ama bir bayan söz konusu ise centimen Türk erkeği trafiği durdurur vesselam:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Türkiye'nin en uzun karayolu tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli'nden geçerken tırların, kamyonların o bitmeyen uğultusu, arkanızdan yaklaşan gümbürtülerin ne olduğunu bilememenin yarattığı stres. Dibinizden hızla geçen tırların rüzgarının dengenizi bozması.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
Biz bisikletcileri sanki gps sanmaları:):) türkiyede'de yurtdışında'da hep sokak ve adres tarifleri soranlar yahu her yeri bende bilmiyorum bazen etrafa bakma şansım bile olmuyor trafikde sokakları ve caddeleri nerden bileyim ama gene soran sorana:):)genede bildiğim yerleri anlatıyor nasıl gidilecek söylüyorum.

Tepki
176
Bisiklet
Mosso
Nişanlım ile beraber Manisa-Spil dağına tırmanıyoruz.Zirveye vardık bulutların üstündeyiz.Lastiğim patladı.Hemen yedek lastik ile değiştirdim.Fakat bir sorun vardı.

POMPAYI UNUTMUŞUM !!!

Herşeyi akşamdan kontrol etmeme rağmen pompayı unutmuşum.Neyse ki yardımsever bir abimiz bizi ilk medeniyete kadar götürdü hallettik. Bu arada abinin ismi Bedrettin idi hiç unutmuyorum. :D:D

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@CyCLOPATH Evet tünel geçişlerinde insan kamyon ve tırların yaptığı basınçtan sersemliyor adeta.Birde savrulma tehlikesi çok fazla

@Bisikletci61 İlginçtir bana adrrs soral olmadı hiç.

@1dost Döndüğüne eminmisin?Pislet gözlüğü bende bazen halisülasyon yapabiliyor.Dandik olduğundan olsa gerek:)

@Bahadır EKİCİ Benimde pompayı almayı unuttuğum oldu çok defa.Bir kez lastik sapa bir yerde patlamıştı ve benzinliğe bisikletle 40 dk yürümüştüm:)