Türkiye'nin ilk dağ bisikleti projesi ercuride

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Muhammet Ali Bulut tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammet Ali Bulut

  Muhammet Ali Bulut Sancak Bisiklet KULÜBÜ

  Kayıt:
  30 Eylül 2014
  Mesajlar:
  209
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  MUHAMMET ALİ BULUT
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Who we are? / Biz Kimiz?

  EN-1: Hello, I am Emrah Ozbay, founder and chairman of ZeroGravityCrew. We are the first and only extreme bike organisation in Turkey. I have started this journey in 2012 with the goal of introducing a few exceptional downhill, freeride and dirtjump riders to the rest of the country. For the last few months, we were able to get the attention of crowds with activities like Downmall. We shot the first mountain biking Tv Show in Turkey called “Pedalla” and it’s really important for us to move on to our journey with top speed.

  TR-1: Selam, ben ZeroGravityCrew’in kurucusu ve yöneticisi Emrah ÖZBAY. Türkiye’nin ilk ve tek ekstreme bisiklet organizasyonuyuz. Türkiye’de bulunan bir avuç downhill, freeride ve dirtjump meraklısı insanı ülkenin kalan kısmına tanıtmayı amaçlayarak 2012 yılında bu yola çıktım. Şu ana kadar Downmall gibi etkinlikler ile kalabalığı etrafımıza toplamayı başardık. Türkiye’de dağ bisikletini anlatan ilk Tv serisi “Pedalla”yı çektik ve yolumuza son hız devam etmek bizim için çok önemli.  EN-2: These are all just small steps for our organisation to bring mountain biking in Turkey to an international level. Now, ZeroGravityCrew’s main goal is to build the first Gravity Park in Turkey.

  Our country is adapting to cycling culture. With this park project, we would like to give chance to experience this thrilling sport to everyone. You can be a part of this park as well.

  TR-2: Türkiye’de dağ bisikletinin uluslararası sınıflara getirmeyi amaçlayan organizasyonumuz için bu etkinlikler ve oluşumların hepsi birer basamak. ZeroGravityCrew’in şimdiki hedefi ise Türkiye’nin ilk gravity parkını inşaa etmek.

  Ülkemiz bisiklet kültürüne daha yeni uyum sağlıyor. Bu heyecanlı sporu deneyimleyebilmesi için bu park girişimi ile herkese şans vermek istiyoruz. Sen de bu parkın bir parçası olabilirsin.

  What will we do together? / Birlikte neler yapacağız?
  EN-3: Mount Erciyes, located in the middle of Turkey, which is 3916m (12847 feet) high, is the right place for this project. We wanted to name the park something catchy and named this project ERCURIDE to honor the mountain’s name as well.

  TR-3: Türkiye’nin orta bölgesinde bulunan 3916m yükseklikteli Erciyes Dağı, senin de payın olan bu proje için en uygun alan. Buraya gelip bisiklet süreceğini düşünerek ve dağımızın ismini de kullanarak bir isim bulmak istedik. Bunun heryerde kalıtsal olması ve hafızalara kazınmasını istediğimiz için bu projeye ERCURIDE ismini verdik.  EN-4: The park is just 90kms away from Cappadocia, a place known as “Mountain Biking Heaven”. As ZeroGravityCrew ,we will start a 6-8 months period of construction with your support. Expenses like accomodation and catering have already been arranged with the support of the local establishments. Our personal expenses are not the only topic in here, we will be really grateful with all the donations coming from you.

  * Transportation, vehicle rentals and etc.

  * Construction vehicles and machines rentals

  * Purchasing the basic nature goods, earth, water, trees etc.

  We are thanking you in advance for helping with expenses of those rentals for 6-8 months period and all other purchases. After this construction period, we will be celebrating the opening of the park with an organisation, to which everyone from all around the world and Turkey will be invited.

  TR-4: Park “Dağ Bisikletinin Cenneti” olarak bilinen Kapadokya’ya sadece 90km uzaklıkta. ZeroGravity olarak senin desteklerinle 6-8 ay sürecek bir inşaat sürecine başlayacağız. Konaklama ve yeme içme gibi masraflarımız yerel işletmelerin desteği ile şimdiden çözülmüş durumda. Tabi tek konu bizim kendi kişisel masraflarımız değil, senin bize yaptığın bağışlar ile çok fazla yol alacağız;

  *Araç kiraları,

  *İş makineleri kiralamaları, kazı makineleri ve kamyon vb

  *İş aletleri alımı,Temel doğal malzemelerin transferleri ve satın alımları, toprak – ağaç vb

  Bu ürünlerin hepsi için 6-8 aylık bir süreçlik kiralama ve malzeme desteğin için şimdiden sana teşekkür ediyoruz. Bütün bu sürecin bitiminde Türkiye'ye ve tüm dünyaya açık bir organizasyon ile parkın açılışını kutlayacağız.
  EN-5: We would like to show you our appreciation for your support on our journey. We have a saying in our country; “All single drops make a lake” and we want you to be one of those single drops.

  As for your donations;

  (0-15$) We will engrave your name on our Specialist board

  (20$) 1 day pass, We will engrave your name on our Specialist board

  (50$) 3 day pass, We will engrave your name on the Sergant Section on our board

  (80$) 5 day pass with your friend, park t-shirt and we will engrave your name on the Major section of our board.


  (120$) 1 week pass with your friend, park t-shirt and we will engrave your name on the Major section of our board.


  (250$) 1 month pass, park t-shirt and we will engrave your name on the Colonel section of our board.


  (1000$) 2 season pass, park t-shirt custom printed for you, we will engrave your name on the General section of our board and you will receive your plaque, and also you will have the chance of staying in one of the local establishments for 3 days.


  (5000$) Lifetime pass, park t-shirt, cap and coat custom printed for you, you will receive your plaque at the opening and we will engrave your name on the Creator of Park section of our board. You will be getting a All-inclusive 5 days holiday when you come for the opening with your friend. And don’t forget to tell your friend that you will be getting a balloon tour at Cappadocia.

  TR-5: Çıktığımız bu yolda, ülkemdeki yeni yeteneklere yaptığın destekler için biz de elimizdeki olanakları kullanarak sana bir hediye vermek istiyoruz. Ülkemde bir deyim vardır, damlaya damlaya göl olur. Senin de bu damlalardan birisi olmanı isteriz.
  Yapacağın destekler doğrultusunda;
  (0-15$) Specialist panosunda ismini kazıyacağız
  (20$) 1 day pass, Specialist panosunda ismini kazıyacağız
  (50$) 3 day pass, Sergent kısmına ismini kazıyacağız
  (80$) 1 arkadaşınla beraber 5 day pass, Sergent kısmına ismini kazıyacağız
  (120$) 1 arkadaşınla beraber 1 week pass, Park Tshirt, Major kısmına ismini kazıyacağız
  (250$) 1 month pass, Park Tshirt, Colonel kısmında ismini kazıyacağız ve sana özel kartık olacak.
  (1000$) 2 Season pass, sana özel Park Tshirt, General kısmında ismini kazıyacağız ve özel plaketini alacaksın. Açılışta geldiğinde yerel işletmelerden birisinde 3 gün bedava konaklama hakkın olacak.
  (5000$) Lifetime pass, sana özel Park tshirt, Şapka, Mont, Creator of Park kısmında isimini kazıyacağız ve sana özel kartını, plaketini açılışta sana hediye edeceğiz. Açılışta geldiğinde herşey dahil 5 günlük bir tatil bir arkadaşınla beraber seni bekliyor olacak. Ayrıca, Kapadokya'da balon turunada gideceğinizi arkadaşına söylemeyi de unutma sakın.  Why are we doing this? / Peki bunu neden yapıyoruz?
  EN-6: With your support and help building this park, we will be increasing the number of the qualified mountain bike riders in our country and you will be giving us a chance in the international arena.

  Public’s point of view in mountain biking will have huge impact with this project and we will be supported by our own people in our country. In 2016 we will be taking the first steps on creating a whole new generation who are into biking with the help of people like yourself.

  TR-6: Değer verip buraya kadar okuduğun bu proje sayesinde bir kaç sene içerisinde ülkemizdeki nitelikli dağ bisikleti sporcularının sayısı artacak ve uluslararası arenada bize de bir şans vermiş olacaksın.

  Ülkemde bisiklete olan bakışaçısı bu proje ve etkinlikler sayesinde 180 derece değişecek. Dağ bisikletine olan genel bakış açısı değişecek ve kendi ülkemizdeki insanlar tarafından da destekleneceğiz. Sen ve senin gibi bağışçılar sayesinde 2016 yılında yeni bir nesilin yetişmesinin ilk adımını atacağız.

  We are ready for everything / Herşeye hazırız
  EN-7: This project is really important for us. The tough weather conditions and geographical challenges of Erciyes could slow our process but we already have made our plans with the local establisments. They all will be helping us in the event of delays due to those tough conditions. Since this type of projects are really new in Turkey, we are also prepared for all the legal issues as well. With your support, our trust in ourselves and motivation will hit the top. The project might be a bit late but will come to an end bearing such lovely gifts.

  TR-7: Bu çalışma bizim için çok önemli. Mükemmel bir doğası olan Erciyes'in bazı coğrafi zorlukları sürecimizi uzatabilir, ama bu duruma karşı şimdiden yerel işletmeler ile ön çalışmalarımızı yaptık ve projenin doğal olaylar sebebi ile uzaması durumunda bizden desteklerini esirgemeyecekler. Türkiye bu konuya çok yabancı olduğu için karşılaşabileceğimiz hukuki problemler için hazırlıklara da başlamış durumundayız. Senin desteğin ile kendimize olan güvenimiz çok daha artacak. Bahsettiğim bu zorluklar için şimdiden organizasyonumuz gerekli adımları attı, yerel ve global teminatlarımız hazırlanma aşamasında. Bu sebeple geç olsa da güç olmayacak.
  I want you to know that you can support us in anyway! / Bize her şekilde destek olabileceğini bilmeni istiyorum!
  EN-8: You can help us in many ways, not only by financial support. You’d be doing us a huge favor by mentioning this project to your friends and sharing it on social media. We would like it very much that our goal should become your goal as well.

  TR-8: Sadece maddi destek olabileceğini sakın düşünme. Sosyal medyada bu projeyi paylaşabilir, çevrene bizden bahsedebilirsin. Projemizi daha fazla insana duyurmamıza sen de sesini ekleyerek katkıda bulunabilirsin. Bizim hedefimizin senin de hedefin olmasını isteriz.
  Join us in ERCURIDE.
  ERCURIDE'da sen de bize katıl.
   
 2. Erkin Kalender

  Erkin Kalender S-WORKS VENGE 2014 -- SPECIALIZED TARMAC SL4

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  7 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  823
  Beğeniler:
  1.331
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Erkin
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Adam size 250$ verecek ama 2 ay kullandirtacaksiniz yok ya,sacma proje.Orayi zaten o adamlar sayesinde yapacaksiniz herkese sinirsiz hak verilmelidir.bide 15 milyar verip 1 milyarlik tatille odullendirilmekte iyi kafaymis :)

  Ha birde yaziya ingilizce baslayan adama ve dolar isteyen adama 1 cent bile yollamam.
   
  KBmotors bunu beğendi.
 3. Çağlar Çağlayan

  Çağlar Çağlayan Cascade

  Kayıt:
  4 Eylül 2009
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  804
  Şehir:
  İzmir - Denizli
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Güzel haber, ama inşaata kış şartlarında başlarlarsa o rakımda iş yapmak zor ve dondurucu olur. Umarım söyledikleri gibi her şey yolunda gider de bi nebze de olsa bir parkura kavuşmuş oluruz :)
   
 4. ÖzDi

  ÖzDi Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2015
  Mesajlar:
  103
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  tunceli
  Adı:
  Özgür
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Projeyi oldukça beğendim elimden geldiği kadar da tanıtımını yapacağım.Bu gibi projelerde tanıtım gerçekten önemli.Bu bağlamda bi kaç sorum olacak izninizle.
  1.Projeyi,Gençlik ve Spor Bakanlığına sundunuz mu?
  2.Projeyi Kayseri milletvekilleriyle ve büyükşehir belediye başkanıyla paylaştınız mı?
  3.Öncelikle yerel medya,devamında da ulusal medya ile projenin haberleştirilmesi konusunda bir çalışmanız oldu mu ?

  Soruları sormakta ki amacım eğer bakanlık,milletvekili,belediye başkanı,medya nezdinde gerekli çalışmalar yapıldıysa hem projeyi daha rahat tanıtır hem de kaynak sağlamış olursunuz.

  Şimdiden başarılar diliyorum,yolunuz açık olsun..
   
  Hayrettin bunu beğendi.
 5. ÖzDi

  ÖzDi Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2015
  Mesajlar:
  103
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  tunceli
  Adı:
  Özgür
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Arkadaşımızın dikkatinden kaçmıştır bilerek yapılmış bişey olduğunu düşünmüyorum kaldı ki öyle bile olsa bu konuları abartmaktan ne zaman vazgeçecek toplumumuz merak ediyorum doğrusu..
   
 6. minimalist

  minimalist Heyecanlı Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  169
  Beğeniler:
  98
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Fırat AKYOL
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Dear Emrah Ozbay,
  We send our greetings to you.
  We wish you success in your works.
  Best Regards.

  Hiçbir zaman vazgeçmememiz gerekiyor :)
  Vazgeçtiğimiz anda zaten sömürgeleşiriz.
   
  alwaysace bunu beğendi.
 7. ÖzDi

  ÖzDi Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2015
  Mesajlar:
  103
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  tunceli
  Adı:
  Özgür
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Sevgili arkadaşım konuyu dağıtmak istemiyorum arkadaşımıza saygısızlık olmaması adına,ama zaten sömürgeyiz bunun farkında olmak için de öyle aman aman bilgi sahibi olmaya gerek yok.
  bu eleştiride katıldığım bir nokta var ki dolar yerine Türk Lirası istenseydi daha doğru olurdu.ama yazıya ingilizce başlamışsın diye bağış yapmam demek ucuz milliyetçilik yapmaktan başka bişey değildir.saygılarımla..
   
  Hayrettin bunu beğendi.
 8. ratm

  ratm Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  778
  Beğeniler:
  1.425
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Hakan Engin
  Seviye:
  Kickstarter projesi olmuş :) Çok kişinin beklediği güzel bir proje, fiyatlar tabii yüksek şimdilik, bunu bir şekilde genele yaymak ve daha fazla kişiyi çekmek için bazı şeyler düşünmek lazım. Tabii sandalyede oturup çay içerken bunu yazmak çok kolay, bu projeye kafasını koymuş arkadaşlara kolaylıklar ve başarılar diliyorum.
   
  suat akman, Muhammet Ali Bulut ve ÖzDi bunu beğendi.
 9. ÖzDi

  ÖzDi Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2015
  Mesajlar:
  103
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  tunceli
  Adı:
  Özgür
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Projeyi okurken aynı şeyi düşünmüştüm:)
   
 10. minimalist

  minimalist Heyecanlı Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  169
  Beğeniler:
  98
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Fırat AKYOL
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ekonomik sömürgelik konusunda haklı olabilirsiniz.
  Onu geri kazanmak için daha çok çalışmamız gerekiyor.
  Fakat kültürel sömürgelik en tehlikeli sömürgeliktir ve geri dönüşü yoktur.
  Şu anda o savaşı kaybetmiş sayılmayız.
  Ekonomik sömürgelikten kurtulmak o kadar da zor değil.
  Çalışınca gerisi gelir. Yeter ki kimliğimi kaybetmeyelim.
   
  suat akman bunu beğendi.
 11. suat akman

  suat akman Onursal Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  30 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  1.938
  Beğeniler:
  3.075
  Şehir:
  Muğla - Bodrum
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  @Muhammet Ali Bulut
  Guzel paylasim. Ancak elestirileri almakta dogal bir durum. Biraz tıklayinca projenin baslamasina 3 gun oldugu gibi bir bilgiye ulastim.
  Zaten paylasim icerisinde nereye bagis yapilacagi, ne sekilde yapilacagi belirtilmemis.
  Ayrıca yasal izinler, arazinin kiralama-sahiplenme ve kullanım omru, proje asamalari ve tahmini iş planlamasi gibi olmasi gereken pek cok guven verici oge eksik...

  Ingilizce - Turkce olmasi beni rahatsiz etmiyor. Neden? Bu projeye yapılacak yardımlarin yurtici ve yurtdisina yayilmasi amaclandigi asikar! Sonucta hem turistik bir destinasyon olmasından hem de parasi merakı olan bir kitlenin, uluslararasi olarak yaptigi etkinlik icin yeni destinasyon arayisina ve katkisina imkan sagladigindan cok mantikli.
  Ornegin tutup:
  "Avustralya'da dunyanin en buyuk MTB parkini kuruyoruz. 1 USD bagis yapsaniz dahi isminiz park duvarina kazinacak"
  deseler pek cok kisinin dunyanin bir ucunda isminin okunacagini bilmek hosuna gider. Hemde 3 bardak cay parasina :p

  Doviz cinsinden olmasi da bu mantikla one cikmis anlasilan. Zaten devletin tepesindekiler bile yan operasyonlarini USD uzerinden yaparken, sifirlamlarini Euro ile cozerken, gayri safi milli hasila ve dev proje maliyetleri USD - EURO uzerinden hesaplanirken ne bekliyorduk ki!
  Kaldiki "1" psikolojik bir rakamdır :) 2,95.-TL yazsa bu kadar cazip gelmez ;) Ve eminim TL hesap numarasi da vereceklerdir. Sen istersen 5 TL gonder sana kalmis.
  5000 TL verecek bisikletci cikar mi bilmem. Ama taslar yerine konur ve dogru pazarlama stratejisi yapilirsa, reklam amacli olarak pek cok şirketten binlerce dolarlık veya TL lik destek alinmasi isten bile degil!

  Hem muhabbeti yapilmiyor mu her "BIKEPARK" videosu seyrettigimizde; "yahu bizde neden yok!"
  Alın hepimize firsat. Onemli olan yapımı basariyla biterse uygulanacak fiyat politikasinin makul kalabilirligi...

  Ben buna cuzi bir yardımda bulunurum ve belki hic gidemem. Olsun :) Fakat duyurmak, paylasmak icin ilk basta belirttigim seffaf ve guven verici detaylarin aciklanmasini beklerim ;)
   
  MakRo, Hayrettin, ÖzDi ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 12. Tunafish

  Tunafish Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Haziran 2011
  Mesajlar:
  308
  Beğeniler:
  349
  Şehir:
  Konya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Dear Mr Ozbay;
  Thanks for your interest and great effort, however we will not be able to participate to an organization which make us work like a donkey and take money from us above.
  Maybe you know, we turkish people can barely afford bikes that we own.

  Thanks, kib, bye....
   
  minimalist ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
 13. Tayfun Sezer

  Tayfun Sezer Kıdemli Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  11 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  298
  Beğeniler:
  527
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Benzer bir projeyi İzmir-Balçova tepeleri için düşünmüştüm.Maalesef memur halimle sadece hayal edebiliyorum.
   
 14. nurimo

  nurimo Mosso 730 TCA

  Yaş:
  19
  Kayıt:
  3 Haziran 2015
  Mesajlar:
  242
  Beğeniler:
  522
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Nurullah Talha İnce
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  aynı fikir bende de var ben de öğrenci halimle hayal ediyorum. Özellikle narlıdereye yakın taraftaki tepeler için çok ciddi hayaller kuruyorum
   
  Tayfun Sezer bunu beğendi.
 15. ÖzDi

  ÖzDi Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2015
  Mesajlar:
  103
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  tunceli
  Adı:
  Özgür
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Her kelimesinin altına imzamı koyarım..
   
  suat akman bunu beğendi.
 16. #16
  Muhammet Ali Bulut

  Muhammet Ali Bulut Sancak Bisiklet KULÜBÜ

  Kayıt:
  30 Eylül 2014
  Mesajlar:
  209
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  MUHAMMET ALİ BULUT
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  @ÖzDi söz konusu projeyi daha çok kişinin duyması amacı ile paylaştım proje ile ilgili olarak sizlerden pek farklı yaklaşımım yok
   
 17. altughansinan

  altughansinan Aktif Üye

  Yaş:
  28
  Kayıt:
  15 Nisan 2015
  Mesajlar:
  164
  Beğeniler:
  564
  Şehir:
  Manisa
  Adı:
  Altuğhan Sinan Aydınoğlu
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bence çok yerinde bir proje. Ülkemizde bisiklet gittikçe yaygınlaşıyor ve branşlaşıyor. Eskiden bir bisiklet alıp yıllarca her şekilde kullanan insanlar artık dağa ayrı yola ayrı tura ayrı şehire ayrı bisiklet olduğunun bilincine varıp ona göre seçim yapıyorlar. Her tarzı kullanan kişiler istedikleri imkanlarda yollara, parkurlara sahip olamamaktan şikayetçi. En azından dağ bisikleti için böyle bir parkura sahip olunduğunu bilmek bile insanı mutlu edebilir. Dünyanın çeşitli yerlerinden sporcular gelip bizim topraklarımızda hünerlerini sergileyebilir ve bu spora olan teşvik katlanabilir. Extrem sporlarda fazlasıyla gerideyiz zaten. Atılan adımlar destek görmeli kesinlikle. Kimse kimseyi zorlamıyor destek adı üstünde. İmkanı olan verbileceği desteği verir olur biter. Eleştiri elbet olacak. Ama hepimiz bisiklet kullanan insanlarız ve ingilizce yazdı dolar var TL yok diyerek bisiklet için, bisiklet sporunu geliştirmek daha iyi yerlere getirmek için atılan bu adımları küçümsememeliyiz diye düşünüyorum.
   
  kasapogluu, suat akman ve Hayrettin bunu beğendi.
 18. Erkin Kalender

  Erkin Kalender S-WORKS VENGE 2014 -- SPECIALIZED TARMAC SL4

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  7 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  823
  Beğeniler:
  1.331
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Erkin
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Herkeste duyar kasmış tek tük realistik yorum var..
   
 19. Malik altuntaş

  Malik altuntaş Kıdemli Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  265
  Beğeniler:
  142
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Efsana proje 15$ veririm öğrenci halimle ama anlamadigim sey giriş ücreti paralimi olcak
   

İlginizi Çekebilir

Energy-Labs-affordable-carbon-clincher-aero-road-bike-wheels01.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2016-8-24_10-47-32.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
16427456_1452768531424523_145574646104159115_n.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...