Türkiye'yi gezen en genç bisikletli

Ömer Murat

Moderatör
Moderatör
Başlık
23
Tepki
33.001
Tekirdağ'da yaşayan 19 yaşındaki Recep Tiftik, Türkiye'nin en genç bisiklet gezgini olmak için yola çıktı. 6 bin kilometre yol kat ederek Erzincan'a ulaşan genç, amacının bisikletiyle Türkiye'nin 81 ilini gezmek olduğunu belirterek "Bisikletin ulaşım aracı olduğunu her kesime anlatacağım" dedi.

Tekirdağ’da ikamet eden 19 yaşındaki Recep Tiftik bisikletle çıktığı Türkiye turunda Erzincan'a geldi. Erzincan'da Bisikletliler Derneği İl Temsilcisi Hakan Sarı tarafından karşılanan ve misafir edilen Recep Tiftik Erzincan'da şehir turu yaparak kendisini ilgiyle karşılayan bisikletseverlerle sohbet etti. Bisiklete olan sevgisinin Türkiye'yi gezmesine sebep olduğunu söyleyen Recep Tiftik "Bisikletle 81 İle" sloganıyla Türkiye'nin 81 ilini gezen en genç bisiklet gezgini olmak isteğini ifade etti.

Tiftik "25 Temmuz 2018 yılında Tekirdağ'dan bisikletim ile yola çıktım. Amacım Türkiye'nin 81 ilini bisikletimle gezmek. Ayrıca bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu halkıma kanıtlamak ve seyahat etme kültürünü yurdum insanına aşılamak istiyorum. Gençlerin ve çocukların hayal dünyalarını büyütebilmek için yoldayım. Bu yolculuğumda toplamda 6 bin kilometre yol gittim. 7 aydır yollardayım. 36 il gezdim ve Erzincan'a geldim. Bisikletliler Derneği İl Temsilcisi Hakan Sarı ağabey beni karşıladı ve bana çok yardımcı oldu. Kendisi de bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu göstermek adına projeme hayallerime ve yolculuğuma destek verdi.

Yolculuğum süresince kötü tecrübelerle karşılaşmadım. Yol boyunca karşılaştığım insanlar bana ve hayallerime destek oldular. Kimi bana para verip harçlık yapmamı isterken kimi ise çorbasını benimle paylaştı. Bana evlerini açanlar oldu. Yolculuk boyunca unutamadığım güzel anılarım oldu" şeklinde konuştu. Tiftik, şehir merkezinde tur atıp meraklı vatandaşların sorularını yanıtlayarak Erzincan'dan ayrıldı."

190237

190238

190239

190240

190241

190242

Kaynak:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Genç arkadaşımız bir zamanlar foruma da üyeymiş ama pek uğramaz olmuş artık. Habere konu olan yaş mevzusu bizi pek bağlamasa da çıktığı yola, yolda olmasına, amacına saygı duyuyor, kazasız belasız bitirmesini temenni ediyoruz. Lakin yollarda olan ve bu yolculuğu sessiz sedasız yapan o kadar çok seyyah var ki bu tür başlıkları hep itici bulmuşumdur.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
826
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
pedalla be koçum kim tutar seni diyerek yolunun açık olmasını temenni ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Ömer Murat

salih67

Daimi Üye
Başlık
9
Tepki
507
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
Genç arkadaşımız birçoğumuzun yapmaya cesaret edemeyeceği bir işe koyulmuş.
Kendisine başarılar dilerim.
Ülkemizin doğu bölgesini kışın değilde yazın turlasaydı daha iyi olurdu.

Konuyla bir ilgisi yok ama yazmadan duramadım.
Recep kardeşimden 2-3 yaş büyük oğlum var ve İstanbul'da Üniversite oluyor.
Annesi hemen hemen her gün telefondan arıyor. Bir gün ulaşamazsa ortalığın altını üstüne getirip, yurt yetkililerine varıncaya kadar arıyor.
Recep 19 yaşında ve evinden 7 aydır ayrı, ailesi iyi izin vermiş doğrusu...

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
4.459
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
ne kadar güzel bir iş çıkarmış bu genç kardeşimiz yolu açık olsun. ailesi standart aile yapısından farklı bir yapıda sanırım . ailesini de ayrıca tebrik etmek lazım çocuklarını destekledikleri için. bisiklet ve ekipmanlara bakılacak olursa 19 yaşındaki bir gencin ekonomik durumunu aşar gibi gözüküyor belki de kendi birikimidir kim bilir. sonuçta güzel bir hayalin peşinden gitmiş genç kardeşimiz . içsel yolculuğunda aradığını bulması umuduyla, tekerine taş değmesin.

hidromek

Forum Bağımlısı
Başlık
6
Tepki
1.097
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Genç arkadaşımızı tebrik ediyorum benim bir türlü almaya cesaret edemeyeceğim kararı alıp uygulamış yolu açık olsun.

Ömer Murat

Moderatör
Moderatör
Başlık
23
Tepki
33.001
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
@mariokaldato
Aslında herkese bir kere daha düşünmesi için bir fırsat olabilir bu genç arkadaşımızın yolculuğu, neresinden baktığına bağlı! 19 veya 49 ne farkeder?

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
4.459
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
49 olunca iş, güç , çoluk çocuk ,Morgage oluyor , olmuyor işte😂emeklilikte desek kuş kadar maaş zaten çocuklar üniversiteli olurlar bir de babaları gibi uzattıkça uzatırlarsa hayyalesselah .

• Beğen
Tepkiler: elric1982
Yukarı Alt